Astra J Android cihaz satışı başlamıştır.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Android cihaz satışı başlamıştır.

mustimx link' Alıntı:
Bir şey sorabilirmiyim arkadaşlar android dışında diğer marka ürünlerde versiyon güncellemesi yapılabiliyormu ? Yada yapan varmı ?
Hepsine yapilabilir ama hicbirine yapilmaz cunku yapmak icin hep zamaninizi harcayip takan firmanin yanina gidip sistemi guncelletmek lazim bununda pesinde kimse kosmaz. Bunun icin guncelleme geliyor dense de ugrastirici isler gerekiyor. Ayrica en fazla kendi hatalarini duzeltirler.

Ayrica android ve wince farkli seyler birinin sistemini stabillestirmene gerek yok.android stabiliteyi anca4.1 versiyonu ile saglamis bir sistem.wince zaten stabil ama android kadar modern ve guzel goruntuye sahip degil.

C

cureshot

Bilgi Girilmemiş

perionur link' Alıntı:
Kürşat Bey bence cihaz ile ilgili  resimler, klima ve direksiyon fonksiyonları içeren videolar paylaşırsanız birçok kişinin kafasındaki soru işareti kalkacaktır. Forumda konuyu takip eden birçok kişi benim gibi necvox kullanmakta. Amacımız daha iyi bir sisteme sahip olmak, yoksa çoğumuzun garantisi bitmemiş ürünü neden bir kenara atmak istesin.

Siz uygulanmış videoları paylaşmadıkça bu tartışma devam edecektir. Elbetteki ticari kar elde edeceksiniz.( Bu işleri pek bilmem, tartışmakta istemem :) ) Ama konuyu başından beri takip ettiğimde sorunun fiyat olmadığı, ürün hakkında kısıtlı bilgilerin olduğu düşüncesindeyim.

Hepinize saygılar sunarım...

Merhaba;

Cihazı verdiğimiz arkadaştan video istedim. Yakında çekeceğini söyledi.
Ben de 20 Nisan'da, Hong Kong dönüşü cihaz getireceğim, İstanbul'da bir arkadaşa vermek isterim ki montajını burada biz yaptıralım, ve detaylı video çekelim. Cihaz fotoları ise zaten sitede mevcut.
Direksiyon kumandası, klima kontrolü hepsi araç ile birebir uyumludur.

֜rün hakkında kısıtlı bilgiler nedir acaba, hepsi kendi sitemizde ve bu forumda daha önceki mesajlarda ve de ilgili konuda da yazıldı.
Aklınıza takılan şeyleri sorabilirsiniz.

Cihaz tam uyumlu, sadece orjinal navigasyonu olan J'lerde çalışmıyor. Diğer araçlar ile birebir uyumludur.
Android 2.3.5 sürümü en stabil sürümdür. Bu sürüm upgrade edilemez. 4.0.4 sürümü de upgrade edilemez.
Cihazlarda 512 mb. DDR2 ram ve Cortex A8 ve A9 işlemci kullanıldı.
şu an kullanmakta olunan diğer marka cihazlar 128 mb. ram'lidir. Bu cihaz 512 mb. ve cihaz fulldür.
Bluetooth Tv Radyo Sd kart usb ve diğer özellikler sorunsuz çalışmaktadır. Radyosu gayet başarılıdır. Tv ise halen Analog yayında olduğu için ancak yüksek yerlerde net çekebilmektedir. Ankara'da Dijital Karasal yayın DVBT-2 başladı. Bu yayın sd değil Hd olacak ve cihazlar bu yayına da uyumlu. Yani bu yıl sonunda Türkiye'de geçilmesi planlanan dijital yayınları; size sonradan göndereceğimiz tuner ile sorunsuz izleyebileceksiniz. Yerin 3 kat altında da cam gibi Hd yayın izleyebiliyor olacağız.
3G modem ile sürekli internet, Wifi ile cep telefonunuzdan internete bağlanabilirsiniz.

2 yıl Sanayi Bakanlığı garantili, Trt bandrollü, Araca özel geri görüş kamerası, Tv anteni, Son sürüm Türkiye haritası igo primo hediyelidir. Sygic harita desteği mevcuttur.

Başka hertürlü sorunuzu çekinmeden sorunuz, yanıtlamak için buradayım.

Sevgiler

֖zellikler ise aşağıdaki gibidir:

Android 2.3.5,

7 inch TFT LCD Dokunmatik Ekran,

Cortex A8 işlemci ile 1 Ghz. hız,

512 mb. ram,

4 gb. rom (16 gb. artırılabilir rom),

Market,

3G, Wifi (Opsiyonel),

Gps navigasyon,

Bluetooth,

Tv,

Dvd 1080P,

Mp3 mp4 mp5,

Radyo,

Ipod iphone girişleri,

Sd kart, mini usb ve usb flash bellek girişleri,

Geri görüş kamerası,

4X52 watt ses çıkış gücü,

Ayarlanabilir ses parametreleri,

Ayarlanabilir ekran görünümü seçenekleri,

3 boyutlu Oyun.

