Astra j 1.4 Ecoflex - Motor Sesi Sorunu? "8 Temmuz - YENI SORUN Video"

mahmutabbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j 1.4 Ecoflex - Motor Sesi Sorunu?

Sanirim Türkiye'de bu motor secenegi yok. Almanyada 2 cesit ecoflex var. biri 85ps digeri 74kw 100ps. Benim aracim 74kw 100ps.

Youtube a bugün cektigim videoyu ekledim.Mikrofon kameranin üst kisminda oldugu icin ve  Sesi daha iyi cekebilmek icin motorun sagini solunu cekmek zorunda kaldim.

Astra J 1.4 EcoFlex 74KW - 2011 Motor Sesi

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanki subap ayarı bozulmuş gibi bir ses geliyor

mahmutabbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sinir oldugum konu Opel servisi kaputu bile acmadan dinleyip " bu ses normal " diyor ve bu ses yillik bakimdan sonra oldu.

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mahmutabbas link' Alıntı:
Sanirim Türkiye'de bu motor secenegi yok. Almanyada 2 cesit ecoflex var. biri 85ps digeri 74kw 100ps. Benim aracim 74kw 100ps.

Youtube a bugün cektigim videoyu ekledim.Mikrofon kameranin üst kisminda oldugu icin ve  Sesi daha iyi cekebilmek icin motorun sagini solunu cekmek zorunda kaldim.

Astra J 1.4 EcoFlex 74KW - 2011 Motor Sesi
Tesekkurler

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j 1.4 Ecoflex - Motor Sesi Sorunu? (Video)

Özür dileyerek ilk mesajda verdiğim bilgiyi düzeltmek istiyorum, aracınız ecoflex dikkat etmemişim bu yüzden Zincirli demiştim ama kayışlı sizin aracınız ,videoda duyduğum iki ses var birincisi subaplarınızın sesi ki çok fazla sesli çalışıyorlar sanki subaplarınız subap fincanlarına çarpıyormuş gibi, bunun sebebi triger kayışınızla bakım sırasında oynanmış olması olabilir triger kayışınızla dokundular ise ayarları bozulmuş olabilir ki bu çok riskli subab eğilmesine yol açar, ikinci ses ise 1.4T lerdeki depo havalandırma valfi sesi gibi,yapmanız gereken başka bir servis bulup oraya göstermek aracı.

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
Özür dileyerek ilk mesajda verdiğim bilgiyi düzeltmek istiyorum, aracınız ecoflex dikkat etmemişim bu yüzden Zincirli demiştim ama kayışlı sizin aracınız ,videoda duyduğum iki ses var birincisi subaplarınızın sesi ki çok fazla sesli çalışıyorlar sanki subaplarınız subap fincanlarına çarpıyormuş gibi, bunun sebebi triger kayışınızla bakım sırasında oynanmış olması olabilir triger kayışınızla dokundular ise ayarları bozulmuş olabilir ki bu çok riskli subab eğilmesine yol açar, ikinci ses ise 1.4T lerdeki depo havalandırma valfi sesi gibi,yapmanız gereken başka bir servis bulup oraya göstermek aracı.

Abi kusura bakma senin meslek nedir, maşallah servisdekilerden çok anlıyon arabadan adama şu ses var diyorsun normal diyo bu ses var diyorsun normal diyo.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

recepakcay link' Alıntı:
Abi kusura bakma senin meslek nedir, maşallah servisdekilerden çok anlıyon arabadan adama şu ses var diyorsun normal diyo bu ses var diyorsun normal diyo.
Çocukluğum ikinci el araç alım satım galerimizde geçti,galerimizde motor elektirik ve kaporta tamir hanemiz vardır merakım ve bazı bilgilerim oradan geliyor :)

mahmutabbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Özüre gerek yok usta. Ilgin ve cevaplarin icin cok tesekkür ederim. Pazartesi ilk isim baska bi opel servisine gitmek olucak. Ayrica sorunun sübaplardan oldugunu baska nasil anlayabilirim. Yani arac bunu nasil belli eder. Dikkatimi ceken nokta normalde depo doluyken git-gel 1 cizgi düsen yolda simdi sirf gidiste 1 cizgi düstü. Bunun bu sorunla bi ilgisi varmidir.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

mahmutabbas link' Alıntı:
Özüre gerek yok usta. Ilgin ve cevaplarin icin cok tesekkür ederim. Pazartesi ilk isim baska bi opel servisine gitmek olucak. Ayrica sorunun sübaplardan oldugunu baska nasil anlayabilirim. Yani arac bunu nasil belli eder. Dikkatimi ceken nokta normalde depo doluyken git-gel 1 cizgi düsen yolda simdi sirf gidiste 1 cizgi düstü. Bunun bu sorunla bi ilgisi varmidir.
sübaplarla ilgili bir sorun olduğunda araç vuruntulu ve sesli çalışır,çekiş problemi oluşur yakıtı da etkiler bu durum .

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

Bu 1.4 - 100 hp, turbolu mu?
2010 da bu motor senegi turkiyede vardi sanirim,
Sonra satilmiyor die kaldirdilar.
1.4 - 140 hp turbo varken, kim alir die

Acaba bu o kaldirilan motor mu