Astra H 1.3 cdti şanzuman usta önerisi (ANKARA)

endoavour

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

2010 astra h cdti aracımdan araç haraket halindeyken (boşta,debriyaj basılı, viteste) ugultu geliyor. 30 40 km hızdan sonra giderek artıyor. büyük ihtimalle şanzuman bilyelerinde sıkıntı var. Şimdi ustalar açalım diyorlar açıp düzgün yapabileceklerine emin olsam yaptıracagım fakat daha berbat olur, rezil kepaze oluruz diyede korkuyorum. Ankarada bildiğiniz, deneyimli usta, servis varmıdır? Çıkma alacak olursak nelere dikkat etmek lazım, alacagımız şanzumanın ne kadar kullanıldıgını sıkıntılı olup olmadıgını bilme imkanımız yok. yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Site sponsorlarından Hakan beyle iletişime geçmen de fayda var. En azından aracı incelesinler eğer ki sorun varsa var diyorsunuz önerecekleri ustalar kesin kez olacaktır.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merak ettiğim her viteste devir düştükçe veya vitese göre ses değişiklik yapıyormu ? yoksa sadece vitesten devirden bağımsız km arttıkça inliyormu ??

şanzımandan olduğu kesinse en fazla grup bilyalarından yapar,bunun için km yapmış çıkma şanzıman almaya gerenk yok basit tamir edilir...her nekadar debriyaj basılı olsun olmasın deb.bilyası prizdirek bilyası herşey olur...direk çıkmaya gitme ;)

Son düzenleme:

endoavour

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merak ettiğim her viteste devir düştükçe veya vitese göre ses değişiklik yapıyormu ? yoksa sadece vitesten devirden bağımsız km arttıkça inliyormu ??

şanzımandan olduğu kesinse en fazla grup bilyalarından yapar,bunun için km yapmış çıkma şanzıman almaya gerenk yok basit tamir edilir...her nekadar debriyaj basılı olsun olmasın deb.bilyası prizdirek bilyası herşey olur...direk çıkmaya gitme ;)

Sesin tonu vitese göre yada boşta olmasına göre değişmiyor. Sadece dönme hızına göre frekansı artıyor ama sesin renginde bir değişiklik yok. Şanzıman sökülmedi ama bir rulmandan geldiği belli tıkırdama değil uguldama var. Poryalar kontrol edildi onlarda sıkıntı yok.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Şanzuman olsa boşta-viteste fark etmez, debriyaja basınca susması lazım. Bence Diff. Aks, Porya vs. olabilir. Şanzuman olduğunu hiç düşünmüyorum. Hele ki 2010 model, hiç sanmam...

erhanharm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şanzuman olsa boşta-viteste fark etmez, debriyaja basınca susması lazım. Bence Diff. Aks, Porya vs. olabilir. Şanzuman olduğunu hiç düşünmüyorum. Hele ki 2010 model, hiç sanmam...
Emre arkadaşıma kesinlikle katılıyorum.

Benim aracımda da bir uğultu vardı. Lastikleri değiştirdim kesildi :)

Bence önce bir lastikçiye gönderin

endoavour

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emre arkadaşıma kesinlikle katılıyorum.

Benim aracımda da bir uğultu vardı. Lastikleri değiştirdim kesildi :)

Bence önce bir lastikçiye gönderin

Arkadaşlar araç lifte kaldırılıp çalıştırıldı vitesdeyken ve boşa alınarak deneme yapıldı lastiklerden değil ses şanzumandan.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir beyin dediği gibi Hakan beye danışın (Opel Garage), alternatif isterseniz PM ile attım. Geçmiş olsun.

Aozd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba 2010 Astra 1.3cdti manuel aracımda aynı sorunu ben de yaşıyorum. Serviste poryadan ses geldiğini söylediğimde lastikleri elle çevirerek dinlediler sorun yok denildi. Crossclimate lastiklerden geliyordur denildi. Başka bir özel serviste usta ile test sürüşünde önce yolcu koltuğunda otururken lastik sesi dedi ancak şoför koltuğuna geçince lastik sesinden başka bir sesin daha oldugunu ve sesin şanzımandan geldiğini söyledi. Boş vites, debriyaja basılıyken ya da viteste farketmiyor. Artan hıza göre incelen bir ses var. Özellikle 40km sonrasında duyuluyor. Çok sessiz ortamda dinlerken daha düşük hızlarda da o ses var. Aracın sol tarafından ses geliyor.