astra h menzil gosterge hatası

arctech

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar merhaba. dun gece 1.3 cdti aracımda yol bilgisayarı menzil uyarısı verdi. 50km kaldı seklinde. ben de 2km kadar gıttıkten sonra 20 lıralık dızel yakıt aldım. ancak yakıtı aldıktan sonrakıılk calıstırmada benzın deposu sankı hıc yakıt dolmamıs gıbı aynı yerınde duruyordu. 2-3km yol aldıktan sonra depo gostergesı yavas yavas yukselmeye basladı ve ceyrek depoya kadar ulastı. ancak yol bilgisayarı yıne de menzıl uyarısı vermeye devam ettı. sabah duzelır dıye umursamadım ama sabah da aynı seye devam ettı. yakıt gostergesı ceyrek depoyu gosterıyor ama yol bılgısayarı 17km lık yakıt kaldıgının uyarısını verıyor. yarn garantıden yaptırmak uzere servıse goturecegım ama durup dururken neden boyle bırsey oldu anlam veremedım. daha once basına bu sekılde bır olay gelen veya nedenını bılen var mı?normalda aracımın deposunu ceyrek deponun altında bırakmam yakıt fıltresı pıslık yuzundenyanmasın dıye.

tesekkurler

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2008 astra var bende de aynı sorun var..bi süre sonra km 0 a gelınce aracı kapatıp tekrar calıstırdıgında normale dönüyor..Bunun sorun oldugunu sanmıyorum Opelin bi özelliği:)

berkegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benm de 2006 astramda aynı problem var asla benzinle ordaki gostergedeki km birbirine uymuo depo tam bile olsa 100 km fln yazdıgı oluo takma fazla kafana :)

maximm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede aynı şey oluryor.alıştım artık orayı öle gördüğümde pek önemsemiyorum. ibreye bakıyorum:D

bence servislik bi durum deil ya...

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
durum bende de aynı fakat ufak bir farkı var belli bir lt benzin almayınca hep 0 gösteriyo menzili..

arctech

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt tüketim degerini de sıfırladım ancak bırsey degısmedı. ılgınc olan yakıt gostergesının de 2-3 km sonra alınan yakıtı gostermesı.ılk marsta depo yakıt almadan oncekı halınde ıdı.yarın aracım garantı kapsamında oldugu ıcın goturup sorunu hallettırecegım bakalım sorununkaynagı ne dıyecekler.aracımı yarın gerı alabılırsem sızlerı de bılgılendırırım.

arctech

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun servısten aracımı aldım sadece programı yenıden yuklemısler ama neden olduguna daır bır acıklama yok. sadece olabılır elektronık ve yazılımsal bır hata olmustur seklınde bır ıfade. cok acıklayıcı!!!!

B

bülent58

Bilgi Girilmemiş
valla çok iyi olmuş,düzeldimi peki olay arctech

arctech

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düzeldi.programı yenileyince arac kendine geldi. ama benim asıl kızdıgım konu cok begenip bir arac alıyorsunuz ama boyle uyduruk sebeplerle sureklı servise gidiyorum.arac sahıbı dıger arkadaslarıma opel alın demeye cekınır oldum. motoru cekısı performansı dengesı mukkemmel aracımın. ama ordan burdan ses gelmesı far acıkken yol bılgısayarının kıtlenmesı gıbı sacma sapan nedenlerle servıse gıtmek cok can sıkıcı. umıt edıyorum tekrar basıma gelmez.tabı kımsenın de