Astra H lpg uyumu acil yardım

MUSTANG 61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracıma lpg taktırıcam araç 2005 enjoy twinport H lpg uyumlu brc düşünüyorum fakat subap eritme sorunu varmış bu doğru mu ? Ayrıca motor kodum Z16XEP Euro 4 motor var aracımda aracımda çelik subap mı var yoksa kendisinde olan magnezyum alışımlı subap mı ? Eğer magnezyum alışımlı subap varsa lpg taktırdıktan kaç bin km sonra subaplar erir ? Bilgili kişilerden yorum bekliyorum. Araç 160 binde hiç lpg takılmadı. Bu arada aracım motor arıza lambası yakıyo fakir yakıt karışımı diye ?

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Km yüksek sadece subap ile kalmaz. Ama ilk on bin içinde takılan sistemin parasını amorti eder sonraki on binde silindir kapağını sonraki on bin içinde ise çıkacak sorunları ondan sonra artıya geçer. Uzun süreli binecek iseniz takdırın.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Km yüksek sadece subap ile kalmaz. Ama ilk on bin içinde takılan sistemin parasını amorti eder sonraki on binde silindir kapağını sonraki on bin içinde ise çıkacak sorunları ondan sonra artıya geçer. Uzun süreli binecek iseniz takdırın.
[MENTION=30869]ndipi[/MENTION] ye aynen katılıyorum. ilk on binde takılan kitin parası çıkar. ikinci on binde subap sorunu oluşursa supap parası çıkmış olur. (aracınız da çelik subap mı magnezyum subap mı olduğunu bilmediğimden oluşursa dedim)
arkadaşımda astra h var ama twinport motor değil. motor kodunu bilmemekle birlikte aldığında supaplarinin gidik olduğunu bilerek alıp subap yaptırdığını sonra kendisi 50 bin km kullandıktan sonra yine subap yaptırdığını biliyorum. her araçta 50 binde bir subap gidermi bilmem ama benim gördüğüm bu şekilde. Uzun süre araca binmeyi düşünüyorsanız taktırmanız doğru seçim olur.

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin aracınız bildiğim kadarıyla çelik subap A16XER motorlar euro 5 aliminyum alaşım sizin motorlar uyumlu sorun olmaz ama montaj çok önemli benim aliminyum alaşım 20 binde taktırdım şimdi 45 bin bir sorun olmadı ama yine de keşke taktırmasaydım diyorum uzun süre binmeyecekseniz taktırmayın

MUSTANG 61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımı 32 bin tl ye aldım arkadaşlar sizce fiyat nasıl satsam nekadar a satabilirim. Aracım cam tavanlı 160 binde 4 parça boya 1 parça değişen var hasar kaydı yok.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapilan ayar kotu olursa celik subapta olsa , alasim subapta olsa yamulacak (eriyecek,catlayacak) ´tir. Iyi bir ayar ile sorunsuzca bineceginiz kanaatindeyim. Ben olsam aracimi seviyorsam (satmak istemiyorsam) iyi bir LPG ustasi bulur taktiririm LPG yi binerim. Duzgun bir montaj + ayar kombinasyonu ile araciniz bakimli ise hic sorun yasamadan binersiniz. LPG den korkmayin, montaj yapacak ustayi dikkatli secin , gerekirse iyi bir usta icin uzun yol gidip baska bir ilde taktirin.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

okii_00

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınıza lpg montajı yapılabilir subap sorunu 2005 model astralarda yaşanmamakta z16xer kodlu astralarda yoktur fakir karışım arızanız muhtemel oksijen sensörünüzle alakalı olabilir landirenzo tavsiye edebilirim size %50 net tasarruf sağlayabilir çekiş performans kaybı yaşamazsınız
iyi günler keyifli sürüşler

Moderatörün son düzenlenenleri:

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

aracınıza lpg montajı yapılabilir subap sorunu 2005 model astralarda yaşanmamakta z16xer kodlu astralarda yoktur fakir karışım arızanız muhtemel oksijen sensörünüzle alakalı olabilir landirenzo tavsiye edebilirim size %50 net tasarruf sağlayabilir çekiş performans kaybı yaşamazsınız
iyi günler keyifli sürüşler

Bak bak bak, nasıl yaşanmıyormuş. Milleti yanlış yönlendirmeyin, 2005 arkadaşım geçen yıl değiştirdi