Astra G Ses Sistemime göre Mid Önerir misiniz Arkadaşlar

OzanKILIC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende 2001 Model Elegance Astra G var.
Şuan üstünde ;

TEYP : Pioneer Deh 2250usb 4x50W
Arkada Pandizotta: Pioneer TS-A6993S 460W
Bagajda : Kabinli JBL cs1214 1000W
Anfi : Jameson USA 750 1800W
Tweeter : Pioneer TS-S20 200W (Japon)

Arabanın Kapılarında Orjinal Hoparlörleri Duruyor. Bazıları Patlamış Durumda. BANA TAVSİYE EDECEĞİNİZ (Ön Kapılar 13 cm Arka Kapılar 16 cm Orjinal Boyut) KALİTELİ BASS VE TİZZLERİ VERECEK bi MİD TAKIMI ARIYORUM. SES SİSTEMİMİ YAZDIM

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önlere pioneerin 13 cm 40 rms 250 watt komponent takımı güzel olacaktır

http://urun.gittigidiyor.com/otomob..._m=ocs&ggap_n=akakce&scxid=14489-145823-2357-
Sistem 1.
bütçeniz nedir bilmem ama öncelikle kapıdaki orjinalleri komple söküp iptal ederim önleri kompenant ve arkaları pandizottakiler ile arka tarafı beslerim ses dengesi olmuş olur bu şekilde elinizde bir takım tweet artmış olur 100 TL bütçe ile güzel bir sistem olur...
Sistem 2.
Veya 1. sisteme ek olarak bass anfi + arka kapılar için 16 cm lik coaksiel hoparlör alınır bu şekilde anfinin birisi ile ön arka kapı + pandizottakiler diğer anfide sadece bassı besler her iki sistemde de bass ve ses ayarı yapar kaliteli bir sistem olmuş olur..

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
önlere pioneerin 13 cm 40 rms 250 watt komponent takımı güzel olacaktır

http://urun.gittigidiyor.com/otomob..._m=ocs&ggap_n=akakce&scxid=14489-145823-2357-
Sistem 1.
bütçeniz nedir bilmem ama öncelikle kapıdaki orjinalleri komple söküp iptal ederim önleri kompenant ve arkaları pandizottakiler ile arka tarafı beslerim ses dengesi olmuş olur bu şekilde elinizde bir takım tweet artmış olur 100 TL bütçe ile güzel bir sistem olur...
Sistem 2.
Veya 1. sisteme ek olarak bass anfi + arka kapılar için 16 cm lik coaksiel hoparlör alınır bu şekilde anfinin birisi ile ön arka kapı + pandizottakiler diğer anfide sadece bassı besler her iki sistemde de bass ve ses ayarı yapar kaliteli bir sistem olmuş olur..
verdıgın ılandakı mıd takımı corosversız hem anfıylede besleyebılırsınız dedıler aldık medaı marttan punto taktık orjınal hoperlorler daha ıyı çaldı teyıp dandık olunca ses veremdı anfı şart olunca gerı verıp coaksiel 200watlık 16cm sirrea aldık oldukça tatmın ettı eksısınden ıyı oldu :)
pıoneer kolunu cok güzel pıoneer teyıpte denemek gerek anfıye gerek varmı yokmu dıye musterı temsılcısı mıd bass anfısız calısır coresver sız dedı öyle kafam karıştı dahada kurcalamadım:)

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pioneer teyp olunca set olsun diye pioneerden örnek verdim jbl,magnat,kicker,sony gibi bir çok markadan 13 cm lik mid takımı bakabilirsiniz ayrıca crosower elbetteki olmalı ben dikkat etmemiştim daha üst düzel komponentlerde var ancak aracın panzotuna uymaz mesela
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...penant-hoparlor-500w-125w-rms-88735024/detay/
yanı bütçenizin el verdiği ölçüde aracınızın hoparlör yatağına uyacak bir şey bakmanız gerek
punto ilede aracınız karşılaştırmayın sizin aracın teybi orjinal teypten çok daha kaliteli ses verir ayrıca aracın akustiğide çok fark yaratır...

