astra G kontak ve direksiyon sorunu

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de vardı aynı sorun kontağın sökülüp tekrar şifrelerinin ayarlanması lazım anahtarcı halleder

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtarı çıkardığımda tık diye atmıyor. elim alıştı çıkarırken ucu hemen hemen dışarı geldiğinde hafif eğri çıkarırsem tık diye atıyor. acaba bunun tamiri pahalımıdır???

besim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksyon kilitlendiği zaman anahtarı taktığınızda biraz içeriye doğru bastırarak açmayı deneyin,ben her zaman öyle yapıyorum ve hiç zorlandığını hatırlamıyorum.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyonun kilitlenme yonune dogru hafifce cevırırseniz anahtar donecektir..yaglamaya falan gerek yok.

sanırım arkadaş direksiyon kilitlenmesinden bahsetmiyor. kontağın içinde pim var kontağı çıkarınca tık diye ötmesi lazım. bu pim zamanla tozlanarak sıkışıyor. benimde başıma geldi anahtarcı temizledi. 40 ytl bayıldık. wd 40 diye pas çözücü yaglayıcı var onu tavsiye ediyorlar ara ara onunla temizlemekte fayda var. ben aldım 5 ytl arabada sürekli taşıyorum

yalcin36

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
selam kardeşim benim de aynı şey gecen başima geldi Oto elektrikçi arkadaşim anahtar yuvasını anti pas gibi bazi spreylerle temizledi ama biraz uğraştırdi anahtar yuvası falan çıkarılıp temizlenecek şuan problem yok...
selamlar

yalcin36

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
selam

bazen atmıyor takılı kalıyor
selam kardeşim benim de aynı şey gecen başima geldi Oto elektrikçi arkadaşim anahtar yuvasını anti pas gibi bazi spreylerle temizledi ama biraz uğraştırdi anahtar yuvası falan çıkarılıp temizlenecek şuan problem yok...
selamlar

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki ters bi soru sorayım. anahtarı kapalı konuma getirdiğinizde direk kontak tık diye geri atarsa nedeni nedir.
(dikkat: anahtarı henüz yuvadan çıkarmadım.)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar kontak problemi vectra b2 ilerin kronik sorunudur.forumda aratırsanız gerekli bilgilere ulaşırsınız.anahtarcıya gidin halledicektir sorununuzu

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akadaslar bende de aynı problem var birkaç kez yağladım ama yine aynı ilk anahtarı takıp cevirme esnasında takılıyo direksiyon kilitli olsada olmasada aynı. anahtarı kontakdan çekmemişsem bi problem yok. ama anahtarı kontaktan çıkarıp tekrar takıp cevirdiğimde çok zor çevriliyo sanki bişeylere taklmış gibi...
bu sorun bende de vardı,kontak bilyaları tozdan dolayı rahat hareket etmiyordu.kontak bilyaları değişti.zaman içerisinde hiç dönmeyecek hal alıcaktır,hemen servise gidin.
yağ koyup çözen arkadaslarda da zaman içinde aynı sorun alabilir.