Astra j klima komprasörü

ismail4850

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Merhabalar 2011 astra j 1.3 95 lik manuel astram var klima kapaliýken içinde rulmanlar pistonlar varmiş bu ses yapıyor rölantide beklerken vış vış ses yapıyor klimayı açinca direkt ses kesiliyor içindeki rulmanı kitledigı ıcin kesiyor sesi sogutmasında felan herhangı bir problem yok ama ses canımı sıkıyor sadece çıkma komprasör bulabilirmiyim acaba yoksa sıfır alip takmakmi ama pahalı sıfırda varmı böyle bir şeý yaşayan?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhabalar 2011 astra j 1.3 95 lik manuel astram var klima kapaliýken içinde rulmanlar pistonlar varmiş bu ses yapıyor rölantide beklerken vış vış ses yapıyor klimayı açinca direkt ses kesiliyor içindeki rulmanı kitledigı ıcin kesiyor sesi sogutmasında felan herhangı bir problem yok ama ses canımı sıkıyor sadece çıkma komprasör bulabilirmiyim acaba yoksa sıfır alip takmakmi ama pahalı sıfırda varmı böyle bir şeý yaşayan?
klima gazini boşaltın içerisinde yağ var zamanla yağı eskimiştir tekrar yagli olarak bastırın düzelir

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Klima kompresorunun donen kismi genelde kasnagi olur, iki tip klima kompresoru var bu araclarda biri lastik damperli, biri elektromanyetik kasnakli genelde kasnaklar arizalanir, kompresorunuzde gaz olmadan kullanilmadigi surece bu kasnaklar bozulur ve degisimi mumkundur, cikma kompresor yerine aracinizi bir klima servisine goturup kontrol ettirin, kasnak degisimi kompresor fiyatlarindan daha uygundur

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
images-5d8f0ca23228e95f0.jpg

Örnek resim
Kavramali elektromanyetik kasnak

shopping9bb96ec20dde8cef.jpg

Orenek resim lastik damperli kasnak

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

ismail4850

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Tamir işine pek girmiyor klimacılar hemen sıfırını takmak istiyorlar gazi boşaltsam yeni gaz bastıŕsam düzelirmi acabaki

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Tamir işine pek girmiyor klimacılar hemen sıfırını takmak istiyorlar gazi boşaltsam yeni gaz bastıŕsam düzelirmi acabaki
Yeni gaz bastırmanız pek birşey ifade etmiyor, kasnaktan yine ses gelecektir, bence klimanizin gazını çektirin, tamircinize kompresörünüzü söktürün, klima kompresörünüzü elinize alıp klimacıya gidin ve kasnak degisecek diye soyleyin veya kasnagi kendiniz tedarik edebilirseniz, kasnagi kendi tamirciniz bile degistirebilir, ben klima kasnagini, internet uzerinden Buzçelık ticaretten almiştim

ismail4850

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Kasnak demiyorlarki içindeki rulmanlar bozulmuş diyorlar ne kadar dogru bilmiyorum kasnagı degişsekde bir şey farketmez diyorlar

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kasnak demiyorlarki içindeki rulmanlar bozulmuş diyorlar ne kadar dogru bilmiyorum kasnagı degişsekde bir şey farketmez diyorlar
kasnak rulman zamanla su alırsa direkt olarak bizim araçlarda elektronik kasnak sabit kasnak geneli dijital klima olanların subalirsa yagsiz kalir ve ses yapar bazen gaza asılırsınız demir demire sürtme sesi gelir durur buda kasnak tir sabit kasnak değilse bile normal kasnak ta bazen bas cek yapiyor kendi kendine buda sesli calismasina sebep oluyor başı şeyleri denemek lazım iyi bir klimacı bulun bir deneyin zaten gerekeni söyler size ben ses yapıyor yağ bastırdım düzeldi

ismail4850

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Yag ile klima gazi farkli şeyler mi

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Yag ile klima gazi farkli şeyler mi
Ikisi farkli seyler

SM-G970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi