astra h menzil gosterge hatası

Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.devservis.com
yaaa su elektronik devri arabalarda basladi, mertlik bozuldu walla..heryeri elektronik kardesim..
serviste ustayla konustum bu konuyu, astra h'lardaki beyin hybrid beyinmis.chip yaptiramiyosun (1.6 twinport'larda) (almanya'da yapiyolar fakat bildigimiz chip uygulamasi degil, yazilim guncelleniyo, yeni chip takilmiyo yani)..ledli stop takarsin hata verir, ampulu degistirirsin voltaji amperi tutmaz hata verir..xenon taktiriim dersin hata verir..yan sinyalleri surekli yansin diye elektrikciye gidersin baglatmaya, yaptiramazsin, usta "abi ben bu arabaya dokunmam korkarim bisey olur sonra" der..nedir bu cektigimiz :D nerde o eski mekanikler..
gecen gun arka plakalik isiklarimin yanmadigini gordum, ampullerini degistirdim ama calismadi.acaba sigortami dedim, servise bi sorayim dedim, usta sigortalardan birini kontrol icin iyiki sokmedigimi soyledi, eger olurda yalnis bi tanesini sokersem (mesela abs), arac ariza isigi yakip kendini koruma moduna gecermis..zaten sigortalarda bizim bildigimiz gibi degil, kontrol icin uzerlerinde devre yok, yani ustu tamamen kapali..:mad:
aracin plaka isiklarinin neden yanmadigi belirlendi, arka bagajda isiklarin bagli oldugu bi elektrik paneli var (oda elektronik yani beyine bagli), o panelde bi ariza var fakat yalnizca plaka isigi yanmiyo, panelin geri kalan kismi sorunsuz calisiyo..degismesi lazimmis, yenisinin fiyatida 800 YTL + iscilik (90 YTL) yani 890 YTL..plakanin isiklari yansin diye :D cok mantikli degilmi..yanmayiversin walla umrumda degil :D:D:D

Son düzenleme:

NafirKeyh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MErhabalar,

Bu yol bilgisayarının ortalama yakıtı fazla gösterme sorunu ben de de oldu. Normalde şehir içi 7-8 litre olan yakıt şuan 13.4 gösteriyor. Kontağı açıp kapıyorum, 14.7 lt ye yükseliyor. Ne oldu anlamadım. Yakıt aldıktan sonra oldu. Siz bu problemi nasıl çözdünüz?

volkan37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda da aynı problem var. ben de alıştım artık uyarı gelince restliyorum o kadar :) bu opelin kronik bir hastalığı galiba ...