Astra G X motora ecoflex yüklenebiliyormu

greystone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G X motora ecoflex yüklenebiliyormu forumlarda gördüm z motorlu 2004 meriva 2001 corsa c 1.7 dizel astra g 1.6 cd x motora ecoflex uyguladık diyorlar. doğruluk derecesi nedir bunun

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En kesin bilgiyi serviste aracın ECU'suna bağlanıp, o model için yeni bir yazılım var mı bakıyorlar.
2009'du sanırım, daha önceki Z16XEL motorlu Astra'ma yükletmiştim serviste. Hissedilir bir değişiklik olmuyor yalnız. :)

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
o motora chip tuning yapılsa daha verimli olur

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aşırı besleme olmadıktan sonra chip tunning'in faydası akan dereye bir kaşık su katmak gibi olur. ;)

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ecoflex yazılımı dediğiniz aslında fabrikanın o motor için çıkakrdığı en verimli son yazılımdır bu yüzden her motor kodu için var sizin ECUnuzda son yazılım mı yüklü yoksa eskisimi buda ancak serviste makineye bağlanınca ortaya çıkar.. bence yaptırın hissedilir olsun olmasın aracın performansı yakıtı salınımı etkileniyor geliştirelecek bir şey olmasada adamlar üzerinde uğraşıp tekrar bir versiyon çıkrmazdı.. 30tlye yapıyorlar zaten ben aracımı yıkamacıya götürmektense servise götürmüştüm aracımıda yıkamışlardı bana 5-6tlye gelmişti yazılım...

greystone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ecoflex yazılımı dediğiniz aslında fabrikanın o motor için çıkakrdığı en verimli son yazılımdır bu yüzden her motor kodu için var sizin ECUnuzda son yazılım mı yüklü yoksa eskisimi buda ancak serviste makineye bağlanınca ortaya çıkar.. bence yaptırın hissedilir olsun olmasın aracın performansı yakıtı salınımı etkileniyor geliştirelecek bir şey olmasada adamlar üzerinde uğraşıp tekrar bir versiyon çıkrmazdı.. 30tlye yapıyorlar zaten ben aracımı yıkamacıya götürmektense servise götürmüştüm aracımıda yıkamışlardı bana 5-6tlye gelmişti yazılım...
malun ankaradaki servislerin güvenirlirliği tartışılır :D

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben ecoflex yüklettim geçen sene opalda 30 liraya mal oldu araç üst devirlerde çok güzel ama 1-2ve 3. vitesler çok hantallaşmıştı.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
evet corsa c 1.7 dti.ama chip öyle değil alt devirler canlı 1-2-3.vites 4 ve 5 te araç uzayıp gidiyor.