Astra h kar ve anti patinaj (tc) hakkında acil .. !

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence fazla gerekli değilmiş bu sistem.
bu sistem en çok panik yapan veya araba patinaj çektiğinde hala dip gaz basılan durumlarda işe yarıyor... pati çekmesin diye gazı biraz azaltıp arabanın yere tutunmasını sağlamak çok zor bir iştir aslında... bence o çıktığınız yokuşu birde tcyi kapatıp çıkmaya çalışın... ne olacağını bende merak ediyorum :D ama seri kalkışlarda arabayı yavaşlatan bir sistem bu...

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu tc den ne bekleniyor anlamadımki..
aracımda abs asr esp vs vs vs bütün kontrol sistemi mevcut diyelim..250 km hızla caddeden ara sokağa dönüyorum. ee bu araçta esp var nasılsa savrulmaz takla atmaz. yok öyle bir dünya!
tc patinajı kontrol eder doğrudur ama engelleyemez.
aracın bir tekeri buzda bir tekeri asfaltta asıldın gaza buzdaki teker başlar patinaja diğer teker asfaltta olduğu halde dönmez bir süre tam güç aktarmaz yola.tc bunu engeller işte patinajdaki tekeri frenler böylece iki teker aynı turda döner.

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fizik kuralarını reddedemeyiz tabiki.Tc veya edl var diye araç heryerden çıkmaz.Ama gel gelelim geçen akşam aracımı parkettim ama parkettiğim yer çamurmuş.Geri geri zorladım ve tc nin ışığı yandı.Çıkmak üzereyken eski yerine bıraktım aracı.Sırf denemek için.Tc yi kapadım ve araba yerinden bile oynamadı hatta bulunduğu yere neredeyse oturuyordu.Tc açıp yarım debriyajla 2 hamlede çıktım.Faydasız olduğunu söylememiz yanlış.Esp dede durum böyle.Bu sistemlerin amacı daha güvenli sürüş sağlamak.Ama bir araçta esp var diye kavşağa 80 le girip direğe giren adamlar biliyorum :D