Astra G Uzun yol sonrası bakımlar.

ckaracaev

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar,
Uçak biletlerinin pahalı olması,arkadaşlarımla gider gitmez inadı sonucunda 2500 km git gel yol yaptık astra g aracımla 2001 model.
Sorunsuz gittik geldik,sadece fren hidroliği azalttı ekledik,fren havalarını aldırdık içimiz rahatladı.
Şimdi istanbula döndüm,yağ değiştirme zamanım geldi en son 20-25 bin km önce değiştirmiştim,o zamanlar araçla ilgilenmediğim için hangi yağın koyulduğunu bilmiyorum,hatırlamıyorum.
Hangi yağı önerirsiniz?

Filtreler hiç değişmedi ,hava filtresi 165 binde büyük ihtimalle fabrikasyon filtre var. yağ filtresininde 50,60 bin km oldu değiştireli.
hava filtresi,yağ filtresi,polen filtresi dışında neleri değiştirmemi önerirsiniz.

bujilere baktıracağım birde,sorunluysa değiştirebiliriz ama 30,40 bin kmdir aynı bujiler var üzerinde.

birde hazır gitmişken gaz kelebeği,egr valfi temizliği yaptırmak istiyorum,önerirmisiniz,yaptırmalıyım,nelere dikkat etmeliyim?

teşekkürler.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Madem bu km.leri bakımsız yapmış, bundan sonra da kendi haline bırakın bu gariban çilekeş motoru...
Bilgisayar mantığını uygulayın, 'çalışıyorsa hiç bir şeye dokunma'...

ckaracaev

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Madem bu km.leri bakımsız yapmış, bundan sonra da kendi haline bırakın bu gariban çilekeş motoru...
Bilgisayar mantığını uygulayın, 'çalışıyorsa hiç bir şeye dokunma'...

ironi için teşekkürler,kendi haline bırakmamak için soruyorum soruları.

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gideceginiz servisi iyi secin en onemlisi bu.meraktan soruyorum neden bu kadar beklediniz?

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vay be sağlam makineymiş, bende bundan sonra 50.000 km de bir bakıma girerim.Boşuna 10.000 kmde bir bakıma girmişim yıllardır. Bu yazdıkların doğruysa eğer burada seni kınayacak çok Opel sevdalısı olacaktır.
Onu bunu değiştirmiyeyim, ama bakım yaptırayım diyorsun.Nasıl olacak bu arkadaşım, filtre bakımı yapmadan, sıvı bakımı yapmadan...kim sana ne tavsiyesi versin...

Son düzenleme:

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunca kmye dır bakımı yapılmayan araç 2500 kmye yol gitmez. gitse bile illaki conta yakar. maksat muhabbet olsun diye açılmış bir konu sanırım.

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ironi için teşekkürler,kendi haline bırakmamak için soruyorum soruları.

Yazdıklarınızda bir yanlışlık yoksa anlaşılana göre 160.000 km boyunca kendi halinde kalmış zaten ;)

alionur54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
160000 KM tek hava filtresi... 4 parmak toz kaplamıstır aracın calısması mucize

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ 20 25 bin gider eksiltmedikçe problem yok.
ancak hava filtresine takıldım 165 bin km yırtılmıştır büyük ihtimalle.

yağ 0-40 mobil1 tam sentetik
bujiler orjnal gm
filtreler farketmez ancak yağ filtresi orjinal gm olsun
egr ve boğaz kelebeği temizlenmeli kesinlikle dikkat edilecek birşey yok kendin bile yaparsın anahtar tutabiliyorsan.

trigerine v kayısına falan baktırın arabanın hayrınıza elinizde kalacak yoksa. fren hidroliği nasıl eksiltir bi sıkıntı vardır. ayrıca şanzıman yağına baktırın arabanın. size sağlam bi fatura çıkar ancak eşşek niyetine bindiğinize sayarsınız :D