Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

1

1423

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

iyiki astra j almışım diyorum bazen de iyiki turbo almışım diyorum. bunun nedeni iyi yol tutan bir araç ve performanslı oluşu..

tüketimi sorun etsem de şunu anladım ki performans benim vazgeçilmezim.
bu yuzden en iyisi 1.6 dizel astrayı beklemek ya da golf 7 yi beklemek..sn tolga bey farklı alternatifleri hatırlattığınız için teşekkürler..

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1423 link' Alıntı:
iyiki astra j almışım diyorum bazen de iyiki turbo almışım diyorum. bunun nedeni iyi yol tutan bir araç ve performanslı oluşu..

tüketimi sorun etsem de şunu anladım ki performans benim vazgeçilmezim.
bu yuzden en iyisi 1.6 dizel astrayı beklemek ya da golf 7 yi beklemek..sn tolga bey farklı alternatifleri hatırlattığınız için teşekkürler..
Perfromans arayan ve bugüne kadar 140 hp lik motoru kullanmış biriyseniz 1.3 ü ilk aldığınızda ilk başta sıkıntı çekersiniz burası gerçek, araç ilk kalkarken biraz hantal kaldığını burda bütün dizelci arkadaşlarda kabul ediyor zaten. Fakat burda önemli nokta araç 3.vitesten sonra bir ivme kazandığı zaman benzinli bir araçtan farkı kalmıyor.Aracı 3.vitese attıktan sonra hem inanılmaz hızlanıyor, hemde o dizele özgü motor sesi biranda kayboluveriyor. Ama yinede objektif oluyorum ve 140 tan sorna 1.3 size ağır gelir diyorum. Bu arada Hakan Bey in de dediği gibi baskı balata sorunu, diğer bazı sorunlar gibi her araçta değil, yalnızca bazılarında çıkabiliyor. ( Bu arada Astra J den vazgeçmem ama performanslı bir dizel istiyorum derseniz bence GM nin Fiat tan istemiş olduğu 130 hp lik motora daha bir adapte olun çünkü opel ısrarla 1.7 nin Türkiye ye gelmeyeceğini söylüyor :)

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

1423 link' Alıntı:
1.7 nin Türkiye ye gelmeyeceğini söylüyor :)

- gelmesin zaten ben 1.3 üne bu kadar para verdikten sonra...
veya gelecekse 1.3 ile arasında en az 15 - 20 bin tl fark olması gerekir, diye düşünüyorum...

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
[quote author=1423 link=topic=88.msg41672#msg41672 date=1312148959]
1.7 nin Türkiye ye gelmeyeceğini söylüyor :)

- gelmesin zaten ben 1.3 üne bu kadar para verdikten sonra...
veya gelecekse 1.3 ile arasında en az 15 - 20 bin tl fark olması gerekir, diye düşünüyorum...
[/quote]
Varsayalım gelirse, o fiyat dengesini nasıl ayarlayacaklar bende merak ediyorum, 1.3 ü bu kadar yüksek fiyatlara sataraken 1.7 nin herhalde 65 bin tl üzerinde bir etiketi olur.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=1423 link=topic=88.msg41594#msg41594 date=1312071456]
Henuz 1100km yaptim ama aracimdan simdilik memnunum.Dizel aldiginizda yakit tuketiminiz elbette dusecektir ama 140HP'in performansini beklemeyin tabii.Amaciniz konforlu,ekonomik bir arac kullanmaksa,size dizeli tavsiye ederim.

Keske soyle yada boyle olsaydi dedigim suan icin aklima gelen birsey yok ama zamanla olusursa paylasirim tekrar.

paylaşımınız için çok teşekkürler ..şimdi hatırladım, bazı dizelcilerin baskı balatası problemi yaşamışlardı..şimdi biraz soğudum aracımı değiştirmekten ama bu bir kronik sorun demiyorum.fakat içime bir kurt düştü..

tüketimlerime biraz daha çeki düzen vereyim ve ne kadar yaktığını not alayım.eğer aynı şekilde devam ederse,bu sefer hiç bir şeyi umursamadan dizele geçeceğim..

İyi bir dizelin hem sürüş keyfi hem ekonomisi gayet iyi olabilir.

Aklınızı sağlam olmayan dayanaklarla karıştırmak istemem ancak seneye GM in Fiat dan 1.600cc 130Hp lik dizel motor alacağını duydum.

Bunun dışında Bravo nun 1600cc dizelleri, Renault un yeni geliştirdiği 1600cc 130Hp si, Golf ün 105Hp si ve yeni Focus un 115Hp lik modelleri iddialı seçenekler..
[/quote]
kesinlikle yalan uydurma haber, bizzat kaynagına sordum... serviste soylemişler dedigimdede servis elemanının adını istediler...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Uydurma olsa bile serive bu gibi konuları sorunca ya habersiz olduklarından ya da güncel model/motorların satışını ağırlaştırmamak istedikleinden "yok öyle birşey" derler genelde.

