Astra J Shark Anten Pratik Uygulama

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Shark Anten Pratik Uygulama

Erhan42 link' Alıntı:
Arkadaşlar bende kırmızı renk siparişimi verdim takip numarasında baktım 18 Ocakta yola çıkmış. Gelince burada yapılan uyarıları dikkate alarak hemen uygulama yapacağım sonucu resimleyip burada paylaşırım. Konuda göremedim ama kırmızı alan kimse olmuşmuydu? Renk farkı varmı?

Şimdiden hayırlı olsun, size 1-2 tavsiye vereyim:
* Uygulamayı yapmadan önce, yapıştıracağınız yüzeyi güzelce temizleyin ve kurutun.
* Balık sırtı antenin yapışkanlı kısmını bantı çıkartmadan önce saç kurutma makinesiyle 4-5 dakika ısıtın
* Yapıştırırken başta, sağ ve sol kısımda sanki biraz boşluk kalacakmış gibi görünebilir, yılmayın bastırın kuvvet uygulayarak 5-6 dakika sonra iyice oturdu benimki ve sapasağlam oldu (aman dikkat tavanı yamultmayın)
:)

bedri4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

MeRt link' Alıntı:
Bazı arkadaşların başına geldiği gibi benim shark anten de kenarlardan hafif saldı ve ortaya kötü bir görüntü çıktı.  :(
Bende hemen olaya müdahale edip anteni söktüm ve antenle gelen bantı çıkarıp yeniden kolları sıvadım.  :)

Malzemelerimiz

1 adet Pattex Double Montage (120 Kg kapasiteli) çift taraflı bant

[img=800x600]http://i.hizliresim.com/eoZE3b.jpg[/img]

1 adet edding 8400 (permanent özellikli) siyah (shark antenin rengine göre) kalem

[img=800x600]http://i.hizliresim.com/eoZE09.jpg[/img]

Uygulama

֖nce shark antenin altını fazla boşluk kalmayacak şekilde bant ile dolduruyoruz.  :)
Orta kısımlarda biraz boşluk kalması önemli değil ama kenarlarda bantsız alan bırakmamak yararlı olur.  :)

[img=800x600]http://i.hizliresim.com/e7bAaP.jpg[/img]

Sonra bantın shark antenin kenarından görünme olasılığı olan kısımlarını permanent kalemimiz ile siyaha boyuyoruz ki, beyaz bant siyah antenimizde sırıtmasın.  :)

Ben biraz gaza gelip shark antenin açıkta kalan alt kısmınıda siyaha boyadım ama siz boyamasanız da olur.  :)

[img=800x600]http://i.hizliresim.com/KngENR.jpg[/img]

Son olarak da güzelce ortalayıp shark antenimizi yapıştırmak kalıyor.  :)
Ben bu uygulamayı yapalı iki hafta oldu ve en ufak bir açılma olmadı.  greatt

Not: Uygulama için kalınlığını dert etmeden mutlaka güçlü bir bant kullanın. Ben ilk başta bantın ince olması için 3M'in ince bir çift taraflı bantını kullandım ama sonuç hüsran oldu. Ertesi sabah araca indiğim an shark antenin kenarlarının hemen attığını fark ettim. Tavsiye etmediğim bantın fotoğrafı aşağıda.  :)

[img=800x600]http://i.hizliresim.com/KPoQVv.jpg[/img]
merhaba mert biliyorsun aynı durum benimde basıma geldi antenle gelen 3m bant fazla dayanmadı gecen hafta sonu carub marka cift yönlü bant ile uygulamaya koyuldum ve bant kaportayla anten arasında sırttı ve vazgectim tavsiye ettigin siyah kalemin rengi ilerleyen zamanlarda arac yıkandıkca bantın rengi ortaya cıkma gibi bir durum söz konusu mu acaba muhtemelen bu durumu göz önünde bulunduraraktan uygulamayı yapmışsındır ama sence ilerleyen zamanlarda durum ne olur?

onurs1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ürünü alalı yaklaşık 2 hafta oldu 4 kez yıkattım arabayı özellikle antene su vurdurdum açılma olacakmı diye, banamısın demedi.
Ayrıca çekmesinde de en ufak bir sorun yok gayet iyi çekiyor, ürünü bulup bu konuyu açan arkadaşa çok teşekkür ederim.
internetten ödemesini yaptıktan 7 gün sonra elime ulaştı, daha önce de Çin'den alışveriş yapmıştım 3-4 hafta sürüyordu teslimatı.

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bedri4 link' Alıntı:
Bu bantla motaj yapılırsa antenin iç tarafında terlemeden kaynaklı su damlacıkları oluşursa tavana zarar vermez mi.

Olsa olsa kireç lekesi kalır oda basit polisaj ile geçer.

Emrah64 link' Alıntı:
merhaba mert biliyorsun aynı durum benimde basıma geldi antenle gelen 3m bant fazla dayanmadı gecen hafta sonu carub marka cift yönlü bant ile uygulamaya koyuldum ve bant kaportayla anten arasında sırttı ve vazgectim tavsiye ettigin siyah kalemin rengi ilerleyen zamanlarda arac yıkandıkca bantın rengi ortaya cıkma gibi bir durum söz konusu mu acaba muhtemelen bu durumu göz önünde bulunduraraktan uygulamayı yapmışsındır ama sence ilerleyen zamanlarda durum ne olur?

Edding kalemleri o konuda işinin ustasıdır. Ben 2000 kullandım zaten dış mekan için kalem kesinlikle rengini kaybetmiyor.

onurs link' Alıntı:
Ürünü alalı yaklaşık 2 hafta oldu 4 kez yıkattım arabayı özellikle antene su vurdurdum açılma olacakmı diye, banamısın demedi.
Ayrıca çekmesinde de en ufak bir sorun yok gayet iyi çekiyor, ürünü bulup bu konuyu açan arkadaşa çok teşekkür ederim.
internetten ödemesini yaptıktan 7 gün sonra elime ulaştı, daha önce de Çin'den alışveriş yapmıştım 3-4 hafta sürüyordu teslimatı.

Rice ederim :)

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mert kardeşim sana zahmet bu konuyu sabitler misin? Oldukça tuttu ve en üstte durmasında fayda olur diye düşünüyorum.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Konuyu sabitledim Gökhan. :)