astra h sis farı

Goktan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkada$lar bi süredir iki sis farımın da camları çatlak , fakat dı$ta bi çatlak yok gibi elleyince hissedilmio garip bi $ekilde , bugünde sol ön sis farımın ampulünün yanmadığını farkettim forumlara resimlerini eklicektim canım sıkıldı :S
bu sis farının camları satılıo mu ? yoksa direk plastik ekleriyle birlikte mi satılıo ?
bir de bu sis farının ampulü ne acaba h1 mi ?

burakasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H'lerde sis farları biraz problemli. Uzun süre yandığında ani şekilde soğursa (örn: yağmurla temas) camları çatlıyor. Aracın garantisi bitmiş olsa bile GM değiştiriyordu biraz kavga gürültü ama yeni politika nedir bilemem, malum GM gitti :)

Goktan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pff , :S yenisini de alsam illa olacak yani bu sorun ileride gene ?

cortez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim astra'da da çatlamıştı.Ben önce cam gelip çatladı sandım ama ikisinde de olunca servise gittim.250lira demişlerdi.250lira diyince araştırdım.Başka sis farları fln denedim olmadı.Sonra opel türkiye telefon açtım şikayet yazdım.ücretsiz değiştirmişlerdi.Bir servise konuş istersen.

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aynı sıkıntı benim astrada da var,sol sis farı çatlak,katta kırık,sırf cam için komple seti değiştirmek istemiyorum.
Arkadaşlar servislerin farları değiştirdiğini yazmışlar da anlayamadım,garantisi bitmiş aracın sis farlarını niye değiştirsin ki servis,taş geldi çatladı!!

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h ların kronik sorunu sis çatlaması..ben garantiden ikisinide değiştirdim..aracın garantisi varsa resmini çeksinler izmir merkeze göndersinler onay gelirse kesin değiştirirler..değiştikten sonra bir daha çatlama olmadı bende

burakasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aynı sıkıntı benim astrada da var,sol sis farı çatlak,katta kırık,sırf cam için komple seti değiştirmek istemiyorum.
Arkadaşlar servislerin farları değiştirdiğini yazmışlar da anlayamadım,garantisi bitmiş aracın sis farlarını niye değiştirsin ki servis,taş geldi çatladı!!

Kırıksa tabii ki taş falan gelmiştir ve onu değiştireceklerini sanmıyorum. Ama çatlama kronik sorun olduğu için ve GM de bunu kabul ettiği için değiştiriyorlar. Yani taş izi yoksa değiştiriyorlar :) çünkü ısınınca aniden soğuduğunda çatlayan bir cam kullanmışlar mühendis arkadaşlar :)

Goktan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben opal a falan ba$wursam dei$tirirlermi acaba? garantisi yok benim aracın 2005 model
bi de bu astra h ın makyajlı kasalarının sis farı setleri benim kasaya uygun mu ? onlar yeni olduğu için bu sorunu gidermi$ olabilirler

Son düzenleme:

san

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h sağ sis farı yuvasında hafif şekilde oynuyordu bugün elektrik ustasına gösterdim farı tutan tırnaklardan birinin kırık olduğunu söyledi, pek güvenmediğim için yaptırmadım. konu ile ilgili bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.