astra g hız sabitleme

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben pazar günü kabloları çekeceğim. Ecuden ve sinyal koldan çekeceğim kablolarda hiç sorun olmayacak.
Ben debriyaj müşir soketini bulamadım. Pazar tekrar bakayım olmazsa.
Şimdi ecuden müşire gelen kabloyu müşir bağlantısına olan iki kablodan birine bağlayacağız ama hangisine?
Diğer sorunum: kolda bulunan 12 volt tam olarak nereye bağlanacak :)

abdullah38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kolda bulunan 12 voltu fren müşürünün siyah kablosundan alacaksın debriyaj müşürünüde 12 volt vereceksin (debriyaj müşürünün diğer ucunu ecuya götüreceksin 61 nolu) pine DEBRİYAJ MÜŞÜRÜNDEKİ UÇLAR FARKETMEZ senin araçta soketi olmadığı için debriyaj müşürüne kablo lehimlettir yada uygun soket bul

Ekli dosyalar

• br8r6.jpg
    br8r6.jpg
    30.6 KB · Görüntüleme: 53

abdullah38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu resim gayet anlaşılır buna bakarak yapabilirsin

Ekli dosyalar

• astra g hız sabit.jpg
    astra g hız sabit.jpg
    8.4 KB · Görüntüleme: 64

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kolda bulunan 12 voltu fren müşürünün siyah kablosundan alacaksın debriyaj müşürünüde 12 volt vereceksin (debriyaj müşürünün diğer ucunu ecuya götüreceksin 61 nolu) pine DEBRİYAJ MÜŞÜRÜNDEKİ UÇLAR FARKETMEZ senin araçta soketi olmadığı için debriyaj müşürüne kablo lehimlettir yada uygun soket bul

Valla konuda benim için en açıklayıcı mesaj bu oldu :bir:
ben o zaman kaç hafta boşa debriyaj müşirinin soketini aradım :)
o zaman dediğiniz gibi müşire iki tane metal pin geçirip kablo bağlıyorum ve bir ucunu frende bulunan ve koldan gelen 12 volt ile birleştirip diğer ucunu ecuye yolluyorum bu kadar :)

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben kabloların ucunu sıyırıp ecu soketteki boş yerlere ittim. İçerde birbirine temas etme gibi bir durum olmaz değil mi?

abdullah38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uğraşırken birşey daha öğrendim 2001 astra g edition yol bilgisayarlida hız sabitleyici tesisatı hazır yol bilgisayarı olmayan modelde ecuya kablolar gitmiyor tesisat yarım

RapStar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün z16 motor aracıma samsun opses te hız sabitleyiciyi sordum samel diye bir yere yönlendirdi hız sabitleyici kolu daha önceden almıştım onun haricinde müşür tesisat ve aktifleştirmeye 250 tl dedi :) bende oturup buraları araştırmaya çalıştım ama pek cesaret edebileceğim birşey değil gibi

besyolu80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2001 cd otomatik astra ma hız sabitleme kolu takmak istiyorum.motor no x16xel ile başlıyor.hiz sabitleme yapılabilinir mi yoksa hiç uğraşmayayım mi