Son düzenleme:

OzanKILIC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
verdıgın ılandakı mıd takımı corosversız hem anfıylede besleyebılırsınız dedıler aldık medaı marttan punto taktık orjınal hoperlorler daha ıyı çaldı teyıp dandık olunca ses veremdı anfı şart olunca gerı verıp coaksiel 200watlık 16cm sirrea aldık oldukça tatmın ettı eksısınden ıyı oldu :)
pıoneer kolunu cok güzel pıoneer teyıpte denemek gerek anfıye gerek varmı yokmu dıye musterı temsılcısı mıd bass anfısız calısır coresver sız dedı öyle kafam karıştı dahada kurcalamadım:)

öncelikle bütçe pek sıkıntı değil. arabamda şuan yazdıgım anfi ve subwoofer takılı. 4 kapıyada mid takmak istiyorum ve güzel bi bass ve tizz istiyorum :)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:11 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:08 ----------

pioneer teyp olunca set olsun diye pioneerden örnek verdim jbl,magnat,kicker,sony gibi bir çok markadan 13 cm lik mid takımı bakabilirsiniz ayrıca crosower elbetteki olmalı ben dikkat etmemiştim daha üst düzel komponentlerde var ancak aracın panzotuna uymaz mesela
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...penant-hoparlor-500w-125w-rms-88735024/detay/
yanı bütçenizin el verdiği ölçüde aracınızın hoparlör yatağına uyacak bir şey bakmanız gerek
punto ilede aracınız karşılaştırmayın sizin aracın hoparlörü orjinal hoparlörden çok daha kaliteli ses verir ayrıca aracın akustiğide çok fark yaratır...

arkalar için öneriniz nedir 16lık

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ozan bütçe sorun değilse verdiğim markalardan birinin yetkili servisine çekerim aracı ve profeyonel olan setlerden bakarım adamların işi bu zaten aracına uyacak en kaliteli malzemeyi önerirler en mantıklısı bu olur bence..

OzanKILIC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ozan bütçe sorun değilse verdiğim markalardan birinin yetkili servisine çekerim aracı ve profeyonel olan setlerden bakarım adamların işi bu zaten aracına uyacak en kaliteli malzemeyi önerirler en mantıklısı bu olur bence..

vur dedik öldürdün usta :D 4 tane mid için 300-400 civarı yeterli değil mi

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bose ses sistemi kalitesinde bir şey istiyorsak durum bu :) bak eğer arka kapılarada takayım diyorsan ek bir anfi şart olacak bass tiz ayarı yapamazsan bu iş olmaz sen önlere 13 lük tavsiye ettiğim tarzda en kalitelisinden bir komponent taktır arkalarda ovaller fazlasıyla yetecektir sana arka kapıların boş kalsın zaten araçta duramazsın bu sesle

OzanKILIC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam bu tavsiye ettiğin 2 yollu pioneer iyimi yani

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 22:10 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 22:08 ----------

bose ses sistemi kalitesinde bir şey istiyorsak durum bu :) bak eğer arka kapılarada takayım diyorsan ek bir anfi şart olacak bass tiz ayarı yapamazsan bu iş olmaz sen önlere 13 lük tavsiye ettiğim tarzda en kalitelisinden bir komponent taktır arkalarda ovaller fazlasıyla yetecektir sana arka kapıların boş kalsın zaten araçta duramazsın bu sesle

Tavsiye ettiğin pioneer iyimi 2 yollu önler için ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 22:33 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 22:10 ----------

hocam bu arada yanlış bilgi vermişim. Önler 16 cö Arkalar 13 cm. 16 cm lik güzel birşey tavsiye edermisin :D

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka kısımda orjinalden coaksiel olmalı kompenant olmaz tweeterları koyacak yer bulamazsın o yüzden coaksiel olarakta 17 cm lik
http://www.otoaksesuaryedekparca.co...240-watt-iki-yollu-oto-hoparlC3B6r_247.html#0
http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=10073174

http://www.bimeks.com.tr/urun/127314/pioneer-ts-g1644r-oto-hoparlor.aspx
http://www.bimeks.com.tr/urun/127077/kenwood-kfc-m1634a-oto-hoparlor.aspx

bunlardan hepside olur rms değeri yüksek olanı kaliteli ses verir

Son düzenleme: