Astra HB Classic III 1.4 - Yakıt Tüketimi

bitefo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın km. si : 347 km.
ortalama hız : 25 km/s
tüketilen yakıt : 27,2 lt.
ortalama tüketim: 7,9 lt / 100 km.
hala ilk depoyla gidiyorum, aracı fullerken benzin tabancası ilk atmasında bıraktım, tamamlatmadım. 180 lira verdim. litresi 3.96 liraydı takriben 45,5 lt benzin aldım. şu an deponun 3/8 i dolu. yanlış saymadıysam 8 eşit parçaya bölünmüş yakıt göstergesi. kaba hesapla yaklaşık 550 km gideceğim gibi ilk depoyla.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim makine de 1.4 ama atmosferik değil. Yine de örnek teşkil etmesi için tüketim değerlerini yazayım dedim. Ortalama 6.8 lt/100 km.

bitefo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum ortalama hızı da yazarsan karşılaştırma bakımından daha doğru olur, çünkü şehirler arası veya şehir içi daha çok kullanan oluyor bu da ortalama tüketimi etkiliyor.

bitefo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın km. si : 727,4 km.
ortalama hız : 24 km/s
tüketilen yakıt : 57,2 lt.
ortalama tüketim: 8 lt / 100 km.

benzin ışığı yandı, menzil 40 km. ye düşünce Depoyu ikinci kez fulledim, aracı fullerken benzin tabancası ilk atmasında bıraktım, tamamlatmadım. ilk sefer 180 lira vermiştim, ikincisinde 173 lira verdim. litresi yine 3.96 liraydı 43,8 lt benzin aldım.
Yanlız bana söylenen aracın deposunu her doldurmamda bc1 ve bc2 diye sıraya koyacağını söylemişlerdi fakat ben depoyu ikinci kez fulledim hala bc1 de gidiyorum. bc2 boş. bu konuda bilgi alabilir miyim?

SertJole

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
180 lira verdim. litresi 3.96 liraydı takriben 45,5 lt benzin aldım. şu an deponun 3/8 i dolu. yanlış saymadıysam 8 eşit parçaya bölünmüş yakıt göstergesi. kaba hesapla yaklaşık 550 km gideceğim gibi ilk depoyla.

2 ay öncesine kadar CorsaD 1.3dizelim vardı.. 130 Liraya 800 Km yol yapıyodum.Hiç üzülmüyodum mazota verdiğim paraya çünkü çok Km yapabiliyodum. Bazı sebepler yüzünden satmak zorunda kaldım.. Şimdi Astra 1.4 alıyorum salı günü teslim edecekler arabayı. sanırım eskisi gibi gezmek yok :cry:

bitefo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aaah ah, ben de dizel alacaktım ama kalmadı geç kaldık kampanya dolayısıyla, aracımı da sattığım için ocak ayını bekleyemedim. 1.4 aldım, eşim lpg ye karşı olduğu için onu huzursuz etmemek için lpg şimdilik taktırmadım ama 3 yıl sonunda araba değişmezse muayene öncesi kesinlikle taktıracağım.

bitefo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın km. si : 1026 km.
ortalama hız : 24 km/s
ortalama tüketim: 8.1 lt / 100 km.

hava sıcaklığı -5 lere kadar düşünce sabahları ortalama tüketim arttı.

evet arkadaşları sizin araçlarınızın durumu nedir ortalama hızla birlikte verileri yazarsanız daha iyi olur.