Astra H Classic 3 1.4 easytronic bakımı hakkında

cakabo__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba foruma yeni üye oldum.
2011 model Astra H Classic 3 1.4 easytronic z14xep motor
aracım var 4. yıl bakımını yaptırmak istiyorum ama özel servisde yaptırmayı düşünüyorum.
aracım şu an 26.500 km ' de internette baya bi araştırmama rağmen periyodik bakım tablosu bulamadım.
Benim aracımda 4. yıl bakımı için hangi parçaları değiştirilmesi gerekiyor?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teknik olarak bujilerin degismesi sizin için arti olacaktir.Diğer bakım standart yag ,yag filitresi hava polen filitreleri.Bir de fren balatalarina baktirin değişim ihtiyacı var ise sizi uyarılar.

cakabo__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kafama takılan 60000 km yada 4.yıl bakımında triger ve v kayışı değişecektir yazan çok var. Bizim araçda triger varmı yoksa zincirli mi.V kayısının değişmesi gerekirmi özel servis bunları bilirmi.Çünkü araştırmalarımda çelişkili ifâde ler gördüm.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Triger zincir mi kayis mi tam emin değilim.Kayış ise değişmeli.Siz en iyisi Opel yetkili servisi arayın aracınıza bakim fiyati isteyin ve sorun ne bakımlar yapıyor .Sonra dışarda guvendiginiz özel servste o bakimlari yaptrirsiniz.Şahsen kendi aracima bu taktiği uygulamistim :)

cakabo__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgisi olan varmı bu motor da triger kayışımı var yoksa zincir mi ? Bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilir mi?

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trigeriniz zincir, kayış değil. Ses problemi yoksa bişey yapılmasına gerek yok.
Periyodik değişen yağ, filtre grubu dışında;
- Bujiler değişir.
- V kayışı, gergi bilyası değişir,
- Fren hidroliği kontrol edilir, değişmesi daha iyi olur. Yetkili servisse değişir direk.
- Radyatör soğutma suyu kontrol edilir, değişse iyi olur. Y. servis direk değişir.
- Fren balatalarına bakılır, gerekirse değişir (bu her zaman için geçerli). Servisten alacağınız fiyatta bu yoktur.