ASTRA H (yardimci olurmusunuz)

recordit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar,

Ben Almanyadayim ve OPEL ASTRA H 1.3CDTI aldim yeni (2.el 2009) NJOY paket degil. onde sis lambasi hiz sabitleyici direksiyon kumandasi mp3 YOK. 3 satir bilgi ekrani var.
Bakiyorum turkiyede herkeste FULLPLUS+FULLPLUS var. ama buralarda oyle degil :)

Sormak istedigim bir kac soru var. forumu okudum ama parca parca oldugu icin pek anlamadim desem yeridir..

1. ilk once su kumandadan camlari acip kapatmayi yapamadim. basiyorum ama olmuyor.
2. olarak arabaya opsiyon lari sonrada ekleyebilirmiyiz? mesela hiz sabitleyici ve direksiyon kumandasi.
3.olarak bu opcam yada tech2 cihazlardan hangisini tavsiye edersiniz. bunlarla araca donanim ekleyip cikarmadan ozellik ekleyebilirmiyim?
4. araba 20km/s uzerine cikinca on taraftan (sanki) tak diye ses geliyor. bir sey yapiyor ama ne yaptigini anlamadim?
5. araba hizlandikca onden sanki bir ufleme , vantilator sesi geliyor hafiften islik calmaya calisir gibi.

Simdiden tesekkurler,

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-Kumanda tuşuna baslı tutmalısınız.
2-Hız sabitleyici eklenebilir.
5-Tahminim turbonun sesidir.

recordit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-Kumanda tuşuna baslı tutmalısınız.
2-Hız sabitleyici eklenebilir.
5-Tahminim turbonun sesidir.

tesekkurler

kumanda acma tusuna 5-10 sn basili tutuyorum ama acilmiyor :(
turbonun sesi normalmi. sizce? cok gürültülü bir arac. once corsa c njoy 1.3cdti vardi cok seviyordum ama 150.000 km olunca elden cikarmak zorunda kaldim. o 5 vitesti o yuzden motor sesi geliyordu ama bu daha degisik.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
ilk ihtimal, arac aku sokultugunde VOLATILE MEMORY dedikleri ozellikleri tekrardan programlanmali, camlar bunlardan biridir, tum camlari cam kapatma yonunde TIK sesi duyulana kadar basili tutun. bu islemden sonra programladiginiz camlar kumandadan acilir ve kapanir. Eger bu islem sonunda camlar hala kumandadan acilip kapanmiyorsa, araciniz essentia paket anladigim kadari ile, konfor kapatma icin REC yani arka sigorta kutusu olmasi lazim oda essentia paketlerde olmuyor (simdi burdan hemen atlayip 2011-2012 essentia konfor paketliler yazmasin benimde essentia ama oluyor diye konfor paketli demedik sadece essentia dedik :D), o yuzden yapamamis olabilirsiniz bu zaten son ihtimaldi. Olmuyorsa baska bir ariza vardir.

Astra H araclara almanyada olsam herseyini sifirdan yaptirirdim herhalde, cok esnek bir aractir sok tak kolay yapiliyor. Son olarak OPCOM ucuz (klon olanlari), tech2 ise pahalidir. imkan olduktan sonra ben tech2 alirdim tabii :D

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4- esp yada abs nindi sanirim test sesiymiş... pedaldan gelir bir ses odur muhtemelen...

recordit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4- esp yada abs nindi sanirim test sesiymiş... pedaldan gelir bir ses odur muhtemelen...

evet pedaldan geliyor.

bu kumandadan acma olayini cok istiyordum ama olamadi bir türlü. sokakta elimde anahtar , millet bana bakiyor. basiyorum basiyorum camlari acamadim. :(

aslinda ek donanima ihtiyaci yok diye dusunmustum. neden olsa elektrikle acilip kapaniyor du. tech2 den bunu yapabilirmiyim?

freddy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle arabanın kapılarını kapalı kilidi açık durumdayken aracın kumandasında kilitleme tuşuna camlar inene kadar basılı tutunca açılıyor.Ben bütün donanımlarda var diye biliyorum arkadaşımdada enjoy var oda açıp kapatabiliyor.Tech 2 cihazıyla çam açma kapama özellikleri açılıyor düşük bir miktar karşılığında

MuraTTameR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayı anahtardan kapatma tusuna basılı tuttunmu acık bütün camlar acılır.Veya acma tusuna sürekli basılı tuttunmuda bütün camlar acılır. :)
Kac km o ses cıkıyo? 30 bin devirden sonra turbosu aktif oluyo.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
:)
Kac km o ses cıkıyo? 30 bin devirden sonra turbosu aktif oluyo.[/QUOTE]
Vay be nedevirli arabaymış almanya ya özelmi oluyo:maden:

recordit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olmuyor olmuyor,
ama olacak kacisi yok. o camlar acilacak...
servise gidiyorum bakalim neymis problem, bendemi arabadami :)