Astra J kasa almayı Düşünüyoruz

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Vanery link' Alıntı:
Bencede lpg ile benzin arasindaki farki hesaplayinca kat kat fazlasi cikiyordur :) ilk defa duyuyorum 1.4T 120 bin km de hayirli olsun :)
evet gerçekten oyle adamları tanıyorum ve Adapazarı kutahya arası gıdıp gelıyorlar

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J kasa almayı Düşünüyoruz

LPG konusunda çok fazla bir bilgim yok o yüzden bu soruyu pas geçiyorum. :)

AS şanzuman a gelecek olursak sorunsuz ve çok konforlu bir şanzumandır, ama yakıt tüketimi konusunda özellikle şehir içinde tam bir benzin katili, AS şanzumanlı bir astra alıyorsanız ya benzin tüketimini önemsemiyeceksiniz Yada sizinde düşündüğünüz gibi LPG ye yönelmekten başka çareniz yok.

Konfora gelecek olursak kendi segmentindeki araçlar içinde üst sıradaki bi araçtır. opellerin genel olarak süspansiyonlarının vw araçlara göre biraz daha sert olduğu söylenir ama test amaçlı kullandığım vw araçlara göre çok bi fark hissedememiştim, sonuçta astra c segment bir araç  test sürüşü yaparak konforuna karar verebilirsiniz konfor anlamında beklentilerinizi karşılamazsa sizi sadece passat Yada merso keser söyleyeyim :)

tff2525

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun

a1300

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
LPG konusunda çok fazla bir bilgim yok o yüzden bu soruyu pas geçiyorum. :)

AS şanzuman a gelecek olursak sorunsuz ve çok konforlu bir şanzumandır, ama yakıt tüketimi konusunda özellikle şehir içinde tam bir benzin katili, AS şanzumanlı bir astra alıyorsanız ya benzin tüketimini önemsemiyeceksiniz Yada sizinde düşündüğünüz gibi LPG ye yönelmekten başka çareniz yok.

Konfora gelecek olursak kendi segmentindeki araçlar içinde üst sıradaki bi araçtır. opellerin genel olarak süspansiyonlarının vw araçlara göre biraz daha sert olduğu söylenir ama test amaçlı kullandığım vw araçlara göre çok bi fark hissedememiştim, sonuçta astra c segment bir araç  test sürüşü yaparak konforuna karar verebilirsiniz konfor anlamında beklentilerinizi karşılamazsa sizi sadece passat Yada merso keser söyleyeyim :)
Otomatik Vitesi Babamda kullanıcağından dolayı alacağız.. Astra Alırsak Bu 2. Opelimz olacak...

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konuyu biraz dağıtcam belki ama şu anda yurtdışında kiralık bir Holden Cruze kullanıyorum 1,8 atmosferik ve AS şanzımanlı. Kasa bizdeki Chevrolet Cruze ile aynı. Araç çok fazla kickdown yapıyor gibi geliyor bana. İlk defa AS kullanıyorum. Gaza en ufak dokunmamda kickdown vitesi küçültüp buuuuuuuuuwwww diye gidiyor kaç sene önceki 1,3 Suzuki Swift hatırlattı bana. Astralardaki AS de böyle mi yoksa ben mi alışamadım kullanmaya. Bundan önce bir hafta kadar 4 litre motorlu bir Ford Falcon kullandım ayağım ona mı alıştı 4 litre motor ve ZF otomatik şanzıman olunca o bu kadar kickdown yapmıyordu doğal olarak.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Active Select pedalına hassas bir şanzıman. O yüzden kolaylıkla vites düşürüyor. Ama alıştığınızda kolay kolay değiştirmiyorsunuz vitesi.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Active Select pedalına hassas bir şanzıman. O yüzden kolaylıkla vites düşürüyor. Ama alıştığınızda kolay kolay değiştirmiyorsunuz vitesi.

Alışkanlık gerektiriyor yani. Alışana kadar çok konforsuz geldi bana. Ama DSG kadar da kararsız kalmıyor sanki.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Alışkanlık gerektiriyor yani. Alışana kadar çok konforsuz geldi bana. Ama DSG kadar da kararsız kalmıyor sanki.

Alışana kadar biraz sıkıntı evet ama sonrasında geçişleri ve sürümü rahat bir şanzımandır.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
DSG kararsizmi..??
Bence aksine harika bi sanziman.