astra HB 0420 nolu hata kodu yardım

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar astra HB aracımın dün ışıklarda dururken egzoz emisyon ışığı yandı aracımda bu ışık yanmiyordu lpgde oldu halde ve dün bu ışık yandı ve eve varınca arıza koduna gaZ fren yaparak baktım 0420 hata kodu çıktı katalizör sensör arızası mı yoksa katalizör bozuldu mu 0420 kodu söyle yazıyo katalik sistemi arızalı bank 1 diyor ve egzoz emisyon ışığı direk yanıyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ali Bey muhtemelen kat gitti,p0420 katın gittiğini gösterir.Ama diğer ihtimal kat sonrası sensor veya termostad motor sıcaklık sensoru.Bunun için iyi bir usta tech2 ile bakacak.motor sıcaklık,aracınızdaki kat daki iki sensor verilerine artık egsozda delik vs.
eğer tüm veriler normalse kat değişecek.şimdi size sensor desem (2 ci) yanlış olur masraf edersiniz,en güzeli tech2 ile verilere bakmak olacaktır.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ali Bey muhtemelen kat gitti,p0420 katın gittiğini gösterir.Ama diğer ihtimal kat sonrası sensor veya termostad motor sıcaklık sensoru.Bunun için iyi bir usta tech2 ile bakacak.motor sıcaklık,aracınızdaki kat daki iki sensor verilerine artık egsozda delik vs.
eğer tüm veriler normalse kat değişecek.şimdi size sensor desem (2 ci) yanlış olur masraf edersiniz,en güzeli tech2 ile verilere bakmak olacaktır.

Selim abi geçen çarşamba günü lambayi söndürdük arıza tespit cihazı ile arıza kodunun resmini çektim şimdilik kesin bir şey olmadığı için bir daha yaparsa bakarız dedi çıktım ve cumartesi gecesi gezerken yandı yine hemen sağa çektim baktım koda yine 0420 ve bugün ustaya gittim sorun lpgde olabilir dedi çünkü 140 km yi geçer geçmez yandı ve usta bir lpg ayarına baktir dedi ve gittim lpg ciye aracın gaz ayarı bozulmuş ve aracı boguyormus çok acıkmıs ve lpg ayarını yaptı olmadı bu sefer araç gaz yememe ye başladı ve lpg enjektör geçiş kontrolü yaptı ve gaz püskürtme deliği ufakmış ve matkap ucu ile genişletti ve tekrar denedik ve oldu bu sefer ve lamba yanmiyor bakalım bu seferde olmazsa bakacak usta sorun ne diye

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte sebep,inşallah bununla kalır,gelişme olursa haber ver Ali kardeşim.Yoksa kat değişecek,tabii boğulma zengin karışımda bu arızayı verir.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
işte sebep,inşallah bununla kalır,gelişme olursa haber ver Ali kardeşim.Yoksa kat değişecek,tabii boğulma zengin karışımda bu arızayı verir.

Haber veririm selim abi bu arıza kodu ve lamba yaninca araç cekisten düştü her zaman 3.vitesle çıktığım yeri 2.vitesle zor çıktım cihaza bağlanınca katalizör sisteminin verimi eşik değeri altında (sıra 1) yazıyordu ve altında arıza sürekli yazısı vardı bakalım Abi lamba yanmiyor şu an lpg ayarını yaptırdık ve ustamda bu arızanın b cok sebebi olabilir dedi bujiler,
Bobinler iyi ateşleme yapmazsada olur birçok nedenden olur dedi ve lpg ayarı çok açıkmış ilk nedeni çözdük inşallah sıkıntı yaratmaz

sosayusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar aracımda p0420 arızası veriyor gazcıya gittim zengin fakir karısımı için bakmaya usta katalitik eşiğin altında dedi bunun değişmesi gerekiyor dedi aracın çekişi falan cok iyi bu arızayı nasıl aşabilirim araya uzatma aparatı koyulup ışığı söndürebilirmiyiz
yardımcı olursanız cok sevinirim