Moderatör Edit

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dedigim gibi cihaz stabil calisiyorsa alinabilir ama donanim  50$ cin tableti ayarinda hatta daha kotu cortex a8 lik lik tek cekirdekle ve 512 ramli gpu da belli degil zaten 720p yi isleyebilecek bir gpu bile olmayabilir o cihazla oyun oynamayi hayal etmesin kimse bir kac asiri basit oyun disinda. Wince li cihazlara tercih edilir mi calisirken gormek lazim duzgun calisirsa ben tercih edebilirm. Ama dedigim fazla birsey beklemeyin internet konusunda bile anca zor zamanda is gorur akici bir internet ve internet hizi sunma ihtimali yok.

2 yildir bu forumdayim isteyen karsi firmadan falan diyebilir ama sadece yanlis yonlendirmenin onune gecmeye calisiyorum kimsr bos vaatlere inanmasin.

Ayrica kimsenin yazmadigi bisey var astranin yapisi geregi o bolge cok icte kaliyor ekranin alt tarafina hakim olamiyorsunuz yani muhtesem donanimda olsa o bolge de oyun oynamak imkansiza yakin gormeyen bilmez diye yaziyorum sonra hayal kirikligina ugramayin baska araclar gibi ortada kalmiyor ekran

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
Dedigim gibi cihaz stabil calisiyorsa alinabilir ama donanim  50$ cin tableti ayarinda hatta daha kotu cortex a8 lik lik tek cekirdekle ve 512 ramli gpu da belli degil zaten 720p yi isleyebilecek bir gpu bile olmayabilir o cihazla oyun oynamayi hayal etmesin kimse bir kac asiri basit oyun disinda. Wince li cihazlara tercih edilir mi calisirken gormek lazim duzgun calisirsa ben tercih edebilirm. Ama dedigim fazla birsey beklemeyin internet konusunda bile anca zor zamanda is gorur akici bir internet ve internet hizi sunma ihtimali yok.

2 yildir bu forumdayim isteyen karsi firmadan falan diyebilir ama sadece yanlis yonlendirmenin onune gecmeye calisiyorum kimsr bos vaatlere inanmasin.

Ayrica kimsenin yazmadigi bisey var astranin yapisi geregi o bolge cok icte kaliyor ekranin alt tarafina hakim olamiyorsunuz yani muhtesem donanimda olsa o bolge de oyun oynamak imkansiza yakin gormeyen bilmez diye yaziyorum sonra hayal kirikligina ugramayin baska araclar gibi ortada kalmiyor ekran
045thumbsup 045thumbsup

Akilli telefonlardan sonra kaç kisi arabada internete girmek isterki.
Fazla teferruat sorun demek.

perionur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kısıtlı bilgiler derken cihazın videolarını kasteddim. Forumdaki diğer arkadaşlar gibi ben de stablitesini ve araç üzerinde çalışmasını merak etmekteyim. Yoksa özellikler ayrıntılı olarak yazılı ona diyecek bi sözüm yok, yanlış anlaşımasın.

Teşekkürler...

perionur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
045thumbsup 045thumbsup

Akilli telefonlardan sonra kaç kisi arabada internete girmek isterki.
Fazla teferruat sorun demek.

İnternet araçta online radyo ve tv'de kullanılabilir. Çünlü bazı yerlerde neredeyse yöresel kanallar hariç hiçbir radyo kanalı bulunmamakta.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

perionur link' Alıntı:
İnternet araçta online radyo ve tv'de kullanılabilir. ևünlü bazı yerlerde neredeyse yöresel kanallar hariç hiçbir radyo kanalı bulunmamakta.
Tabi o bolgede 3g ne kadar hizli olcak tartisilir istanbulun gobeginde bile adam akilli internet  sunamiyorlar

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madem herkesin sorularını yanıtlamaya çalışacaksınız, izninizle benimde birkaç sorum olacak.
1. tft lcd ekranın çözünürlüğü nedir?
2. dvd 1080. yazılmış bu ne anlama geliyor?
3. A8 işlemcinin mimarisi nedir? bu işlemcide dual core den bahsetmek mümkünmüdür?
4. ekranın çözünürlüğü 1080p.yi destekliyorsa dual core olmayan bir işlemci 1080p videoyu işleyebilirmi?
5. cihaz .mkv uzantılı videoları açabiliyormu ? codec desteği varmı?
6. özelliklerinde 3D oyun yazıyor. ekran 3d özelliklimidir?

teknoloji konusunda fazla bilgim yok kusura bakmayın. bu sorularıma cevap yazabilirseniz bende cihazdan almayı düşünebilirim. teşekkürler.

