Astra H 1.7 CDTİ 3bin devirde takılıyor

coozz4242

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. 2005 astra h 1.7 cdti aracım var 1 senedir motor arıza lambası yanıyor ve 3 bin deviri geçmiyor ( canı isterse arada geçiyor) ve bu problemi gidermek için gereksiz masraf etmekten bıktım ama hala giderilemedi. turbodandır dediler yenilendi arıza devam etti, egr valfi 2 defa temizlendi olmadı , manifoldlar temizlendi yinede düzelmedi, usta kesin birşey söyleyemiyor ihtimaller üzerine tamir ediliyor ve sonuç aynı lütfen yardım edin artık arabayı yakmayı düşünüyorum. opel demek benim için kahır demek bu problem dışındaki yapılan masrafların haddi hesabı yok.

oktay78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım 2008 opel corsada da böyle bi sıkıntı vardı ama arıza işiği yanıyordu anahtar şeklinde ve 3000 deviri geçmiyordu o zaman araçı durdurup stop edip tekrar çalıştırınca düzeliyordu sonra cihaz bağlattım elektronik arıza olma itimalıni düşündüm önce mekanik olsa dedim bi başladımı sorunu bulana kadar devam eder arıza ışığı bile yakmaz daha kötüye giderdi bendeki ışık yakıyordu sorunu belirtiyordu problem gaz pozizyon sensörü çıktı beyin tamir olacak dediler yaptırmadım gaz pedalını kendim söktüm ve sensörü temizledim 3 sene oldu daha bi sıkıntı yok sende bir çok şeyi değişmişsin ama hagla aynı sorun devam ediyor ben fikir amaçlı yazdım mekanık olan kısımları yaptırmış gibisin arıza kodu ne veriyor pc bağlatığında inşallah kısa zamanda çözersin