Astra g 1.4 performans ve yakıt sıkıntısı

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor hacmi 1,4lt az yakması gerek diye düşünmeyin. gerçi sizin değerleriniz biraz fazla. 9-10lt/100km normaldir. aracınız 140km'yi geçmiyorsa öncelikle kavramasına bakmak gerek. aracın kmsi az düzenli bakıma girmiş olması debriyaj balatasının değişeceğinin garantisini vermez. servisler genelde km2ye göre bakım yaparlar. biri vardır 100bin km'de balata bitirir biri vardır 10bin km'de balata bitirir. sadece tahmin olarak söylüyorum. siz aracı ya acemi birinden aldınız aracı fazla kullanmadı ama çok hırpaladı ya da debiryaj nasıl kullanılır eğitimine ihtiyaç duyan bir bayandan aldınız. hanımefendiler bu duruma lütfen sinirlenmesin ancak malesef durum böyle. ben 89 yılından bu yana araç kullanan annemi bile düzeltemiyorum.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yasin bey 1.4 benzinli bir araba düzde oturumu gazın üstüne en kötü haliyle 190 gider...
sadece yapacağınız arabanızın gerekli kontrollerinin yapılması lazım...akışmetre tembelleşmiştir,uyarı lambası yakmaz,oksijen sensörü hakeza...
iyi bir mekaniker ve elinde diagnostik ile nokta atışı işinizi çözer...
korkulacak bir durum şimdilik yok ama yürümeyen araba yakıta biner ;)
Aynen Caner kardeşimin dediği gibi debimetrede sorun olabilir..yakıt artışı çekiş performance eksikliği bunu gösteriyor..şehir ve şehir dışı ortalama 10litre fazla..son hız 140 olmasıda bunu elirtiyor tabii debraj sorunu yoksa

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bagırma var felan dıyosan eger bahadır ında dedıgı gıbı bence baskı balataya bı baktır derım hem devırın yuksek hem aracın gıtmıyo balata kavraman nasıl debrıyaj pedalından hıc baktın mı dıptemı kavrıyo yukardamı kavrıyo dıye bakımları duzenlı ıse aracının tek aklıma gelen baskı balata

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Arabanın trigerini değiştirmeyi düşünüyordum alalı daha 5-6 ay oldu ve dün servise götürdüm. Araca baktılar ve düzenli bakımlara gelmiş araç. Trigeride değiştirilmiş. Daha 2000 km önce bakıma girmiş(59binde). 6 aydır araba evin önünde yatıyordu ondan anca 2000 km yaptı. Ben basmaya devam etsem belki 140ı geçecekti ama devir 5000 deydi daha ne kadar basayım motoru yıpratmazmı?Arac 70-80km hıza geldiğinde 5. vitese giriyor zaten. Hem 100 km ortalama hızla gittim 10 lt yaktı,demek ciddi ciddi hızlı gitsem 15lt yakacak:( Bu araç kamyonmu arkadaşlar :D

Benim anladığım araba biraz bağırınca siz vites yükseltiyorsunuz. Araç 70-80 km hıza geldiğinde 5. viteste de olabilir 2. viteste de... Devir ile ilgili. Bence bakımları tam bir araçsa devirli kullanın. Söz gelimi 6500 devirde değiştirin vitesleri bir de öyle deneyin. 1.6 tadını vermez ama yeterli olacaktır bence. Normal kullanımda ise ben 4000 devirden önce vites değiştirmiyorum. Bana göre biraz daha rahat çalışıyor motor bu durumda.

ysnbbk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk arabam astra g 1,4'tü.2006 yılında şehir içi ort 12-14lt, şehirlerarası 7,5lt(130-140 km/h civarı kullanımda) yakıyordum.

performans kunusunda alt devirler çok kötüydü ancak üst devirlerden kapasitesine göre çok memnundum.
12-14 ltmi :) Baya fazlaymış. Ben tüp taktıracağım inş. baya bi kar ederim :)

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra G 1.4 hızlanmada sorunsuz kasaya gore motor ufak geliyor ama 90 hp yetiyor ibreyi rahatlıkla sonlayabiliyorsunuz. aracınız biraz sağırlaşmıştır belki zaman zaman vites değiştirmelerde devirleri yuksek tutun motor açılsın.. tabi bu ne kadar + gösterir bilemiyeceğim.

ysnbbk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim anladığım araba biraz bağırınca siz vites yükseltiyorsunuz. Araç 70-80 km hıza geldiğinde 5. viteste de olabilir 2. viteste de... Devir ile ilgili. Bence bakımları tam bir araçsa devirli kullanın. Söz gelimi 6500 devirde değiştirin vitesleri bir de öyle deneyin. 1.6 tadını vermez ama yeterli olacaktır bence. Normal kullanımda ise ben 4000 devirden önce vites değiştirmiyorum. Bana göre biraz daha rahat çalışıyor motor bu durumda.
Dediğiniz gibi kullandığımda araba yer uçağı oluyor :) Ama bu sefer benzin sıkıntı oluyor :D 2000-3000 devir arası kullanımda ortalama 10 lt yakıyor 5000 devir üstünde nasıl olur düşünemiyorum :D Bize tüp yolu göründü:)

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Dediğiniz gibi kullandığımda araba yer uçağı oluyor :) Ama bu sefer benzin sıkıntı oluyor :D 2000-3000 devir arası kullanımda ortalama 10 lt yakıyor 5000 devir üstünde nasıl olur düşünemiyorum :D Bize tüp yolu göründü:)
Yasin Bey,3000 devirden sonra motor gürültüsünü azaltmanın yolu 6.vites olabilir oda bizim araçlarda yok:)motorda mekanik herhangi bir sıkıntı yoksa devam bunun için moralinizi bozmayın,iyi bir lpg taktırın arabanızı keyifle sürün.

ysnbbk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumlarınız için teşekkürler. Sizi dinleyecegim.