C

cureshot

Bilgi Girilmemiş

astraowner link' Alıntı:
Dedigim gibi cihaz stabil calisiyorsa alinabilir ama donanim  50$ cin tableti ayarinda hatta daha kotu cortex a8 lik lik tek cekirdekle ve 512 ramli gpu da belli degil zaten 720p yi isleyebilecek bir gpu bile olmayabilir o cihazla oyun oynamayi hayal etmesin kimse bir kac asiri basit oyun disinda. Wince li cihazlara tercih edilir mi calisirken gormek lazim duzgun calisirsa ben tercih edebilirm. Ama dedigim fazla birsey beklemeyin internet konusunda bile anca zor zamanda is gorur akici bir internet ve internet hizi sunma ihtimali yok.

Oyun bu kadar mı önemli, araba sürerken?
Basit dediğiniz oyun nedir?
Videolarını izlediniz mi basit dediğiniz cihazların?
80 adet videom var, açıp birini izlediniz mi acaba?
3G internet çok hızlı ve düzgün çalışıyor, wifi de aynı şekilde.
4 çekirdekli mali grafik işlemcisi basit midir mesela?
1080P oynatıyor diyorum, 720P bile oynatmaz diyorsunuz, bu ısrarcılığın sebebi nedir? Size yalan borcum mu vardır?
Eğer dediklerim yalan ise getirirsiniz verirsiniz cihazı paranızı iade ederiz.
Ve son olarak İstanbul'da mısınız? Gelin cihazları canlı canlı görün dokunun hızını, hassasiyetini hissedin.
Ondan sonra ne diyeceğinizi çok merak ediyorum.
Veya açın bakın 80 tane video çekmişim hepsi birebir canlı benim çekimim.
900 liraya sattığım universal wince 128 mb. cihazlarda bile 3G ve wifi internet gayet düzgün çalışırken
512 mb. ve 1 Gb. DDR3 ramli cihazlarda çalışmaması mümkün olabilir mi, nedir bu mümkünatın nedeni?
1 gb. ram DDR3 Cortex A9 işlemci koymuş adamlar, araç ile birebir uyumu vermiş, gps bluetooh dvd radyo tv sd kart usb geri görüş kamerası komplike sistemi çalıştırmış

Bu üst teknolojiye şapka çıkarmak gerekirken halen neden cihazı bile görmeden bu kadar basit yorum yapabiiyorsunuz?

İstanbul'da mısınız acaba? Sizin yazdıklarınızdan sonra size gelip cihazı göstereceğim ve ondan sonraki yorumlarınızı bu siteye yazmanızı isteyeceğim, var mısınız?

Moderatör Edit

C

cureshot

Bilgi Girilmemiş

firstemperor link' Alıntı:
madem herkesin sorularını yanıtlamaya çalışacaksınız, izninizle benimde birkaç sorum olacak.
1. tft lcd ekranın çözünürlüğü nedir?
2. dvd 1080. yazılmış bu ne anlama geliyor?
3. A8 işlemcinin mimarisi nedir? bu işlemcide dual core den bahsetmek mümkünmüdür?
4. ekranın çözünürlüğü 1080p.yi destekliyorsa dual core olmayan bir işlemci 1080p videoyu işleyebilirmi?
5. cihaz .mkv uzantılı videoları açabiliyormu ? codec desteği varmı?
6. özelliklerinde 3D oyun yazıyor. ekran 3d özelliklimidir?

teknoloji konusunda fazla bilgim yok kusura bakmayın. bu sorularıma cevap yazabilirseniz bende cihazdan almayı düşünebilirim. teşekkürler.

800X480 çözünürlük ile 1080P desteğin bir alakası yoktur.
Cihazlar Hd filmleri çalıştırıyor.
Mkv de oynatıyor.
Bu ikisi bile yeterli aslında işlemcinin güçlü olduğunun kanıtı için.
A9'lar çift işlemcili 4 çekirdek grafik işlemcili
A8'lerde tek çekirdek ancak 2 çekirdek grafik işlemcisi var. Bu özellik, cihazın kalitesini ortaya koymakta.
Benim şahsi fikrim 512 mb. ram gücü bu tip araç içi multimedya cihazları için çok iyi derecedir.
Ki 1 Gb. lar geldi diğer araçlar için.
Cihazlar elimin altında, Ben bu teknolojiyi hayranlıkla izleyip kullanırken birinin çıkıp 50 dolarlık tabletle kıyaslaması bana komik geliyor.
Cihazlar tek kelimeyle uçuyor. Bu teknolojiye sadece şapka çıkarılır.
Gitsin 128 mb. ramli Necvox alsın o beğenmeyen arkadaşlar. 1500 lira parayı onlara versinler.

Lütfen videolarımı izleyin, videoların altında Android olup olmadığı yazar. Açın rastgele birini izleyin, çoğunda internete girdim oyun oynadım, youtube videolarını açtım, radyo menülerine girdim.

Bu videoları izlmeniz, kanımca fikir sahibi olmanıza yardımcı olacaktır

Moderatör Edit