Astra J 1.3 CDTİ Geri Viteste Silkeleme, Vuruntu (Rölanti Dalgalanması)

Ramazan60

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
Bu soruna çözüm bulan oldu mu arkadaşlar. Arabadan soğudum resmen

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu soruna çözüm bulan oldu mu arkadaşlar. Arabadan soğudum resmen
Hocam 1.3 dizel astra h aracımı 2012 yılında sıfır aldım bu dalgalanma yine vardı yine vardı. Bizim araçların kaderi midir nedir ...

Ramazan60

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
Hocam 1.3 dizel astra h aracımı 2012 yılında sıfır aldım bu dalgalanma yine vardı yine vardı. Bizim araçların kaderi midir nedir ...
Üstat benimki dalgalanma degil de geri viteste özellikle yokuşta vuruntu dilleme oluyor önden kütür kütür ses geliyor bunu çözebildiniz mi

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Üstat benimki dalgalanma degil de geri viteste özellikle yokuşta vuruntu dilleme oluyor önden kütür kütür ses geliyor bunu çözebildiniz mi
Yok hocam zaten sizin aracınız benzinli durum farklı olabilir. Motor kulağına baktınız mı?

Ramazan60

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
Olayın başlangıcı öndeki kış lastiklerinin içten yenmesinin anlaşılmasıydı. lastik ustası balans ustasına yönlendirdi. Balans ayarı tahmini 1 ay iyi gitti. Sonra durum tekrarladı.
Aracımı tamir eden usta uzun yıllardır bu işi yapan güvendiğim birisi. Baskı balatadan sonra geri viteste vuruntu devam edince lastikleri değiştirmem tavsiyesinde bulundu. Bu arada öndeki disklerde zarar görmüştü. Yenileriyle değişti. Sökülen baskı balata orta yay kısmı özelliğini kaybetmek üzere olduğundan disklere zarar verdiğini düşünüyorum. Yokuşta geri viteste gittiğimde vurma daha da artıyor. Ön tarafa binen yük artıyor. Buda vurmayı arttırıyor.
Hem kış hem yaz lastiğim var ikisi de ayrı cantlarda. lastikler 2015 yılından beri üzerinde üzerinde 65000 km de. Her lastik ortalama 35 000 civarı yapmış olabilir. lastikleri önümüzdeki günlerde sıfır kış lastikleriyle değiştireceğim.
Olmazsa serviste orjinal GM Baskı ve volant değişimi yapmaktan başka bir çare gözükmüyor.
Benim kafama ilk baştan beri takılan balans yarının neden geçici çözüm olduğu. Bu Lastiklerde sorun olduğunun işareti olabilir.
Sonucunu size yazarım. İyi günler
sonucu yazmadınız sanırım var mı bir gelişme