Astra h diyafram sorunu

Emmrullah94

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
Dene bir motorun yağını ancak net lamba yanarsa anlarsın
Boğaz kelebegine giden boruyu söker temizlerim takarım deneme aşamasında boruya bakarım yağ Varsa kaçırıyor demektir alırız kapağı yagida dediğin gibi kontrol ederim

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Boğaz kelebegine giden boruyu söker temizlerim takarım deneme aşamasında boruya bakarım yağ Varsa kaçırıyor demektir alırız kapağı yagida dediğin gibi kontrol ederim
En net boğaz kelebegini sökmek içerisine yağ gelicek mi iyice temizle bence ama iste yağ öncesinde çok varsa kısa süre de yağ olucak içi

Emmrullah94

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
En net boğaz kelebegini sökmek içerisine yağ gelicek mi iyice temizle bence ama iste yağ öncesinde çok varsa kısa süre de yağ olucak içi
Kelebeği sokmeden temizledim yüzeysel yine temizlerim şimdiki hali bu şekilde

IMG_20210827_182320ea5a93569cce016d.jpg

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Daha önce de temizledim bu şekilde sorun olmadı hocam araçta açıp kapadım yani başka türlü nasıl temizleyecez
Sökmen lazım bunu böyle yaparsan kalibre etmen lazım bir kere temizlerken birisi böyle parmağıyla bastırdı aynı araç araba çalışmadı eski haline getirdim kalibre ettim bunu böyle açarsan hem kelebeği bozarsın hemde kalibre şart bu araca şuan cihaz bak aracın boğaz kelebeği ayarsız derece açık kalır

Emmrullah94

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
Sökmen lazım bunu böyle yaparsan kalibre etmen lazım bir kere temizlerken birisi böyle parmağıyla bastırdı aynı araç araba çalışmadı eski haline getirdim kalibre ettim bunu böyle açarsan hem kelebeği bozarsın hemde kalibre şart bu araca şuan cihaz bak aracın boğaz kelebeği ayarsız derece açık kalır
Geçen hafta temizledim ben bu şekilde üzerine 270 km yol yaptım hiç sorun yoktu hatta rölanti daha stabil çalışıyor 900 devirde sabit kıpırdama yok yani bence senin dediğini kontak açık yaparsan olabilir ayrıca bende gaz pedalında modül var el yapımı gaz pedalindaki boşluğu alması için oda daha güzel tepki verdiriyor pedal commaner gibi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sen bilirsin üstad pahalı bir parça ben olacakları söylüyorum

• Beğen
Tepkiler: Emmrullah94

Emmrullah94

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
Sen bilirsin üstad pahalı bir parça ben olacakları söylüyorum
Reyis parçayı taktım ama araçta vakum var şuan yağ çubuğunda ve kapağında sıfır gelen diyaframı takmadan önce inceledim boruya ve kapağa giren delikten direk hava geçiyor öyle mi olmasi lazım normalde yoksa gelen parça sıkıntılı mi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Reyis parçayı taktım ama araçta vakum var şuan yağ çubuğunda ve kapağında sıfır gelen diyaframı takmadan önce inceledim boruya ve kapağa giren delikten direk hava geçiyor öyle mi olmasi lazım normalde yoksa gelen parça sıkıntılı mi
Bir yerden geçip diğer yerden geçmemesi lazım diye hatırlıyorum