Astra HB boğaz temizliği hakkında bir kaç sorum olacak siz değerli arkadaslara

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi geceler aracım z16xep motor bogaz kelebegini kendim temizledim rolanti düzensizliği vardı genelde lpg de yapıyor aklıma boğaz kelebegini temizleme geldi ve üstünde sökmeden temizledim balata spreyi sıkarak içindeki kurum gidene kadar aracı çalıştırıp biraz sıvıyı dışarı attıktan sonra birdaha sıktım ve aynı şeyi 2 sefer tekrarladim içindeki kurumu atması için ve en son da bi 10 dk eksoz ds sıvı kalmasın diye 3500 devirlerde vites attım ve tekrar söktüm boğaz hortumunu ve içi pırıl pırıl oldu kirden eser yok benim sizlere sormak istediğim yaptığım bu işlem carbon clean gibimi oldu ve balata spreyi kullandım uçucu ve tinere benzediği için balata spreyi yerine başka bir öneriniz var mı

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
ben motorvac emme manifoldu temizleme kitini kullanıyorum bu iş için üretilmiş

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sizin yaptığınız sadece kelebek temizliği olmuş. carbon clean ile ilgisi yok. carbon clean için benzin giriş hortumu sökülür ve özel bir cihazdan araca yakıt gelir ve benzinden bağımsız olarak , ortalama 1 veya 2 saat özel solüsyon ile çalışır. buda enjöktörler başta olmak üzere sübaplar vs kurum temizliği yapar. detaylı bilgi google amcada var aratırsanız daha net bilgi sahibi olursunuz.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cevaplarınız için teşekkür ederim birde Çağatay bey bu motorvac manifold temizleyici iyi temizliyor mu içini

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece karbüratör temizleyicileri var...boğaz kelebeğini onlada temizleyebilirsiniz...fakat boğaz ın üzerinde hiçbir sensör veya plastik birşey kalmaması lazım,ilaç okadar yoğun bir ilaçki plastiklere kablolara vs,zarar veriyor....

balata spreyi en temiz çözüm çok çok biraz diş fırçası kullanın ilacın sökmediği yere.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sadece karbüratör temizleyicileri var...boğaz kelebeğini onlada temizleyebilirsiniz...fakat boğaz ın üzerinde hiçbir sensör veya plastik birşey kalmaması lazım,ilaç okadar yoğun bir ilaçki plastiklere kablolara vs,zarar veriyor....

balata spreyi en temiz çözüm çok çok biraz diş fırçası kullanın ilacın sökmediği yere.

Teşekkür ederim bende balata spreyi sıkıp ufak bir fırça ile temizledim Opellerin en ssevdiğim yanı parçaları kolay yerlere koyması Sökme takma ugrastirmiyor

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Tüm pisliği motora, emme manifoltundan yollamak hiç de akıllıca işlem olmamış. O sıktığınız çözücü, emme vs. dende söküp motora yollamıştır. Elbet partiküller çizmiştir. Kesinlikle önermiyorum.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Tüm pisliği motora, emme manifoltundan yollamak hiç de akıllıca işlem olmamış. O sıktığınız çözücü, emme vs. dende söküp motora yollamıştır. Elbet partiküller çizmiştir. Kesinlikle önermiyorum.

Abicim şimdi benim araçta egr var iptal değil türkiyede zaten kaliteli yakıt yok egr yanmamıs yakıtı geri motora gönderiyor motorunda temiz olduğu söylenemez emme manifoldu da kirleniyor ben o kadar sanayide motor yemiş araç gördüm motoru emme manifoldu temiz bir araç gormedim ustaya gitsem oda aynı yapacak bogaz kelebegini söker temizler boğazında içine benzin veya balata spreyi sıkar boğaz kelebegini temizlemek için emme manifoldunu söken bir usta görmedim

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ustalar ne şekilde uygulama yapıyor bilemiyorum ama sukru52 uygun olarak servis prosedürünü kendi uygulamış.

ASTRA H - 52 DV 649: Z16XEP TEKLEME ÇÖZÜMÜ

Geçen Şükrü beyle yazıstık kendisinin yaptığı işlem gerçekten güzel bu işlemi herkes yapamaz Geçen Şükrü beyin tavsiyesi üstüne ankara Yenimahalle deki Opak opel servise gittim aracımda zaten twinport modülü arızası olduğunu biliyorum serviste bu arıza tamiri ne450 tl istediler yaptirmadim ustama sordum 300 ye yapacak musait olunca gidecez bakalım ilginiz için teşekkür ederim