Astra g, sorunlar. Resimlidir,yardımlarınızı rica ederim

mcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.Doğru düzgün gaz yememe bazen stop etme vs derken bujileri değiştirdim,5 dk çalıştıktan sonra tekrar bujileri söktüm ve durumuna baktım. Bembeyaz sıfır bujiler 5 dk sonra aşağıdaki gibi kararmıstı. İncelediğimde yakıt karısımından dolayı böyle oldugunu gördüm. Suan sorunum yakıt karısımı için sensör veya problem olan şey nedir ? Büyük ihtimalle karısım problemi
Resim örnektir

2. Motor üst blogunda yag birikmiş sizce bu bir sorun mu ?

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Murat bey konu açarken aracınızın model yılını km sini, cc ve lpg varmı yokmu bunlarıda yazarsanız sağlıklı yorumlar gelir. bujileriniz örnek resimdeki gibiyse araç ya zengin karışımdadır yada yağ yakıyodur. anlatımınıza göre yeni takılan bir buji takımı 5 dk çalışarak bu hale geliyorsa aracınız yağ yakıyodur (resimdeki bujiler gibi ise). su kabınada bir bakın yağ karışmışmı diye ve iyi bir ustaya gösterin. eğer yağ ile ilgili bir sorun yoksa serviste cihaza bağlayıp problem varmı bakılmalı.

mcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Murat bey konu açarken aracınızın model yılını km sini, cc ve lpg varmı yokmu bunlarıda yazarsanız sağlıklı yorumlar gelir. bujileriniz örnek resimdeki gibiyse araç ya zengin karışımdadır yada yağ yakıyodur. anlatımınıza göre yeni takılan bir buji takımı 5 dk çalışarak bu hale geliyorsa aracınız yağ yakıyodur (resimdeki bujiler gibi ise). su kabınada bir bakın yağ karışmışmı diye ve iyi bir ustaya gösterin. eğer yağ ile ilgili bir sorun yoksa serviste cihaza bağlayıp problem varmı bakılmalı.

Merhabalar,2001 170 binde lpglidir.
Yağ yakmayla alakası yok diye düşünüyorum cunku bujiler yaglı değil sadece kararmıs kurum tarzı,yağ ile alakası yok kararmanın.
Su kabındada yağ yok

mcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ yakmayla alakası yok diye düşünüyorum cunku bujiler yaglı değil sadece kararmıs kurum tarzı,yağ ile alakası yok kararmanın.
Su kabındada yağ yok

Tesekkurler ayrıca

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Su kabındada yağ yok

Resimdeki bujileri yagli gorunce ve ust blokta yag birikmis deyince yag yakmis olabilir dedim. O halde arac zengin karisimda calisiyordur. Yakit yuksekse bujiler kararir. Bunun icin once gaz ayariyla baslayip, mumkunse benzinde kullanip buji durumuna tekrar bakin. Benzindeki kullanimdada durum ayniysa oksijen sensoru ve map sensorune yonelin. Cihaza baglandiginda zaten silindirlerdeki yanma dengesizligi ortaya cikar. Gerci arac bujileri karartacak kadar zengin karisimdaysa zaten ariza lambasi yakmasi gerekir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski aracımda o bölgedeki yağ birikmesi başıma gelmişti aslında.hatta bujiler takılıyken yağın içinde kalıyordu.sübap kapak contasıylamı ilgiliydi hatırlayamadım.sübap kapağının yapısıyla ilgili bir durum,yani sübap kapağı yağ sızdırıyor oradan da bujilerin üstüne doluyor olmalı.ustalarımız görürse detaylı yazacaktır

Sony Z5 cihazımdan gönderildi