Astra Gde kumandadan camları kapatmak için (öneri)

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunu okuyunca yaptırası qelmiyo...ama diqer üyeler yatırdık sorun yok felan diyolar..siz neye dayanarak böyle dediniz şimdi ?7 yıldır kullanan var aküsümü farklı sanki?

çalismayan bir motor nedne aküyü bosaltsin. habire camlr inip çikmiyoki. 2-3 güne akü bosalsa.. akücüler holdung olurdu herhalde.
bende yetkili serviste yaptirdim. araç kışın 2-3 gün çalismadigi oluyor. ama hiç boyle bir sorun olmuyor. zaten aracını çok nadir kullanan biri içinde gerk yok bu ozellige.
hadi diyelim aküyü zorluyo baya. zaten aracı tekrar çalistirinca şarj olcak. bu sekilde akününde omru uzar. arada bir deşarz iyi gelir

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
istanbullu arkadaşlar için ben bi numara vereceğim yaptıracağı istanbul bostancı sanayi sitesinde guneş elektrik sedat usta ben geçen beyin için gitmiştim yaparım demişti ama vaktim olmadığı için yaptıramadım camları kumandadan kapatma olayını 0216 575 79 61

erenilter

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben bu kapatma olayını bugün yaptırdım. Ben camları cok açık unutuyordum iyi bir uygulama 15 ytl ye halloldu bir tek dezavantajı var oda arbanın camını aralık bırakamıyorsun hepsi o bide bu 2 gün çalışmaz ise akü biter olayını deneyip nburadan sizlerle paylaşacağım bakalım ne sonuç verecek bende merak ettim

erenilter

manac08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben bu kapatma olayını bugün yaptırdım. Ben camları cok açık unutuyordum iyi bir uygulama 15 ytl ye halloldu bir tek dezavantajı var oda arbanın camını aralık bırakamıyorsun hepsi o bide bu 2 gün çalışmaz ise akü biter olayını deneyip nburadan sizlerle paylaşacağım bakalım ne sonuç verecek bende merak ettim

erenilter
arkadsım cevabını sabırsızlıkla beklıyorum.ona gore bende taktırıcam.her hangıbır oto elektrıkcısı yababılıyormus.ben arastırdım.usta oyle bır sey olmaz dıyor.aku bosalması fılan.ama yınede sen bır dene bızde ona gore taktıralım.10 tl ye yabıyor benım usta.sadece bır dıyot baglıyormus o kadar 5 dakkıka surmuyormus.

Erkan DOĞU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbullu arkadaşlar için ben bi numara vereceğim yaptıracağı istanbul bostancı sanayi sitesinde guneş elektrik sedat usta ben geçen beyin için gitmiştim yaparım demişti ama vaktim olmadığı için yaptıramadım camları kumandadan kapatma olayını 0216 575 79 61

Teşekkür Ederim Yarin Aricam Hemen Yaptirayim Bunu..

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araya IN4001 diyot atarak yaparlarsa diyot tek taraflı olarak akımı sürekli stabil kılar. boylecek akünüz bitebilir bu dogru.

ama cift yada 4 yollu roleler var.yaptıpı iş bu akımı işlem bittikten 2 saniye sonra kesmek. markası neydi ldr mi ne onun gibi bir marka. alarm takanlarda olur genelde işte onların toptan fiyatı yaklaşık 28 tl. işcilik koyarlarsa 20 tl size en az 50 liraya yapmaları lazım. sanırım bu 15 liralıklar diyot işi dikkat edin.

adnan___sayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fikir olarak akü deşarj ve şarj olması iyi gelir diyebilirsiniz ama pratikte öyle değil akü tamamen boşaldımı yeniden şarj oldumu eskisi gibi şarj tutmuyor ve aküler çöpe akünün uzun ömürlü olması için akünün tamamen boşalmadan şarj olması lazım bu dediğiniz lityum iyon piller için geçerli

erenilter

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
arkadsım cevabını sabırsızlıkla beklıyorum.ona gore bende taktırıcam.her hangıbır oto elektrıkcısı yababılıyormus.ben arastırdım.usta oyle bır sey olmaz dıyor.aku bosalması fılan.ama yınede sen bır dene bızde ona gore taktıralım.10 tl ye yabıyor benım usta.sadece bır dıyot baglıyormus o kadar 5 dakkıka surmuyormus.

evet arkadaşlar 2 gün boyunca arabayı hiç çalıştırmadım ve bol miktarda cmları açıp kapadım ki bakalım sorun yaşayacakmıyım diye akü boşalması gibi bir durum olmadı ben sistemden memnunum yaptırmak isteyenler gönül rahatlığı ile yaptırabilir.

erenilter

hasansenol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
VW poloya yaptırmıstım bende izmit sanayide. 2 dakıkalık işlem ama nasıl yapıldıgını bilmiyorum. Merkezi kilit sisteminden extra bir kablo ile yapmışlardı benım poloma. Süper oluyodu.

hasansenol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Söyle bir durumda var aku bosalması ile ilgili.. Zaten cam kapanıp yerıne oturduktan sonra motor bunu algılayıp otomatik olarak akımı kesiyor. Elimizi içeriden kapatma tusuna basılı tuttugumuzda (Cam kapalı iken) Tık-tık diye bir ses gelir yanı motor veya herhangi bir sensor o kadar teknık bilgim yok zaten camın kapalı oldugunu algılayıp akımı keser. Oyuzden 15 liralık işlemde de akunun boşalması imkansız.