Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

imgqtr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

musician link' Alıntı:
Arkadaşlar ben aracımı alır almaz depoyu fullemiştim. 2 günde 100 km gibi bi yol yaptım (tamamı şehir içi ve yoğun dur-kalk trafikte). şu an yakıt menzili 490-500 arasında oynuyor (çeyrek depo bitecek neredeyse) ve ortalama tüketim 8 litre olarak gösteriyor. Size de böyle olmuş muydu ilk kullanımızda ? Bu düşer mi sizce ? Yoksa ben mi fazla yükleniyorum gaza.  walll

Merhaba,
Ben de yeni araç sahibiyim. şu anda 1000 km'ye yaklaştım. İlk depoyu doldurduğumda 55 litre ile 650 km (ort. 8.4 lt/100 km) yol gittim. şu anda 2. depodayım. Görünüş itibarı ile 55 litre yakıtla 700-750 km arası bir yol yapabilirim görünüyor. Yol bilgisayarı verileri 7.6-7.8 lt ortalama tüketim değeri gösteriyor.
Adana'da yaşıyorum ve aldığım andan itibaren (temmuz başı) şehir içinde ve daima klima açık kullanıyorum. Klimanın tüketime katkısı yüzde kaç artırmak şeklinde onu bilemiyorum.
Aracın tüketim değerleri kabaca kaç km'den sonra katalog değerlerine yaklaşır merak ediyorum. Deneyimlerinizi yazarsanız seviniriz. Herkese teşekkür ederim.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba. ben de adanalıyım. ama iş geregi elazıgda ikamet ediyorum. sanırım aracınız 1.4 t olsa gerek. benim aracta öyle. malesef 2010 dan beri aracımı kullanıyorum ve henüz sehir içi 8.5 in altına düşmedim. genelde de elazıgda klima kapalı kullanmaktayım. ama sehirlerarası 90 km/h ile 5 lt/100 km yakaladım. Adanalı bir hemşehrimi forumda görmek güzel . aracın tekrar hayırlı olsun

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ankara dayım, K.ören ile Çankaya arasında ortalama tüketimim 6.8 ile 8.3 litre arasında değişiyor.

Klima kullanmıyorum Dışkapı dan Tunalı ya kadar trafik yoğun, onun dışında Cinnah yokuşu dik ve uzun, bu anlarda ortalama tüketim 7.7 ile 8.3l arası değişirken sonraki düzlüklerde rakam 6.8 e kadar geriliyor.

imgqtr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
merhaba. ben de adanalıyım. ama iş geregi elazıgda ikamet ediyorum. sanırım aracınız 1.4 t olsa gerek. benim aracta öyle. malesef 2010 dan beri aracımı kullanıyorum ve henüz sehir içi 8.5 in altına düşmedim. genelde de elazıgda klima kapalı kullanmaktayım. ama sehirlerarası 90 km/h ile 5 lt/100 km yakaladım. Adanalı bir hemşehrimi forumda görmek güzel . aracın tekrar hayırlı olsun

Sağolasın hocam. Benim araç 1.3 cdti dizel. Bakalım nasıl bir süreç olacak bu yakıt mevzusu.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracın dizel ise kafanı takma . sehir içi 6lt/100 km görürsün 2000-3000 km sonra . aracının tadını çıkar.

yinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu bilgileri bizimle paylaşan arkadaşlara teşekürler öncelik ile.Fakat aldıkları yakıt markalarını ve çeşitlerini de belirtirlerse daha geniş kapsamlı bilgi paylaşmış oluruz.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

arkadaşlar, merak etmeyin. yakıt tuketiminiz 6.0-6.3 degerlerine kadar dusecektir. ama klima kapalı ise... sehirlerarasında ise yakıt tuketimine siz de inanmakta gucluk çekeceksiniz. ben iki defa 3.6 ortalamayı tutturdum. ha bu arada, aracınız çok sakin kullanmanız gerekiyuor. buna da iki ayda alışırsınız. yok ben pawyon kalkışı yapıyım, biraz performanslı kullanıyım, klimam da açık olsun isterseniz, ortalama yakıt tuketiminiz 8.0lt'ye dayanır.

ilk kullandığım ay ort yakıt tuketimim 7.5lt civarında idi. ayrıca katolog degerlerine sehir icinde ulaşmanız mümkün görükmüyor.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
arkadaşlar, merak etmeyin. yakıt tuketiminiz 6.0-6.3 degerlerine kadar dusecektir. ama klima kapalı ise... sehirlerarasında ise yakıt tuketimine siz de inanmakta gucluk çekeceksiniz. ben iki defa 3.6 ortalamayı tutturdum. ha bu arada, aracınız çok sakin kullanmanız gerekiyuor. buna da iki ayda alışırsınız. yok ben pawyon kalkışı yapıyım, biraz performanslı kullanıyım, klimam da açık olsun isterseniz, ortalama yakıt tuketiminiz 8.0lt'ye dayanır.

ilk kullandığım ay ort yakıt tuketimim 7.5lt civarında idi. ayrıca katolog degerlerine sehir icinde ulaşmanız mümkün görükmüyor.
+ 100000000000000000

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar dün yaklaşık olarak 800 km yol yaptım.Aracım 7500 km. de.Yol boş ise 160 km/h hızlara çıktım.Yolculuk başında sıfırladığım tüketim ortalama 5,9 lt/100km'dir.Nasıl? :)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mertandur link' Alıntı:
Arkadaşlar dün yaklaşık olarak 800 km yol yaptım.Aracım 7500 km. de.Yol boş ise 160 km/h hızlara çıktım.Yolculuk başında sıfırladığım tüketim ortalama 5,9 lt/100km'dir.Nasıl? :)

uzun yol için kötü bir ortalama... 4,5 litre yakması  lazımdı