Astra H Önerir misiniz, Önermez misiniz ?

falcon_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende 2002 model Astra G Elegance var.

Arabamı satıp Astra H almayı düşünüyorum 2004-5-6 model.

Siz H kasa hakkında ne düşünüyorsunuz ? Öneriyor musunuz ? Yardımınıza ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler.. :)

Benim aracım bu linkteki :
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=91114

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Arkadaşlar bende 2002 model Astra G Elegance var.

Arabamı satıp Astra H almayı düşünüyorum 2004-5-6 model.

Siz H kasa hakkında ne düşünüyorsunuz ? Öneriyor musunuz ? Yardımınıza ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler.. :)

Benim aracım bu linkteki :
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=91114

2006 model altı için bildiğin aracından vazgeçme. İki aracı da kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim, çok bir fark yok. Sağlamlık açısından G kasa bence daha sağlam, dayanıklı, kaliteli. H kasada teknoloji ilerlemiş, plastik, döşeme, işçilik kalitesi gözle görülür düşmüştür. H kasada mesela direksiyon pompası bozulursa G kasaya göre 10 kat fazla para ödersiniz.

Model yenilemek amacı ile 2006 ve üzeri H kasa tercih edebilirsiniz, altına düşecekseniz gerek yok bence.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
direksiyonuna geçtiğinde mutlu olduğun her aracı öneririm:good:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 yaş için değer bence... hem kasa değişimi hemde yaş gençleştirmiş olursunuz...

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000-2002 bi Vectra için değişin diyebilirdim ama belki G kasa sempatimden dolayı bende 2-3 yıllık fark için G satıp H almayı mantıklı görmüyorum.Üst modeller düşünülebilir.Tercih senin..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elegance ya da cosmo alacaksınız çok iyi bir tercih fakat enjoy ya da esentia modeli için şu var eski aracınızı arayabilirsiniz donanım olarak

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beklentiniz G kasaya göre çok fazla değilse alın ama beklentiniz çok fazlaysa karşılamayabilir bende de 2001 G kasa vardı öncede sattım sıfır 2011 H kasa aldım arabamdan memnunum ama tam olarak beklentimi karşılamadı

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben birkaç sene için G kasayı satıp H kasaya geçiş yapmam. G kasanın ekonomisinden sonra H kasa seni şaşırtabilir (yedekparça bakımından)

scorpion9

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İkisini de kullanmış biri olaraktan ;

Performans : G kasa 1.6 100hp, H kasa 1.6 115 hp yi baz alarak söylüyorum. G kasa daha seri (belki getrag f17 kısa şanzımanından kaynaklıyor olabilir )

Malzeme Kalitesi : G kasanın 2004 ve önceki üretimlerini baz alırsak H kasadan daha kaliteli. 2005 ve sonrası vasat.

Frenler : Astra H ın frenlerini biraz daha başarılı bulmuştum.

Yol tutuş : Kesinlikle Astra G.

Yakıt: Kafa kafaya.

Sağlamlık : Astra G.

Parça : Astra G. (Astra H ın parçaları bariz daha pahalı)

Teknoloji : Astra H.

Konfor : Astra H.

Görünüm : Bu kişiseldir tabiki ama ben Astra G yi daha çok beğeniyorum daha spor geliyor bana.

scorpion49hgc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim 3.arabam G kasa idi.Çok memnun kaldığım bir arabaydı.Ancak fabrikadan indirimli aldığımdan iyi bir karla sattım.sonra 307 aldım.Şimdi h kasa var.İmzamda bilgileri var.
Ben ileri teknoloji,performans,dizel olması ve otomatik olması nedeniyle h kasa seçtim.Her 2 araçtanda mennunum ama G kasa daha geniş.97 g kasa çok sağlam bir arabaydı.Şimdiki arabalar puzzle gibi yapıldığından en ufak çarpma ve darbede bir yerleri gevşiyor veya klipslerinden çıkıyor. H kasa daha ekonomik.G kasaya tüp taktırmıştım.H kasa küçük bir kasa.Bence küçüklüğü hariç H kasa alınabilir.Otomatik veya düz alışına göre karar vermek gerekir.