Astra j 1.4 veya 1.6 agirliklari lpg ye uygun mu

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j 1.4 veya 1.6 agirliklari lpg ye uygun mu

yavuzozkan link' Alıntı:
Rica ederim. Bu arada taktır gitsin başını ağrıtma daha fazla

Şuan aracı fazla kullanmıyoruz, genelde hanım kullanıyor arada fırsat olursa keyif amaçlı ben kullanıyorum. Borçları yaza biraz hafifletelim hem LPG takarız hem daha çok gezeriz :)

melihksn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar verdiğiniz hesaba göre astra 1.6 sedan bussınes da sınıfta kalıyoruz. Ben aracı servis çıkışlı lpgli aldım ve yasa daha ortada yokkende muayneden cıkdım ruhsata işledim lpg yi ancak 2015 muayne tarihimiz umarm yasa ozamana kadar duzenlenır yada cıkmaz :)

Ruhsat verilerine göre net ağırlık 1568
Azami yüklü ağırlık 1945

1568+375+65 = 2008  63 kilo fazla

melihksn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

az önce tüvtürk müşteri hizmetleri ile görüştüm.Çıkan uygulamanın yeni bir uygulama olmadığını daha önce muayneden geçmiş lpgli aracın sıkıntı yaşamayacağını söylediler.5*75kg dan 375 kg lık bir yolcu ağırlığı eklemiyoruz araç lpg montajı ile kantara çıktığında (ki muayneye giren her aracı tartıyoruz) eğer ruhsattaki azami ağırlığı geçiyorsa ozaman ağır kusurlu oluyor dedi. Bilgi almak isteyenler için 0850 222 88 88 den 9 u tuşlayarak müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

Tüp ağırlıklarıda standart olarak 65 kg değil her marka model ve tankın kendine has ağırlığı olduğu için asıl olan aracın lpg montajı yapıldıkdan sonra kantar uzerındekı ağırlığıdır .Bilgisi verildi...

melihksn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kardeş o yazıyı bende okudum ondan sonra aradım tüvtürkle görüşdüm bir üst mesajda aktardım konuşmayı dilersen birde sen ara bakalım sana ne cevap vercekler...

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aklıma arabayı kantara çıkarma fikri daha mantıklı geliyor!

Vanery1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

melihksn link' Alıntı:
az önce tüvtürk müşteri hizmetleri ile görüştüm.Çıkan uygulamanın yeni bir uygulama olmadığını daha önce muayneden geçmiş lpgli aracın sıkıntı yaşamayacağını söylediler.5*75kg dan 375 kg lık bir yolcu ağırlığı eklemiyoruz araç lpg montajı ile kantara çıktığında (ki muayneye giren her aracı tartıyoruz) eğer ruhsattaki azami ağırlığı geçiyorsa ozaman ağır kusurlu oluyor dedi. Bilgi almak isteyenler için 0850 222 88 88 den 9 u tuşlayarak müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

Tüp ağırlıklarıda standart olarak 65 kg değil her marka model ve tankın kendine has ağırlığı olduğu için asıl olan aracın lpg montajı yapıldıkdan sonra kantar uzerındekı ağırlığıdır .Bilgisi verildi...

Uygulama yeni değil 2012 de çıkmış ama yürürlüğe girmemiş ve 5X75+65 uygulaması arkadaşım lpg taktırmak için X firması uyguladığı uygulamaymış ve birçok firma bu şekilde talimat almış bu hesaba göre takıp takmamaya karar veriyorlarmış. Tüvtürk de sadece değil devlet memurları da yeni çıkan yasaların hızına yetişemiyorlar. Birçoğu birçok konu hakkında ya yanlış yönlendiriyorlar yada geç öğreniyorlar. Bunu deneyim ettim. Ama ümit ediyorum ki yeni araçlara bu uygulamanın yapılması eski araçlara dokunmamaları gerekiyor.