Astra J chip+powerbox

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
chip tuning direk aracın ecu'sundaki bilgilerive verileri değiştirerek elde edilen güçtür kısaca açıklamak gerekirse bu
ama
box tamamen farklıdır
1-aracın beynine yazılım atılmaz !!
2-sök tak sistem olduğundan istenildiğinde sökülebilir
3-aracınızı sattınız cihazı sökün yeni aldığınız araca uyumu var ise yazılımıona göre değiştirilerek yeni aracınıza uygulayın
4-yada belli bir fiyata satın
ve bunu gibi daha +++++++

merakettiğim şu; işi bilenler neden box'u tavsiye etmiyor? Bİr de box alıyorsanız dandik olmamalı sanrıım. YOksa beyne zarar veriyormuş.

m__sonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
sanırım işi bilenler..... genelde bu işi yapanlar e malum yapan yada birini önerecek olan bu mal kötü dermi !!! bende dizel araç kullandım box aldım sattım yeni araca göre ayarla tekrar yaptım onuda sattım yeni araca tekrar taktım sadece ecuya yazılım olsaydı bunu yapabilirmiyidm yapamazdım her seferinde 600 700 tekrar cebimden çıkacaktı yada arabayı alan adam kurcalanmış vs diye aracı almaktan vaz geçme şansı var .... box ta sök varmı kanıt.... yok

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
3 yıldır powerbox kullandım bu 4. yılım aracı showroomdan çıkarırıken takmıştım benimki ayarlı olanlardan hiç sorun yaşamadım bunun üzerine şirkettiki doblolarada almıştık onlarda da sorun çıkmadı aracınıza vereceğiniz zarar fazla basıncı arttırıp enjektörleri bozmak olur oda ayarının bilinçsiz yapan biri bozar yoksa ayarı kendi aracına göre yaparsan sıkıntı çıkmaz

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım işi bilenler..... genelde bu işi yapanlar e malum yapan yada birini önerecek olan bu mal kötü dermi !!! bende dizel araç kullandım box aldım sattım yeni araca göre ayarla tekrar yaptım onuda sattım yeni araca tekrar taktım sadece ecuya yazılım olsaydı bunu yapabilirmiyidm yapamazdım her seferinde 600 700 tekrar cebimden çıkacaktı yada arabayı alan adam kurcalanmış vs diye aracı almaktan vaz geçme şansı var .... box ta sök varmı kanıt.... yok

Ben öğrenciyim, çip yazılım işi yapmıyorum ve box önermiyorum. Gören de süper öğütler verir sanar ama zerre doğruluk payı taşıyan bilgi yok. BOX içine yazılım attıramazsınız, box aracınızın beyni kadar verimli çalışmaz, box yapay ve araya karışıp sinyali karıştırdığı için ek elektrikli aksamdır ve risk teşkil eder.
Sizin kafadaki insanlar 400 500 lira cepte kalsın diye binlerce lira zarara giriyorlar, çok seviniyorum bu tempoda devam edin. Sizin niyetiniz arabamı nasıl iteklerim diye düşünmekten başka bişey değil, ayrıca ECU ya yazılım atılmış arabayı ancak o aracın aynısını süren kişi performansı yüzünden tahmin edebilir, velhasıl yazılım attırma veya powerbox hakkında zerre bilginiz yok.

a.kucukdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Powerbox yada box dediğimiz şey aracın yakıt sistemini bi nevi kandırmaktır. Yani aracınız motora daha fazla yakıt püskürtür ve güç alırsınız. Yalnız pompanızı ve enjektörlerinizi yoracak ve uzun vadede size masraf açıcaktır. Chiptuning yapılabilecek bir aracınız var. Chiptuning ile yolunuza devam edin.

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Powerbox yada box dediğimiz şey aracın yakıt sistemini bi nevi kandırmaktır. Yani aracınız motora daha fazla yakıt püskürtür ve güç alırsınız. Yalnız pompanızı ve enjektörlerinizi yoracak ve uzun vadede size masraf açıcaktır. Chiptuning yapılabilecek bir aracınız var. Chiptuning ile yolunuza devam edin.

Yazılım yapıldığında da yakıt açılmıyor mu? hatta daha fazla yakıt basıldığı için eğer ayarları çok açarlarsa dumanlı bir sonuç oluyor. Yazılımda da arabanın fabrikasyon olarak standarttaki değerleri arttırılmıyor mu yani? Hatta turbosu ses yapan (ömrü azalmış) araçların yazılımdan sonra turbo ömrünü hemen tamamladığı durumlar yaşanmaktadır.

a.kucukdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazılım yapıldığında da yakıt açılmıyor mu? hatta daha fazla yakıt basıldığı için eğer ayarları çok açarlarsa dumanlı bir sonuç oluyor. Yazılımda da arabanın fabrikasyon olarak standarttaki değerleri arttırılmıyor mu yani? Hatta turbosu ses yapan (ömrü azalmış) araçların yazılımdan sonra turbo ömrünü hemen tamamladığı durumlar yaşanmaktadır.

