Astra J Rüzgar Sesi

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Rüzgar Sesi

Hakan Bey Golf te bu ses olabilir, o VW nin sorunu. Fakat Astradaki maalesef bizim sorunumuz. Benim beşinci aracım ve onlarca başka araç kullandım. Açıkçası hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım ve inanılmaz rahatsız oluyorum. Kaliper sesi de çok rahatsız ediyordu fakat ne oldu bilmiyorum 1.000 km dir lokurtu gelmiyor araçtan ve hergün berbat yollarda sürüyorum. Sürekli dikkat kesiliyorum lokurtu yok. Fakat rüzgar sesi çok artıyor. Sizin paylaştığınız videoda gördüğüm kadarıyla sizin araçta da epeyce mevcut. Tek çare müzik açmak.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evt sn goxb
mesajımda dikkat ettiyseniz astrada da tecrübe ettiğimiz, bizim gibi tasarımdan olduğu düşünülen
ve henüz golflerinde buna bir çözüm bulamadığını vurguladım
yoksa benim aracımda rüzgar sesi yok demedim, problemi çözmek adına ne yapılabilir onu tartışmak daha önemli
bence problemin çözümü için kestirip atmak hiç mantıklı değil, yeni bir araç problemleri beraber tespit edip
nasıl çözülebilir ne yapılabilir bunlar daha önemli

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ruzgar sesi kesinlikle aynalardan gelmiyor. cosmo sahipleri otobanda giderken aynalari kapatirlarsa ruzgar sesinde en ufak degisiklik olmadigini gorecekler. eger aynalardan kaynaklansa aynalar kapatildiginda ses kesilmese de sesde bir degisme olacagini dusunuyorum.

ayrica bantla cam cevresini bantlayarak deneme yapacak olan da bendim. ama biraz erindigimden biraz da havalarin burda devamli kotu olmasindan bir turlu nasip olmadi.

eger disarisi cok ruzgarliysa gelen ruzgar sesi de cogaliyor. bazi gunler de ses de epey bir azalma oluyor.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tiamol link' Alıntı:
ruzgar sesi kesinlikle aynalardan gelmiyor. cosmo sahipleri otobanda giderken aynalari kapatirlarsa ruzgar sesinde en ufak degisiklik olmadigini gorecekler. eger aynalardan kaynaklansa aynalar kapatildiginda ses kesilmese de sesde bir degisme olacagini dusunuyorum.

ayrica bantla cam cevresini bantlayarak deneme yapacak olan da bendim. ama biraz erindigimden biraz da havalarin burda devamli kotu olmasindan bir turlu nasip olmadi.

eger disarisi cok ruzgarliysa gelen ruzgar sesi de cogaliyor. bazi gunler de ses de epey bir azalma oluyor.

teşekkürler sn.tiamol bu bilgiyi bizlerle paylaştığınız için, güzel bir tespit yapmışsınız.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende 140 ta rüzgar sesi sol kapı tarafından geliyor ama rahatsız olmuyorum açıkçası civic im de motor sesi dinliyorum bundada rüzgar ama motor sesi olmasına göre daha konforlu bir seyahat imkanı sunuyor astra ses konusunda .ancak rüzgar sesinden rahatsız olmamam böyle birşey olmadığı anlamına gelmez  bu sesin çözümü bulunsun ilk yaptıran ben olurum.ancak bende sn goxb gibi düşük hızlarda yok varsa da hiç hissedilmiyor ama galiba 2011 lerde biraz daha iyileştirme var çünkü sn. akçaylıastra da sn.esmerce nin aracında 140ta rüzgar sesi yok dedi bugün test ettiler yani bu ses 2011 lerde daha iyi bir seviyede sanırsam ama kesinlikle devam ediyor

Y

yaramaz06

Bilgi Girilmemiş

beni arac 2011 bende de var ruzgar sesı hemde 80km ye gelınce baslıyor onceden bende 99 gt vardı ondada lastık sesını ıcerıye cok alırdı yuksek hızlarda opel su yalıtım ısını cozemedı gıttı anladıgım kadarıyla

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar sabah İzmir e gideceğim, ben aracımda herhangi rüzgar sesinden şikayetci değilim ancak kaba asfaltın bahsedilen rüzgar sesini bastırması sesi duymamama neden olabilir, bu yüzden İzmir de düzelen yol şartlarında tekrar deneyip size yazarım.

Gerçi kaba asfaltta da aşırı bir yol sesi yok ve yüksek rüzgar sesi olsaydı duyulurdu gibime geliyor, gene de en iyisi yarın İzmir yollarında denemek..

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçtiğimiz haftalarda yeni jettayı bugün ise yeni passatı test ettim. Test ederken araçları pek dinlemem genelde sürüş dinamiklerine vs. bakarım, jettada 110-120 km sonrası bariz rüzgar sesi duyuluyor, dedim o c segmenti aynısı passatta olmaz lakin yanılmışım 130 km'den sonra onda da başlıyor ve öyle az buz değil bildiğiniz ıslık çalıyor. Yüksek hızlarda olur denilebilinir ama otobanda o hızda seyrederken hele bir de geceyse çekilmez bir ses. Hatta bunu yanımdaki VW çalışanı ile de paylaştım aynalarda oluyor işte kaçınılmaz dedi. İlginç olanı ise ben bu kadar yoğun rüzgar sesini test ettiğim astra j ve insigniada duymadım.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar benim aracımda denilen noktalarda rüzgar sesi yok, dün müsait olduğu anlarda 200km ye kadar çıktım ama duyulan ses rüzgarlı havada aracın genelinde artan rüzgar sesinden ibaretti, herhangi noktadan dikkat çekecek kadar yükelen bir gürültü olmadı..

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

rüzgar sesinin rahatsız ediciliği sanırım kişisel algılama ile de ilgili. bende pek rahatsız olmuyorum, hatta çok yüksek hızlara çıkmış hissi veriyor insana :)