astra g 2000 gl de cut off varmı

ceryantronikci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamarkadaşlar astra g gl 2000 de cut off sistemi varmı yoksa sadece yol bilgisayarı olanlarındamı var

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cut off enjeksyonlu birçok araçta var,sizin aracınızdada mevcut ;) yol bilgisayarı olmasada var :)

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
chut-off devirle tam alakalı değil, rolanti devrinin üstünde her devirde olabilir.
özellikle rampa aşağı inişlerde işe yarar.
diyelim rampa aşağı iniyorsunuz, gazdan ayağınızı çektiğinizde araç 1.500 devirde iken de chut-off devrededir.
rampa aşağı araç iyice hızlandı 4.000-5.000 devirde de devrededir.
kısacası araç kendi ataleti ile yol alabildiği her devirde devrededir.

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cut off enjeksyonlu birçok araçta var,sizin aracınızdada mevcut ;) yol bilgisayarı olmasada var :)

cutt off madem var neden yakıt tüketimi hiçbir zaman 0.7 lt altına inmiyor,passat vb gibi araçlarda ayağımı gazdan çektiğim an anlık tüketim viteste ve araç kendi hareketi ile gidiyor ise 0.0 lt oluyor ancak astrada böyle bir şey yok bende yıllarca var sandım :D

gencer20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi sorumu çok cahilce bulacaksınız ama bana brii bu sistemi yazabilirmi ne işe yarar ? :S

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cutt off madem var neden yakıt tüketimi hiçbir zaman 0.7 lt altına inmiyor,passat vb gibi araçlarda ayağımı gazdan çektiğim an anlık tüketim viteste ve araç kendi hareketi ile gidiyor ise 0.0 lt oluyor ancak astrada böyle bir şey yok bende yıllarca var sandım :D

0.7 lt gösteriyorsa araç tam kompresyon yapamıyordur. devir 3000 civarı bile hala 0.0 göremiyorsan aracında problem vardır. enjeksiyonlu araçların hepsinde var cut off. senin aracındada var...

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Yeni konu acmaktansa bu konuyu hortlatayim dedim :(
Aracim astra g 2000 midel cd otm. Vites gecen haftaya kadar aracimda bi sikinti yoktu. Bigun altinda yag danlalari gorunce sanayiye gittim ve komple triger devir daim egzantrik ve krank keceleri degistirdik. Hazir sokulmusjen bogaz kelebegini de sokturup disarida temizlettim. Gaz ayarini vs yaptirdim ancak bu islemlerden sonra aracin yakiti asiri artti s.ici 10-10.5 yakan araba 12-13 lt yakmaya basladi. Cekisinde gidisinde en ufak bir problem yok. Arac rolantide 0.5-0.6 lt yakiyo gorunuyor ekranda bugun dikkat ettim normalde cut-off a gectigi hafif egimki yollarda veya ayagimi gazdan cektigim zamanlarda simdi cut-off a gecmiyor. Aracin yakitinin artmasi + cut-off a gecmemesi kelebek bogazi temizligiyle ilgili olabilirmi dizce?