Astra G amortisör, bilstein mi GM mi?

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

normalde de serttr opel amortisörleri, bu sertlik size güvnlk yani yol tutusu olarak döner ;)
Aracı aldığımda normal değildi işte, onun için değiştirdim ve orjinalinden şaşmadım. Sert olduğunu sıfırları takınca anladım ama, dediğiniz gibi yolda biraz sarsıyor ama, güven veriyor. Hele ki altınızda 2.5 V6 varsa, buna ihtiyacınız oluyor...:)

forever33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle bilstein ALMA!!! bende değiştiriceğim zaman araştırdım burdan bilsteini çok methediyodu arkadaşın biri. bende gittim aksaraya parçacıya aldık neyse taktırdık, fazla geçmedi arkalardan düz yolda bile tıktıktık ses gelmeye başladı. orjinal amortisör taktırdı peder arkalara ses kesildi, söken tamirci abi bu bilsteinler çin malı biz takmıyoruz bile demiş fırlatmış atmış, yani pedere rezil oldum. öndende ses geliyo tümsekte çukurda eskisi gibi değil, şuan bilstein var önde, değişince ses kesilicek eminim.

Bilstein alman malı diye biliyordum acaba çin malı mı? Gerçi ne malı olduğu önemli değil siz kullanmış ve memnun kalmamışsınız sonuçta.

forever33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gmyi hangi stede buldunz acaba 250liraya

opelgm de 250 lira ön amortisörlerin çifti. Özel servise de sordum 250 tl dediler ancak bulunduğum yerde özel servis yok küçük bi yerdeyim bu sebeple internetten alıp bir tamirciye taktıracağım heralde.

forever33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilstein i satan parçacı bana bilstein zaten astra g nin orjinal amortisörleridir dedi. Yani GM kendi üretmiyor bilstein den alıyor ve GM damgası basıp piyasaya sürüyor dedi. Bu doğru mu? Bu konuda bilgisi olan arkadaş yok mu?

canbabaaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle ALMA. tıkırtılardan kafayı yersin. sen o ustaların sözlerinede bakma.
artık bildiğim tek şey var, orjinalden şaşmıycaksın. en basitinden polen filtresi almıştım, opel parçacısından. Satan eleman tutturdu bosch marka var onu al abi, opelde filtreleri bosch tan alıyo zaten diye. neyse aldık geldim filtreyi söktüm, bi yenisine baktım bi söktüğüm orjinale dünya kadar fark var. polen filtresi akordiyon gibi bişe, orjinalde 40 zigzak varsa diğerinde 20 tane vardı inceydi yani tabi ömrüde kısa oluyo, sanki filtre yokmuş gibi püfür püfür esiyo :D
orjinalini taktır.