Astra J Lpg Montajı

polis011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Lpg Montajı

Herkese mrb lar,siteye yeni üye oldum.1.4 turbo astra yı alalı 6 ay oldu.lpg ile yorumlarınızı okudum.çoğu kişi taktırma taraftarı değil.ben çok kararsız kaldım ve sonunda ne olursa olsun dedim ve 4 ay önce  lpg taktırdım.insignaya takılan turbolu sistemin aynısı taktırdım.landirenzo omega takıldı.size samimiyetimle söylüyorumki okadar memmunumki performası süper.sadece arza lambası yanıyor onuda pek takmıyorum.kahraman maraş opel servisinde taktırdım ve arabamın garantisi bu serviste devam ediyor oyüzden kafam rahat şuan.yakıta gelecek olursak,defalarca denedim depoyu doldurdum.ve maraşta tüp ucuz litresi 2.11 bu fiyatla uzun yolda 1.60 kuruş şehir içindede 187 kuruş felan yakıyor.inanmayanlar olabilir buyrun gelin ben maraştayım ispatlayayım.tüpte 235 felan vuruyor.arabada vites değiştirken deviri sonuna kadar getiriyorum herhangibibir sarsılma yada gaz doyurmama gibi bir sorun yaşamıyorum.2.200 liraya tüpü taktırdım. ama benimki turbo beyinli olandan.maraşa yakın bir yerde oturan ve 1.4 turboya lpg taktıracak arkadaşımız varsa gelsin benim arabayı bir test etsin sonrada gönül rahatlığıyla taktırsın....

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn. polis01 lpg tank ve göstergenin fotoğraflarını da bizlerle paylaşır mısınız?
göstergeyi sol çekmecenin içine mi yerleştirdiler ve tank kaç lt?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
sn. polis01 lpg tank ve göstergenin fotoğraflarını da bizlerle paylaşır mısınız?
göstergeyi sol çekmecenin içine mi yerleştirdiler ve tank kaç lt?

:)

GBorklu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sayın Polis01,

Öncelikle LPG sistemini güle güle kullanmanızı diliyorum. Bir konuya dikkatinizi çemek istedim o sebep ile yazıyorum.

Aracınızda yanan arıza lambasının verdiği arıza, benzin hattında yüksek basınç ise (Bu olması kuvvetle yüksek ihtimal) bu önemsenmeyecek bir arıza kodu değildir. Kod bu ise çözüm aramanızı tavsiye ederim. Benzin pompası yakıtı normalin üstünde sıkıştırmaktadır.

Problemsiz sürüşler dilerim.

CotYorA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar merhaba,

Opel Astra, Yeni Citroen C4, Yeni Focus, Yeni Peugeot 308, Mazda 3 ve Renault Megane gezdikten sonra tekrar Astra'mıza geri döndüm. Hiçbirinde Astra'da aldığım huzuru ve konforu bulamadım içine oturunca. Tek derdim Dizel'in 95 hp olması idi. Araç çok ağır ve hakkaten gitmiyor yani. Bu nedenle LPG'sine yöneldim. Çok önceden araştırmıştım LPG'de sıkıntı var diyorlardı. Şimdi daha olumlu haberler...

Ben de Turbolarda daha çok sıkıntı yapmıyorsa 1.4T 140hp, yok daha sıkıntılıysa 1.6 115 hp sport model bir Astra almak istiyorum nasipse. Ankara'da İskitler Opis sanıyorum garanti kapsamında Landi Renzo takıyormuş diye duydum, gidip soruşturucam bakalım nedir ne değildir. Benzinlinin konforu+yüksek hp+astra keyfini yaşamak istiyorum ölmeden önce :)

Gelişmelerden haberdar ederim...

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu astralar nasıl 235 yapıyor ben onu çözemiyorum her şey tamamda:)) benim arabada bi sıkıntı var bellki:))

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

225 bizim arabanın düz yolda sonu oraya da çıkmak için uğraşmak lazım

Swift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kadrandaki hız aldatıcıdır.

Güvenlik, kanun vb nedenlerden dolayı araçların kadranları gerçek hızın bir miktar üzerinde gösterirler. Modelden modele lastik farkları ve kalibrasyon da buna ± ilave etki eder. Gerçek hızı öğrenmek için sıfır eğimli yolda GPS/Navi ile ölçüm yapmak gerekir. (Hafif eğim bile GPS hızını olması gerekenden düşük gösterir zira gps yataydaki hızı ölçer ama biz hipotenüs üzerinde gidiyoruz.) Nitekim araçların spekt son hızları GPS ölçümü ile bulunan hızlardır, kadran hızı değil.

İmzamdaki aracımda 100km/s hız ile giderken GPS'in gösterdiği hız 91-92 km/s. 92 Vectra 2.0i'de yine aynı şekilde. Arkadaşın Albea Speedgear'ında da yine %10 kadar fazladan kadran hızı mevcut.

100 km/s civarı hızlarda farklar bu şekilde. Son hızlara gidilirken ibre sapmasının oransal olarak daha fazla olması da muhtemel. O nedenle yukarıda anlattığım gibi navigasyon cihazı ile tam düz yolda ölçülen hızı söylemek lazım.

Bu hafta sonu otobanda bir denem yapayım bari. Kadran ve GPS son hızlarım ne olacak görelim.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gps yani navigasyodaki hızım normal hızdan ortalama 10km/hız az gösteriyor zaten
sapma oluyor kadranda o yüzden hız limitinde + 10 var...

Swift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dönüş yolunda gps ile ölçüm yaptım. Yol durumu ve araçtakiler  nedenyile son sürate çıkamadım ama düz yolda hız sabitleyerek yaptığım ölçümde çıkan sonuçlar şöyle:

gösterge            GPS

60 kM/s            54 km/s
75 km/s            68-69 km/s
100 km/s          90 km/s
121 km/s          109 km/s  (nedense 120 km/s sabitleyemedim. 119 ya da 121 oluyordu)

Buna göre gerçek hız için gösterge değerinden ~%10 düşmek gerekiyor. Her hızda sabit +10 km/s ilave gibi bir durum yok. Aracımın spekt son hızı 182 km/s. Dolayısıyla göstergede 200km/s üzeri hız görmem şaşırtıcı olmaz sanırım.

Motor, şanzıman ve lastik/jant ebatlarına göre ufak farklılıklar olabilir.