Yazılımda yakıt açılıyor ama sadece yakıt değil. Bunun yanında benim bilmediğim birçok parametre değişiyor. Sen eğer bilinçli bir kullanıcı isen aracına yazılımla hiç birşey olmaz. 1.3 CDTI bi araç kullanıyorsun sanırım. 75 hpliği var 90 hpliği var. Ikisinin arasındaki tek farkın yazılım olduğunu umarım biliyorsundur. Ha eğer bana inanmıyorsan gidip en yakın opel servisine sorabilirsin.

Yazılım zararlı diye lütfen ama lütfen bilmeden yorumlar yazmayın.

m__sonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ben öğrenciyim, çip yazılım işi yapmıyorum ve box önermiyorum. Gören de süper öğütler verir sanar ama zerre doğruluk payı taşıyan bilgi yok. BOX içine yazılım attıramazsınız, box aracınızın beyni kadar verimli çalışmaz, box yapay ve araya karışıp sinyali karıştırdığı için ek elektrikli aksamdır ve risk teşkil eder.
Sizin kafadaki insanlar 400 500 lira cepte kalsın diye binlerce lira zarara giriyorlar, çok seviniyorum bu tempoda devam edin. Sizin niyetiniz arabamı nasıl iteklerim diye düşünmekten başka bişey değil, ayrıca ECU ya yazılım atılmış arabayı ancak o aracın aynısını süren kişi performansı yüzünden tahmin edebilir, velhasıl yazılım attırma veya powerbox hakkında zerre bilginiz yok.

mert kardeşim ben senin yaşın kadar araba değiştirmiş yazılım attırmış yerine göre box ta kullanmış bu işlerle uzak biri değilim kaldıki ben yazılım işi kötü demedim boxta mükemmel bi alet demedim + lar ve - leri söyledim elimde halen box cihazı var ve 3 senedirde kullanıyorumda şuanda arkadaşımın aracında zararını görmedimde memnunumda şu anki aracım benzinli ve yazılımlı yarın öbür gün satıcam ne olcak yazılım gitti araçla beraber yeni alcam onada attırcam benzinli olursa dizel alırsam boxu geri alcam arkadaşımdan olay bu kadar basit daha dün bu işleri internetten ordan burdan okuyup kulaktan dolma bilgilerle dolupta tavsiyede bulunma uyguladıysan zararını gördüysen öyle tavsiyede bulun kimseyede yok sizin kafa ucuz olsun cepte kalsın gibi aşağılayıcı kelimelerde bulunma !!!!! o dediğin mantıkta olsam az yakan kaçmayan bi araca binerdim bu işlerede para kaçırmazdım

Ben kendi adıma konuşayım ve konuya açıklık getireyim Yaptıracak arkadaş kendi karar versin yazılım attıracaksa adam gibi birine işinin ustası erbabı bu işi merdiven altı yapmayan adını duyurmuş birine yaptırsın yok box alacam diyorsada sağlam düzgün bi marka alsın piyasadaki 300 -600 tl liklerden değil .....marka vermeyelim reklama girmesin....

Son düzenleme:

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazılımda yakıt açılıyor ama sadece yakıt değil. Bunun yanında benim bilmediğim birçok parametre değişiyor. Sen eğer bilinçli bir kullanıcı isen aracına yazılımla hiç birşey olmaz. 1.3 CDTI bi araç kullanıyorsun sanırım. 75 hpliği var 90 hpliği var. Ikisinin arasındaki tek farkın yazılım olduğunu umarım biliyorsundur. Ha eğer bana inanmıyorsan gidip en yakın opel servisine sorabilirsin.

Yazılım zararlı diye lütfen ama lütfen bilmeden yorumlar yazmayın.

Yazılım zararlı demedim ben, sadece yakıt açma olayı box'a has bir durum değil. Ben bilgim kapsamında zaten box'ı tavsiye etmeyen biriyim.

Aracım 75'lik, evet yazılım farkı var bir de şanzıman sanırım.

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazılım her zaman daha sağlıklıdır çünkü tüm parametrelerle oynama şansınız var. BOX da ise bu kadar imkan yok. Sadece ECU ya giden belli başlı sinyalleri yanıltma şansınız var.

BOX için uzun vadede sorun çıkarmıyor demek çok büyük bir yanılgı. Evet belki fiat-opel ortak üretimi multijet ve CDTI larda sorun çıkarmıyor ama bir VW e bakın isterseniz. TDI ların en sevmediği şey dir BOX. Kısa zamanda enjektörlere zarar verir. Bir araştırın bakalım koskoca ABT firması neden birden bire Türkiye de VW e garantili box uygulamaktan vazgeçmiş diye.

Gelelim Box+Chip olur mu. Olsa da gereksiz olur. Siz zaten chip ile belirli bir yazılımı değiştiriyorsunuz bi de üstüne niye bu yeni yazılımı yanıltıcı bir modüle ihtiyaç duyasınız? Tüm gücü sadece yazılımla çıkarma imkanınız zaten var.

BOX ın tek avantajı bence sök-tak işinin kolay olması. Bazıları fiyat vs demiş ama adam gibi bir box zaten yazılım parasına satılıyor. bu durumda daha düşük güç ve daha olası risk için niye aynı parayı verip box alayım ki. Haa daha ucuza olan box lar var tabii ki ama ne kadar sağlıklı orası tartışılır.

Bence Astra j 1.4 için 160-170hp aralığında safe bir yazılımla başınız arımadan uzun süre keyifli şekilde aracınızı kullanırsınız.