Astra/G Airbag Işığı Yanıyor Direnc 3.6 ohm.

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar
Tech 2 Cihazı : '' Sürücü hava yastığı fişekleme direnci yüksek '' uyarısını veriyor.. Tech 2 ile arzıa kodu silinemeye çalışınca silinemedi diyor.
aletle direk silmeye kalkınca silinemiyor uyarısı veriyor.. Fakat Direksiyon airbag kapagını açıp airbag soketini çıkarıp tekrar takınca, Teck 2 ile arıza dtc bilgileri silme işlemi başarılı oluyor. ve lamba sonuyor..! Silme işlemi soketi sokup geri takınca siliniyor..

Ne iş anlayamadım.. her 2-3 ayda bir yanıyor bu lamba..?? ve servise gidiyorum... Bu işlemleri tekrarlıyorum.

Direnc ölçümlerine giriliyor makinayla.. sürücü havayastığı direnci 3,6 ohm. olarak gorunuyor bu değerin 2.2 civarlarında olması gerekiyormuş...

Sizce ne yapılabilir..? komple airbag ve onun baglatı yerinin değişmesi denildi bana...

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Koltuğun alrındaki airbag emniyet kemeri fişek soketine baktınmı..?

az_ti_layk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soketlere bak ya bu astralarda olan bir sorun koltuk altındaki soketlerden kaynaklanıyorr bu arızaa yerleştirr oynama olmuşturr sürücü koltuğunu fazla kurdalamayın bence tek ayarda kalsın tabiki de tek binen birisiiseniz

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya arkadaşlar anlatamadım galiba herkesss Direk koltuğun altına bak ordaki soket deyip duruyor.. benim sorunum koltuk altında değil..!
TECH 2 CİHAZINA BAĞLADIĞIMIZ ZAMAN SÜRÜCÜ HAVA YASTIĞI FİŞEKLEME DİRENCİ...... !
DİYOR. YANİ DİREKSİYON ÜZERİNDEKİ HAVA YASTIĞI ZIMBIRTISI..! OK..?

koltuk altında br problem yok..!!!

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Arkadaşım anladık, O teşhisi nerede koydular.
Herkes yazıyor ise bi bildiği vardır ve sana yardımcı olmak için yazıyor.
Kimse senin ile birlikte değildi sorununu çözmek için bazı şeylerden emin olmak istiyor.
Baktırdı isen baktırdım, baktırmadı isen airbag yazıyor diye direksiyona baktık diyebilirsin. Bu şekilde sitem etmene gerek yok.

Sürücü hava yastığı fişekleme direnci yüksek hatası veriyor demişsin..
Airbağ sargında sorun var dememişki sen neden airbağ ın kendisini söktüyorsunuzki Fişek diyor.

Arıza diyorki Sürücü airbağ ine bağlı Fişek direnci yüksek....
Fişek dediği emniyet kemerinin bağlantı noktasında yer alır ve de kaza anında airbağ patlaadığı zaman kemeri gerdirerek arbag sertçe çarpıp boynunu kırmanı engeller.

Son düzenleme:

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürücü hava yastığı fişek devre direnci yüksek diyor..arıza gayet basiy bi electronikciye gidip 4.7 ohm luk direnc alıyorsun buda takriben bağlantı yapıldığında 2.5/2.7 arası yapıyor..rengide sarı zemin,mavi ve kırmızı cizgi olması lazım.orda sana verirler.bu direnci koltuğun altındaki emniyet kemerine giden kabloların arasına paralel olarak takıyorsun..yani iki kabloyu direncle birleştiriyosun..kontak kapalı olmalı. sonrada güzelce bantlıyosun cihaza bağlayıp arızayı siliyorsun birdahada arıza vermiyor.bu işten para kazanıyorum aslında söylemem lazım ama hadi paylaşım olsun..

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar çok teşekkür ediyorum anlayış kıtlığı var bende evet kabul ettim bunu artık... cevaplarınızdan sonra!!
Ozaman bu servistekiler bu işten anlamıyor.. lamba birdaha yandığındaki ilk işim ve soyleyeceklerim konusunda bilgi sahibi ettiniz beni nekadar tşkkür etsem azdır.. size saolun...
Küçücük memleket gidebileceğimiz 3 tane servis var 2 si özel 1 i yetkili. Yetkili servise adım atmıyorum çünkü daha once ufak bir problem yuzunden neredeyse arabanın komple elektrik tesisatını soymaya kalkmışlardı Abs soketinin yerine oturmaması yuzunden yanan abs lambasıydı sorunum.. Neyseki bunu özel servisteki arkdş. görüp halletti.

kent36100

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürücü hava yastığı fişek devre direnci yüksek diyor..arıza gayet basiy bi electronikciye gidip 4.7 ohm luk direnc alıyorsun buda takriben bağlantı yapıldığında 2.5/2.7 arası yapıyor..rengide sarı zemin,mavi ve kırmızı cizgi olması lazım.orda sana verirler.bu direnci koltuğun altındaki emniyet kemerine giden kabloların arasına paralel olarak takıyorsun..yani iki kabloyu direncle birleştiriyosun..kontak kapalı olmalı. sonrada güzelce bantlıyosun cihaza bağlayıp arızayı siliyorsun birdahada arıza vermiyor.bu işten para kazanıyorum aslında söylemem lazım ama hadi paylaşım olsun..
üstam dediniz gibi bende direc atırdım ama direksiyonun altını sokduler dıreksiyonu cıkarmadan orda kablolardan birine direnc atılar dedı dıreksıyonda ıkıtane fısek var biri iptal oldu kaza anında bırtanesi patlıcak bu bir tane patlarmı dogru bılgı vermısmı elektırıkcı bana bırde kaza anında 1 fısek kurtarırmı adamı tesekuler konuyu takıp edıyorum ve dıger hava yastıklarını etkılermı yolcu hava yastını ve dıgerlerını etkılermı kaza anında calısma sıtemı nasıl olur anlata bılrımısınız tesekuler