Astra G Tekleme hoplama zıplama problemi

gunduzengin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar diliyorum. Aracım Astra G kasa 2000 model cd. Aracım sabahları özellikle 1. ve 2. viteste benzinde iken 1000-2000 devir arası hafif tekleme ve rolanti dalgalanması , Lpg de ise bu belli belirsiz tekleme daha da artıyor ve araç hopluyor,zıplıyor. Konuyu çok araştırdım. Manifold,egr ve boğaz kelebeğini temizlet diyolar. egr ve boğaz kelebeği temizlendi. Manifoldu temizletemedim. ama düşünüyorrum. bir de egr soketini çıkarıp test ediliyormuş. eğer zıplama hoplama kesilirse kesin manifold temizlenecekmiş. Ama bu egr soketi nerededir. bi fikri olan var mı? bir de carbon clean yaptırsam faydası olur mu? aracım 210.000 de ve daha önceki sahibi depoya atılanlardan bir kere denemiş. makinaya bağlatmamış. deneyimleriniz için şimdiden teşekkürler.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra G Tekleme hoplama zıplama problemi

sübaplara baktırdınız mı?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

engingunduz link' Alıntı:
İyi akşamlar diliyorum. Aracım Astra G kasa 2000 model cd. Aracım sabahları özellikle 1. ve 2. viteste benzinde iken 1000-2000 devir arası hafif tekleme ve rolanti dalgalanması , Lpg de ise bu belli belirsiz tekleme daha da artıyor ve araç hopluyor,zıplıyor. Konuyu çok araştırdım. Manifold,egr ve boğaz kelebeğini temizlet diyolar. egr ve boğaz kelebeği temizlendi. Manifoldu temizletemedim. ama düşünüyorrum. bir de egr soketini çıkarıp test ediliyormuş. eğer zıplama hoplama kesilirse kesin manifold temizlenecekmiş. Ama bu egr soketi nerededir. bi fikri olan var mı? bir de carbon clean yaptırsam faydası olur mu? aracım 210.000 de ve daha önceki sahibi depoya atılanlardan bir kere denemiş. makinaya bağlatmamış. deneyimleriniz için şimdiden teşekkürler.
o kilometredeki araca carbon clean yaptırmayın yarar yerine zarar verir çünkü daha önce hiç yapılmamış ,oluşan kurum araçta aşınmayla oluşmuş boşlukları doldurup motorun sağlığını korumuştur tekrardan o kısımları boşaltırsanız araç yeni bir rodaj dönemine ve daha çok aşınma yoluna girer ,sizin sıkıntı büyük ihtimal manifold ,egr temizlendiğinde de kesmemiş ustaya götürün temizlesin.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

engingunduz link' Alıntı:
kaç km dir lpg li

gunduzengin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sübaplara baktırmadım. Arabayı arkadaşımdan aldım. kompresyon oranı, 0 araca yakın çıktı demişti. yaklaşık 40.000 km arkadaşım lpg kullandı. ondan önceki sahibi de muhtemelen bi okadar belki de daha fazla kullandı. yani rahat bi 100.000 i devirmiş sayılır. Egr ve boğaz kelebeği temizlendikten sonra rolanti dalgalanması benzinde azaldı,ama tam geçmedi. sanırsam bu dalgalanma manifold da n yapıyor değil mi? arabamı çok seviyorum. ama şu 1000-2000 arası hoplamadan zıplamadan inanın soğudum.

gunduzengin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada ulas79 arkadaşım teşekkür ederim gerçekten. ben de 3-4 kez CC yaptırmayı düşünüyordum. demek ki hata olacakmış.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugün 68000 de bir astra h kasa hb araç gördüm ustamda. atiker lpg varmış üzerinde ve çekiş sorunu ile gelmiş. epey üzerinde çalıştıktan sonra sorunun sübaplardan kaynaklandığını tespit etmiş ve parça istemiş 1500 tl masraf çıkmış üzüldüm :( keşke atiker yerine landirenzo taksaydı en azından yağlama kiti vs. olduğu için daha uzun ömürlü olurdu dedi.
sizinkisi de 2000 model olduğu için dayanabildiği kadar dayanıp sübap yakmış olabilir ama inşallah daha basit bir sorundur yoksa cebinizi yakar

gunduzengin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslında benzinde bi sıkıntı yokmuş gibi görünüyo. ama benzindeyken de denedim. 1000-2000 arası sabit gazla giderken. araca gaz verdiğimde bu sefer de araba gitmiyor,yığılıyor. 3-4 saniye sonra kendini toparlıyor. yüksek devirlerde asla (2000-3000) ne lpgde ne benzinde sıkıntı yok. Hele hele lpg de 20 kuruşa yakın yakıyor.

gunduzengin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozgun88 link' Alıntı:
bugün 68000 de bir astra h kasa hb araç gördüm ustamda. atiker lpg varmış üzerinde ve çekiş sorunu ile gelmiş. epey üzerinde çalıştıktan sonra sorunun sübaplardan kaynaklandığını tespit etmiş ve parça istemiş 1500 tl masraf çıkmış üzüldüm :( keşke atiker yerine landirenzo taksaydı en azından yağlama kiti vs. olduğu için daha uzun ömürlü olurdu dedi.
sizinkisi de 2000 model olduğu için dayanabildiği kadar dayanıp sübap yakmış olabilir ama inşallah daha basit bir sorundur yoksa cebinizi yakar

Ben de bor yağlama sistemi de var. 10-15.000 de bir koyulacakmış.

gunduzengin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada Bobin,bujiler (orjinal GM) ve lpg tesisatı (enjektör ve beyin) kısa süre önce değişti.