Astra G Otomatik Cam Kapatma (çift kilitleme ile)

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba;
Aracımda otomatik cam kapatma özelliği yoktu.
Konularda araştırdım ve bir konuda denk geldim.
Ancak konuda sadece elektronik devre anlatım resmi vardı.
Konuyu okurken gelen mesajlarda videolu anlatımda gördüm.
Çok detaylı harika bir anlatımdı.

http://video.yahoo.com/watch/7307449/19076008%22%3EAstra

Videoyu takip ederek bende aynısını uyguladım.
Tek fark ben baskı devreye montaj yaptım.
Videoda o kadar detaylı bir anlatım yapılmışki lehim yapmayı biliyorsanız yapamamanız imkansız.
Ancak hiçbir konunda araca bağlanışını anlatmamış.
Bu nedenle bu akşam sizlerle devrenin bitmiş halinin resimlerini paylaşıyorum.
Kısmet olursa yarında araca montaj resimlerini paylaşacağım.

Ayrıca videoyu hazırlayan arkadaşıma şimdiden teşekkür ediyorum.

YAPIM AŞAMASI..................................................

Şimdi öncelikle kapıyı söküyoruz. kapıyı sökebilmek için ayna kumandasını bi bıçak yardımı ile kanırtarak çıkartıyoruz.

attachment.php

aynı şekilde ayna kontrollerini, hoparlör kapağını ve twiter üçgenini çıkartıyoruz.

.
attachment.php

.
attachment.php

attachment.php

ardından kapının plastik kapağını söküyoruz işaretlediğim resimlerde toplam 6 tane vidası var.

attachment.php

attachment.php

ardından sağından solundan kanırtarak kapıyı çıkartıyoruz. resimde görünen tel iç kapı kolunun telidir. ben çıkaramadım o yüzden bi kenara dayadım. çıkarabilirseniz daha rahat hareket edersiniz.

.
attachment.php

ardından resimde işaretlediğim yeri açın. zaten bildiğimiz izole siyah bant var. kablolara zarar vermeden açabilirsiniz.

attachment.php

attachment.php

ardından devrenizdeki uçları şuan vereceğim sıraya göre kabloları soyarak (kesmenize gerek yok) diğer kablolarla birleştirebilirsiniz. Ancak yapmak istediğim açıklama benim aracım astra HB 2000 1,6 GL modeli gerçi cengize sordum çoğu astrada kablo renkleri aynı dedi. ama ben yinede uyarmak isterim. çünkü biz bulana kadar çok uğraştık.

röledeli besleme bacaklarından diyotsuz kalan ucu: kahverengiye (şaşe)
röledeli besleme bacaklarından diyotlu olan ucu : siyah mavi'ye
kondansatörün (-) ucu: yine kahverengiye(şaşe)
kandansatörün diyotlu ucu : kırmızı maviye gelecek şekilde yaparsanız devreniz tamamdır.

attachment.php

attachment.php

http://www.youtube.com/watch?v=eTXc_o5lltE buda videosu

Ekli dosyalar

• camkapat1.jpg
    camkapat1.jpg
    91.8 KB · Görüntüleme: 700
  • camkapat2.jpg
    camkapat2.jpg
    95 KB · Görüntüleme: 584
Son düzenleme:

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Gökan baskı devre diyince bende devremi bastı dedim delikli plakete takmışsın:)
Bence sende onu anlatımdakibi yap. yer ve koruma açısından kablonun üzerine bantladığında daha korunaklı olur. Bu akşam takıyordun bağlamadınmı haala.

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
video yu görüntüleyemedim. ama sıfırdan anlatımlı bir video yayınlarsan biz de yapmaya çalışırız gökhan.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuyla bende yakından ilgilendim fakat bir türlü başlayamadım işe kullanılan parçaların tam olarak değerlerini bulamadım watt olarak vs.birde diğer konuda astraya montajından bahsedilmiş vectranın şemasını veya kablo renklerini bulabilsem hemen başlıycam

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğeraracınız Vectra B ise , Tech 2 bağlayıp kumandadan 4 camın kaldırılması modnu aktif ettirebilirsiniz.. böylece arabanızdan indikten sonra 4 camınızı kumandaya basarak kaldırabilirsiniz, kapı içindeki kablolarla oynamanıza hiç gerek yok.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
anlatan vatandaş havyayı rölenin bacakları üzerinde çok tutuyor nerdeyse röleyi yakacak ve lehim pastası kullanmadan yapıyor bu işi ,gözüme bunlar takıldı....

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğeraracınız Vectra B ise , Tech 2 bağlayıp kumandadan 4 camın kaldırılması modnu aktif ettirebilirsiniz.. böylece arabanızdan indikten sonra 4 camınızı kumandaya basarak kaldırabilirsiniz, kapı içindeki kablolarla oynamanıza hiç gerek yok.
bütün vectra b lerde mümkün mü bu op com la bakmıştık bir ara öyle bir bölüm bulamadık.mesela hangi modellerinde dediğiniz yapılabilir

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gökan baskı devre diyince bende devremi bastı dedim delikli plakete takmışsın:)
Bence sende onu anlatımdakibi yap. yer ve koruma açısından kablonun üzerine bantladığında daha korunaklı olur. Bu akşam takıyordun bağlamadınmı haala.

cengiz sende hemen mahçup ediyorsun :eek::)
ya dedimya anlamıyorum elektronikten. işte burdan çöz delikli plakete baskı dersem ne kadar anladığımı çöz burdan :)
bu akşam devreyi hallettim. bugün c.tesi işim erken biterse karanlık olmadan kapıyı açıp takmak istiyorum. şase filan mevzusu var yine deli ediyor beni iki kabloyu anlatmış videoda kahverengi mavi ve kahverengi kırmızı demiş ama diğer iki kablo için şaşe ve cam kapama swicine gidecek demiş onların renklerini söylememiş nasıl bulacağımı bilmiyorum. deneme yanılma yapacağız artık yana sana başvuracağım :)