Astra J Değişik Tipteki Navigasyon-Bilgi Ekranı

sumutt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ֖ncelikle herkese merhabalar, bu benim ilk konu başlığım ,24.11.2014 günü 2013 Astra 1.3 Sport model bir araç aldık. Uzun zamandır takip ettiğimiz bir araçtı.

Aldığımız araçta navigasyon ve geri görüş kamerası sonradan serviste takılmış .Araçtan genel olarak pozitif izlenimler almama rağmen  bir iki ufak sıkıntım var. Mesela araçta mazot deposundan geldiğini düşündüğüm bir ses var , ufak araştırmalar sonucu bu kanıya vardım. Ancak asıl sorunum aracın ses sistemi. Gerçekten huzur verecek temizlikte bir ses alamıyorum. Bunu navigasyon sisteminin de içinde olduğu cihaza bağlıyorum.

֖nceden 2002 model megane ımız vardı ses sistemi tabiki vasattı ancak kısmen temizdi.
Yaz boyunca 2014 wv Polo kullandım ses sistemi gümbür gümbür değildi ancak çok temizdi.
Arada sırada eniştemin volvo suyla zaten hiç bi aracın ses sistemini karşılaştırmıyorum bile.
ևok farklı tip araçlarda yolculuk yapma fırsatı yakalıyorum ancak astranın ses sistemini fiat puntoyla bir tutuyorum şu anda.

soruna gelicek olursak ;
Navigasyon sistemi sonradan takılsada Teyb orjinal değil mi , navigasyon yetkili serviste takılmış olmasına rağmen neden tek tip olmuyor ?

Orjinal hoparlorler yeterli temizlikte ses veriyor ama ben ayarları mı beceremedim ?

orjinal hoparlorlerden yeteri ses alamıyorsak anfi vb. gibi şeyler takmadan sadece mevcut hoparlorlerin yerine sony vb taksak daha net ses alırmıyım ? ve maliyeti ne olur ?

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Değişik Tipteki Navigasyon-Bilgi Ekranı

Muhtemelen navigasyon cihazınız aracın ses sistemini kullanmıyor. Bildiğiniz gibi iki tip navigasyon cihazı var, biri aracın ses sistemini kullanıyor, cyclone ve necvox bu tanıma giriyor. Diğer hepsi ise aracın o üç satırlık ekranının kullandığı sistemin tamamen iptal edilip araca entegre olmaya çalışan cihazlar ve kendi ses sistemini kullanıyor. Hal böyle olunca cihazın kalitesine bağlı kalıyor olay. Benim bildiğim durum bu. Daha iyi bilen ve kullanan arkadaşlar daha net ve ayrıntılı bilgi verecektir.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Aracınızın navigasyon sisteminin markası nedir hocam?

hosta1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sumutt link' Alıntı:
Arkadaşlar ֖ncelikle herkese merhabalar, bu benim ilk konu başlığım ,24.11.2014 günü 2013 Astra 1.3 Sport model bir araç aldık. Uzun zamandır takip ettiğimiz bir araçtı.

Aldığımız araçta navigasyon ve geri görüş kamerası sonradan serviste takılmış .Araçtan genel olarak pozitif izlenimler almama rağmen  bir iki ufak sıkıntım var. Mesela araçta mazot deposundan geldiğini düşündüğüm bir ses var , ufak araştırmalar sonucu bu kanıya vardım. Ancak asıl sorunum aracın ses sistemi. Gerçekten huzur verecek temizlikte bir ses alamıyorum. Bunu navigasyon sisteminin de içinde olduğu cihaza bağlıyorum.

֖nceden 2002 model megane ımız vardı ses sistemi tabiki vasattı ancak kısmen temizdi.
Yaz boyunca 2014 wv Polo kullandım ses sistemi gümbür gümbür değildi ancak çok temizdi.
Arada sırada eniştemin volvo suyla zaten hiç bi aracın ses sistemini karşılaştırmıyorum bile.
ևok farklı tip araçlarda yolculuk yapma fırsatı yakalıyorum ancak astranın ses sistemini fiat puntoyla bir tutuyorum şu anda.

soruna gelicek olursak ;
Navigasyon sistemi sonradan takılsada Teyb orjinal değil mi , navigasyon yetkili serviste takılmış olmasına rağmen neden tek tip olmuyor ?

Orjinal hoparlorler yeterli temizlikte ses veriyor ama ben ayarları mı beceremedim ?

orjinal hoparlorlerden yeteri ses alamıyorsak anfi vb. gibi şeyler takmadan sadece mevcut hoparlorlerin yerine sony vb taksak daha net ses alırmıyım ? ve maliyeti ne olur ?
Depodan gelen sesin nedeni; depoda dalga kıran olmamasından kaynaklanıyor. ֖zellikle makyajlı kasalarda (benzinlerde de aynı sorun var mı bilmiyorum) rastlanan bir durum. Bende arabayı ilk aldığımda karşılaştığım bir sorundu. Genelde 100 tl lik alıyorum şehir içi yarım depo civarlarına denk geliyor ve ses yapmıyor. Ama depo tam doldurduğumda sehir içinde langur lungur ses yapıyor.

sumutt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar NM-ASJ11 NAVİMASTER zannediyorum , bu arada konuyu yanlış yerde açmışım kusura bakmayın. navigasyonu gayet iyi , geri görüş kamerası tatminkar ancak ses sistemi gerçekten vasatın altında.

sumutt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

torpido gözünde sonradan eklenmiş bir usb kablosu var, orta konsolda da bir usb kablosu var, bu ikisi arasında bir fark var mıdır ? ikisi de navigasyon cihazının bulunduğu cihaza mı bağlıdır ? , ayrıca teyb in cd soketine cd takıp şarkıları dinlesem yine cihazdan mı vericek sesi. radiodan dinlediğim sesler vasat henüz usb ya da cd takma fırsatım olmadı. ben gümbür gümbür bas sesi istemiyorum arkadaşlar, temiz ses istiyorum.