Astra G Park Sensörü

Ahbikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ahbikan.com
Arkadaşlar bende park sensörü almayı düşünüyorum. HepsiBurada.com adresinden kırmızı renkte sensör buldum. Zaten indirimdeymiş. Diğer renklerindeki yorumları okudum insanlar memnun kalmışlar.

http://www.hepsiburada.com/svs-geri...ils.aspx?categoryid=26026&productid=otso98454

Fiyatı 55,51TL

otso98454.jpg

Kargo zaten bedava olacak.

Cevaplarsanız sevinirim saygılar..

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ben CenMAX aldım. gayet iyi ve kullanışlı servise değilde sanayiye taktıracaksan. Sensör yerlerini iyi belirlemen lazım yoksa otoboka ötüyor. 1. ve 4. arka stopların arkasına takmaya çalış. ben stopların bittiği yerden taktırdım. geri geri park esnasında bazen etki alanına girmediği için duvarı görmediği oluyor ama zaten benim amacım arkadaki arabaya oldukca yaklaşabilmekti. Ben çok memnunum gereksiz felan diyenler olursa hiç aldırış etme tamamen arabana uygun fiyatlı bir lüks katıyorsun.
Hayırlı uğurlu olsun.

Ahbikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ahbikan.com
Cevabın için teşekkür ederim. Cenmax'ın vardı bir tane 65tl gibi birşeydi. Ama onda gösterge yoktu. Bende tamponda oluk gibi bir bölüm varya onun hemen altına yada üstüne taktirmayi düşünüyorum.

Saygılar

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Tampondaki olugun üstüne veya tam oraya takımıyorsun cünkü oranın arkasından sert metal geçiyor. Telmesi baya zor oluyor diye ben altından taktırdım. Bende senin aldığın sensörün beyazından bende alacaktım ama yorum imkanı sağlamamışlar yani kullanıcı yorumları yoktu. Onun için pek almak istememiştim bir de (herkezin zevki ayrı) ben pek gösterge ekranını sevmiyorum şimdi onu bide koyacak yer bulmak lazım zaten tampon denirken içim gitti, ön konsuldan bir yer deldirmek yada saçma sapan bi yerden kablo geçirmek istemedim. Zaten uyarı sesinde ne kadar yaklaştıgımı gayet açık ve net anlayabiliyorum kesintisiz biiiip sesi 20 cm demek vs vs. Tekrardan hayırlı uğurlu olsun.
Sanayıde 20 TL ye taktırdım. Servis bana boyama dahil olursa 110 TL çekti.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Ben aldım kendim taktım. Çok kolay sensörleri takması, ölçülerini de orjinal park sensörü olan bir araçtan alabilirsiniz.

Ahbikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ahbikan.com
Ben aldım kendim taktım. Çok kolay sensörleri takması, ölçülerini de orjinal park sensörü olan bir araçtan alabilirsiniz.

Benimde elim yatkındır ama yine de yardım alacağım arkadaşlarımdan. Zaten arka tamponda ufak bir hasar var orayı tamir ettirdikten sonra taktırayım diyorum.

tamir.jpg

Acaba şu oluk gibi olan yerin üzerinemi taktırsam yoksa aşağısınamı karar veremedim.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Acaba şu oluk gibi olan yerin üzerinemi taktırsam yoksa aşağısınamı karar veremedim.
Oluğun altına taktım ben, yerdeki mantarları da görüyor. Oluğun üstüne takarsanız yüksek kaldırım ve mantar tarzı çıkıntıları görmez sensörler. Benim tavsiyem bu yönde.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=24461&highlight=park+sens%F6r

Bu linkte benim arabanın ve sensörün takılışının fotoğrafları ve anlatımı var. Yalnız orada da belirttiğim gibi kenar sensörleri biraz daha dışa takın, benimkiler biraz içeride kaldı, köşeden yaklaşmalarda sıkıntı yaratıyor. Benim acemiliğime denk geldi, sizde aynısı olmasın.

Konuda videosu da var.

Ahbikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ahbikan.com
Buğra bey, size ne kadar teşekkür etsem azdır. Çok sağolun. İçimde tereddütler vardı, hepsini gidermiş oldunuz. Bu hafta sonuna kadar sipariş etmeyi düşünüyorum.

Söylediğiniz gibi biraz dışa doğru takmak lazım, eminim o zaman daha faydalı olacak.

Konuyu tekrar tekrar inceleyeceğim.. Sağolun

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Park sensörü mükemmel bir aksesuar. herkese tavsiye ederim. Sayesinde acemilik dönemimde hiç vukuatım olmadı