Astra J 1.4T A.S. Prins Lpg

polaryus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 model 1.4 T AS aracıma benzinin 5 TL'yi devirmesiyle, Eskişehir Es Güç Otomotivde Prins yağlamalı turbo kit taktırdım. 10211 KM de montajım yapıldı aracım şu anda 11150 KM dedir. Bana toplam maliyeti 2800TL civarında oldu, 43LT simit tüp taktırdım. şu anda aracın çekişi ve gidişinde en ufak bir değişiklik yok. Km'de ş.içi 25krş  14alkiss yakıyor. Dün motor arıza ışığı yandı , aradım sordum. Yakıtı tanımamıştır, gelin bilgisayara bağlayıp ışığı silelim, bu genelde olan bir sorun ciddi değil, dediler. Bugün sabah ışık yanmadı, herhangi bir sorun göremedim şimdilik. Gelişmeler oldukça bilgilenirme yaparım. Keyifli sürüşler....

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4T A.S. Prins Lpg

polaryus link' Alıntı:
2012 model 1.4 T AS aracıma benzinin 5 TL'yi devirmesiyle, Eskişehir Es Güç Otomotivde Prins yağlamalı turbo kit taktırdım. 10211 KM de montajım yapıldı aracım şu anda 11150 KM dedir. Bana toplam maliyeti 2800TL civarında oldu, 43LT simit tüp taktırdım. şu anda aracın çekişi ve gidişinde en ufak bir değişiklik yok. Km'de ş.içi 25krş  14alkiss yakıyor. Dün motor arıza ışığı yandı , aradım sordum. Yakıtı tanımamıştır, gelin bilgisayara bağlayıp ışığı silelim, bu genelde olan bir sorun ciddi değil, dediler. Bugün sabah ışık yanmadı, herhangi bir sorun göremedim şimdilik. Gelişmeler oldukça bilgilenirme yaparım. Keyifli sürüşler....

garanti verdiler mi motora yada subaplara

polaryus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yağmur06 link' Alıntı:
garanti verdiler mi motora yada subaplara

Motor garantisini, 200 KMye kadar olan araçlara kadar veriyor prins. Sübap garantisi bildiğim kadarıyla hiçbir firmada yok. Zaten aracın 11 aylık garantisi kaldı, bu sürede sorun yaratacağını sanmıyorum. Sübap garantisi verseler bile, bence sorun çıkmaya başlayacağı KM.lerden daha fazlasına da vermezler. Açıkçası bu riski göze aldım. Aracı benzin göstergesine bakarak kullanmıyorum artık. En iyisi Prins dediler ben de taktırdım, hayırlısı bakalım...

freelook

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arıza ışığı yakması hoş değil. Montajda sıkıntı yoktur inşallah. Kısa süreli yansa bile, ara-ara yanıp sönse bile takip etmek lazım.
Garanti vermemeleride enteresan Landi her koşolda sonuna kadar garanti veriyor.
Hata yakın zamanda taktıran bir arkadaşda taktırmış garantili olarak. Keza bizim sistemlerde 3 yıl veya 100000km full garantili.

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=8736.0

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hocam cok para bence yaglama sistemine hic gerek yoktu...
ben sayet brc taktım ve 150 tl ye de hd sigortadan 2 yıl veya 100.000 km motorumu sigortalattım lpg den kaynaklı herhangi bi problemden oturu 3300 tl ye kadar sigorta karsılayacak
landirenzo da da bu boyle 10.000 km ye kadar onlarda sigorta yapıyor lovato da oyle

aras43

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4 t lpg kullanıcı arkadaşları çalıştırdıktan sonra gaza geçme süresi nasıl
ve soğutma için baz ı markalar benzin püskürtme olayı falan diyor kullanıdığınız lpg kitlerinde benzin püskürtme olayı varmı
herkese ii forumlar
ve 1.4 t lpg de en fazla kaç km gören olmuşş

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

polaryus link' Alıntı:
Güle güle arızasız kullanın fakat neden bütün prinsçiler 3.300 TL fiyat çekiyo. Sizinkinde yağlama sistemi fln var mı

burakist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

prins silverline mı yoksa prins vsi2  mi takıldı?
ayrıca 150 tl karşılığı supablar ve benzeri arızalr için km süresi bağımsız olarak garanti altına alınıyor.
yağlama sistemi için bana 1.6 115 de gerek yok boşuna para verme dendi.
turbo lar için kesinlikle vsi2 takılmalı ki vsi2 2800 takıldıysa yağlamada varsa fiyat çok iyi.
ben prins silverline kit + subap (ergo) garantisi ile 2500 tl ye yaptırmıştım.
yakıt ciddi oranda rahatladı çok km yaptığım için işime yaradı. takıntılı olanlar bir ay sıkıntı yasayabilir şu ses daha önce varmıydı cekiş acaba böylemiydi gibi gibi. arıza ışığı yeni takıldığında ben de yandı söndürüldü ve bir daha yanmadı  bir kere depo dolu olsada yakıt yok sorunu yasadım düzeltildi. şimdi tek sorunum yol bilgisayarında lpg deyken benzinin kalan yol mesafesininde azalması :) bununda sebebi aracın yol bilgisayarın dan kaynaklı dediler yoksa lpg ve benzin aynı anda tuketilemezmiş. simit ve küçük bir tank sıgdı o yuzden çok sık yakıt alıyorum uzun yolda lpg bitince mecbur lpg dolum bulamayınca benzin kullanıyorum. şu sıralar kensinlikle kafamın rahat olması için dizel alınmalı diyorum. perfonmans açısından hiç bir eksiklik hissetmedim.

aras43

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4t mi 1.6 115 hp ye mi lpg uygulamak daha mantıklı iki araç arasında karasızım
çok öyle aman aman performans tutkunu değilim her iki araçta güç olarak beni tatmin edecektir.