Ben 2004 de Laguna 1.6 110Hp kullanırken "bu motorun 115Hp lik revize edilmişi çıkabilirmiş" dediğimde sizinkiyle aynı tepkiyi görmüştüm biraz da ukalaca; 2008 de Corolla varken gene motorun 124 den 132Hp ye çıkacağını inkar etmişlerdi, Focus varken de Focus III ün yakında açıklanacağını söylediğimde "kim diyor bunları Focus II 2013 e kadar üretilecek vb vb" demişlerdi, daha bunun gibi sayısız servis dialoğum var hatta biri daha aklıma geldi :) gene Fiat servisi Bravo daki 1.4 120Hp T-Jet in 140 Hp ye yükseltileceğini söylediğimde yeni ustaları benle dalga geçmişti, servis müdürü ise eskiden beri tanıdığından gözlüklerini indirip dinlemeye başlamıştı  :)

Opel 1.600cc 130Hp lik motor geliştirir ya da alır mı bilinmez ama bence Astra gibi satış ve kalitede zirveye oynayan bir modele 1.300 ile 1.700cc arasına bir motor koyup bazı ülkelerde vergi deavantajına takılan 1.700cc motorun yerini almasını sağlayabilir; Renault un 1.6 130Hp lik motoru mesela aynı zamanda 1.900cc lik eski motorunun da yerini alcak üstelik vergisi de düşük.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

Opel Türkiye'den aldım bu bilgiyi.... kesinlikle 1.3 dizel seçeneğinin devam edecegini soylediler. adamlar 1.7 dizeli bile dusunmuyoruz getirmeyi dediler. sağlam açıklamalar yaptılar. 1.6 dizel seçeneginin dedikodu oldugunu eger yetkili servis veya gorevli ismi verirsem soruşturacaklarını soylediler. daha ne olsun...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sağlık  :)

Benim duyduğum bir fısıltı haberi sadece. Yetkili servisler bu gibi konulara uzak dururlar, haberler kesinleşse bile hemen müşteriye beyan etmeyebilirler çünkü belirtilen model / motor önceden haber edilirse mevcut model ve motor opsiyonlarının satışı zora sokulmuş olur.

Benim saydığım örneklerden sadece Toyota nın 124Hp lik bloğunun 132Hp olacağını servisten samimi olduğum bir yönetici arkadaş itiraf etmiş mümkünse bilgiyi kimden aldığımı etrafa demememi rica etmişti..

1

1423

Bilgi Girilmemiş

1.3 cdti 70 bg olanını 25.000 km kullandım. gerçekten atak ve 0-80 arası ivmelenmesi diğer araçlardan çok farkı yoktu ve hatta yüksek torku sayesinde dik otoban yokuşlarını 120 ile rahat çıkabiliyordu. 1.3 cdti beğendiğim bir motordur.elbette yapabilecekleri sınırlıdır.işte benim korkum 140bg lik bir araca alışmışken 95 bg nasıl olacak benim için.

peki bayır yukarı kalkışındaki kavrama nasıl? benim kullanmış olduğum combo 1.3 cdti bayırda kavraması zor oluyordu,geri geri hiç kalkmıyordu. servise göre bu bir sorun değilmiş,baktılar problem bulamadılar.bu karakteristik sorun astra 1.3'te de devam ediyor mu?

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

1423 link' Alıntı:
1.3 cdti 70 bg olanını 25.000 km kullandım. gerçekten atak ve 0-80 arası ivmelenmesi diğer araçlardan çok farkı yoktu ve hatta yüksek torku sayesinde dik otoban yokuşlarını 120 ile rahat çıkabiliyordu. 1.3 cdti beğendiğim bir motordur.elbette yapabilecekleri sınırlıdır.işte benim korkum 140bg lik bir araca alışmışken 95 bg nasıl olacak benim için.

peki bayır yukarı kalkışındaki kavrama nasıl? benim kullanmış olduğum combo 1.3 cdti bayırda kavraması zor oluyordu,geri geri hiç kalkmıyordu. servise göre bu bir sorun değilmiş,baktılar problem bulamadılar.bu karakteristik sorun astra 1.3'te de devam ediyor mu?

yarış atından inip kağnıya binmiş gibi olursun. ama cebin de dolu olur. tercih senin.... ben aracımı dip gaz kullanmadıgım, pavyon kalkışı yapmadığım için memnununm.... benim tavsiyem, eger onceligin ekonomi ise dizel.....o zaman çok rahat edersin... dip gaz kullanırsan ortalaman dizel de 8 lt'ye bile fırlayabilir. ekonomik kullanırsan, sehir içi en kötü 6.3 lt... şehirlerarası 4.5-5 arası tükeim degerlerine ulaşırsın....  ben en son ne zaman yakıt aldım hatırlamıyorum.... sanırım iki hafta oldu, bir çeyreğin yarısı ancak gitti,,,,, 155km'ye yakın kullandım...