Astra J Klima Problemi

aykutyilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba,
aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Benim şöyle bir sorunum var. Klimayı açtığım zaman klima soğuk üflemiyor, üflemediği gibi araç çekişten düşüyor ve ESP servis uyarısı veriyor. Aracı kapatıp yeni çalıştırdım ışık tekrar yanmadı ama bu arada klimayı da açmadım tabi klimayı açıp gezersem ışık yanıyor. İkitelli çıkmacıların olduğu yerde klima ustası var, gittim aracı çalıştırmadan kaputu aç dedi açtım baktı dedi ki klima kompresörü ve fan değişecek dedi ücreti ise 2000 lira. Klima açılınca ESP yanmasını ilk defa gördüm. Elektronik olduğu için acaba ilk olarak hatayı oraya mı iletiyo anlamadım. Başına böyle bir gelen veya bu konularda tecrübesi olan varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza koduna bakılması lazım.
Tech2 cihazı olan arıza kodu okuyabilen özel servise veya yetkili servise gidin.

Klima kompresörü çalışıyor mu, kitlenmiş mi, ya da başka bir arıza mı buna sebep oluyor netleşmiş olur.

ESP lambası birçok sebepten olabilir. Turboda çatlak, kaçak varsa, o da yapar.

Araca bağlanıp arıza kodları incelenmeden ne desek ihtimalden öteye gitmez.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi bir ustaymış. Kaputu açınca herşeyi görmüş. Gaz fazla olabilir motoru zorlar ve soğutmaz klima yağı bitmiş olabilir. Kompresör kavraması arızalı olabilir, kavrama sağlam kompresör arızalı olabilir ve cikmacida bunlar ayrı ayrı alınabilir. Geçmiş olsun benimki ihtimaller ve yaptırdığım ariza türleri. Bilginiz olsun. Bunlarda motor kaputunu açınca görülmez. Hele ki fanın da arızalı olduğu. Ayrı ayrı değerlendirilmeli.