Astra H yakıt tüketimi

Darxoul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2006 model easytronic astra h model aracım var..

aracım şuan 80.500 km'de.

aracıma çok yakıyor diye 72.binde brc marka lpg taktırdım.Araç 55 litre simit depo.

110 liraya bp'den ( +- 2 lira ) fulleniyor.Ve net olarak 400 km ( +-20 km ) yol yapıyorum.

geçen hafta benzin alayım ve birde o şekilde kaç km yaptığıma bakayım dedim.Benzin aldığımda ışığı yanıp sönüyor ibre sıfırın altına düşmüştü neredeyse.Yine bp'de fulledim.

220 TL'ye fullendi.95 oktan. Km'yi orada sıfırlamıştım.Ve şuan yarı deponun 2 mm sağındaki çizgideyim 430 km yol yapmışım.

Bir enteresanlık yok yok mu ? genel olarak şehir içi kullanım ve 1-2 defa tem otoyolunu kullandım 100-130 km hızlarda.

honestman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl bir enteresanlık full depoyla şehir içi dışı karışık en az 700 km yapmalı zaten. ama sanki lpg de fazla tüketiyo...

Darxoul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en az 700 km yol yapması gerekiyorsa normalde ozaman 750-800 mü yapması gerekiyor ? hayır benzinlinin dizellerden ne farkı kalıyor onu anlayamadım özür dilerim.
Çünkü eskiden 600 km falan yapıyordum aracım ile.Belkide çok agresif kullanıyordum

Serhat_Nrgl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en az 700 km yol yapması gerekiyorsa normalde ozaman 750-800 mü yapması gerekiyor ? hayır benzinlinin dizellerden ne farkı kalıyor onu anlayamadım özür dilerim.
Çünkü eskiden 600 km falan yapıyordum aracım ile.Belkide çok agresif kullanıyordum

170 tl ye 1000km fark bu heralde :D

h.t

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani aracınız 13-14 litre civarı lpg yakıyor.Bi anormallik var bence bu durumda.

honestman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani benzinde bir anormallik yok lpg de var demek istedim

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence ölçme işini yanlış yapıyosun. Doğru ölçüm için sana bir yol göstereyim öyle dene;
Benzin deponu pompa atana kadar fulle. sonra 100 km dolaş. tekrar aynı pompaya git ve yine atana kadar fulle. ne kadar benzin aldığını not et. bu rakamın 1,17 katı lpg harcaman gerek ortalama. ancak kış aylarında bu oran 1,20 seviyesindedir.
LPG depon boşalana kadar dolaş. sonra 10 litre lpg al. km ni araç lpg ye geçtiği an sıfırla ve birene kadar dolaş. yukarda bahsettiğim oranların üzerindeyse lpg de fazla yakıyor diyebiliriz. ancak önce sağlıklı olarka benzini ne kadar tükettiğini anla bakalım.