Astra G Drag için En İyi Kalkış Hangi Devir ?

OzanKILIC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bence bu honda ies leri fena abartıyolar ya :S honda06 team vardı,onlarda senle yürür felan demişlerdi yozgat bulvarında denemiştik o gazla vti lara sulanmıştım :D 3,20 ye gelnce,o kadar bağırıpta gidemeyen bi araç olamaz :D Ctesi aöf sınavı için çankayaya gittim,birlik ışıklarında soluma e36 3.20 geldi sarıda bastık,o bati ben pati (bende astra H 1.6 var ) ikimzde sardık patiden kurtulduk hala bişey pati çekiyo soluma döndüm yarım boy önümde kahverengi connect, 150ye felan cıktık connect yarım boy arkamdaydı,e36 onun 1 boy arkasındaydı :)
Kalkışa gelince max tork 3200-3500 civarı,bu deviri yakalamak içinde 5bin civarında kalkmak gerek,zaten sarsada önemli değil,sonuçta 250-300 nm torklu makina yok,150 nm tork sarsa ne sarmasa ne,gazı döşemeye yapıştırmakta,vitesi şip şap değiştirmekte fayda var,tabi redline a girmemeyede dikkat etmek gerek :D bence astra alır :D

Bende öyle düşünüyorum hocam 5000 de dolduracaz :D bu arada aracım 2001 elegance. Kesici yok

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 06:36 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 06:35 ----------

Geçemezsen iesi bana buradan haber ver ben geçerim :)

Ama ben drag yapmam rolling iyidir ;)

Rollde deneriz :D

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 06:38 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 06:36 ----------

4500 e sabitleyip debrijayı birden bıraktığınızda çok güzel kalkıyor, ne aşırı sardırıyor ne yığılıyor.

4500-5000 arası candır :)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim 2 lt cdx ile tek rakibim 3.28'di. E30 hariç 3.25 falan kıçını kaldıramaz emin ol. Çok denedik ;) abartılacak makinalar değiller.

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizelde şans ne olur peki :)

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e36 ların sorunu zaten vanoslarının bozulması,vanos açıp kapamadığı için yer gök inliyor ama doğan L gibi geçiyor :D Yoksa normalde 9saniye 0-100 ü olan bi araç,1.6 astra H lar 12 saniye civarı,astra G lerde 11 civarı diye hatırlıyorum.Civic ies de 9 saniye. Bunlar göz önünde alındığında en güzeli rolling yapmak.Zaten dragda boş yere baskı balata yiceksiniz hiç gerek yok diye düşünüyorum :) Sonucuda merakla bekliyorum :)

OzanKILIC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e36 ların sorunu zaten vanoslarının bozulması,vanos açıp kapamadığı için yer gök inliyor ama doğan L gibi geçiyor :D Yoksa normalde 9saniye 0-100 ü olan bi araç,1.6 astra H lar 12 saniye civarı,astra G lerde 11 civarı diye hatırlıyorum.Civic ies de 9 saniye. Bunlar göz önünde alındığında en güzeli rolling yapmak.Zaten dragda boş yere baskı balata yiceksiniz hiç gerek yok diye düşünüyorum :) Sonucuda merakla bekliyorum :)

bu hafta içinde yapıyoruz şuan manisadayım. mersine gidicem orda yapacaz :D sonuçları yazarım. video çekersek yüklerim :D artık boy mu yeriz bilemem :D

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim 2 lt cdx ile tek rakibim 3.28'di. E30 hariç 3.25 falan kıçını kaldıramaz emin ol. Çok denedik ;) abartılacak makinalar değiller.

Sağlıklı bile 3.20 bile kanırtır, 3.25 düşünemiyorum bile. Fazla hafif araçlar :D