Astra j Termostat Hakkında Yardım!

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, Astra J 1.6 115 HP atmosferik motorlu aracımın termostat ince ince su sızdırıyor, üzerindeki mevcut orjinali plastik ustam metal termostat al takalım sorun yaşamazsın dedi ama kafama takılan şu sadece termostat mı metal olacak yoksa komple gövdeyle birliktemi metal almam gerekiyor. Sızdırma motora bağlı plastik gövdede değil, sadece 4 vidalı olan termostatın üzerindedir. Daha önce metal termostat taktıranlar varsa, tavsiyelerini iletirse sevinirim.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Riske girmeyin orjinal termostat alıp taktırın kafanız rahat olsun.

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Riske girmeyin orjinal termostat alıp taktırın kafanız rahat olsun.
Evet haklısınız ama araç 34 bindeyken orjinal 970 tl. GM marka komple plastik gövdeli termostat taktırdım. Şimdi araç 67 binde ve orjinal termostat su sızdırıyor, servis parça garantisi bu parçayı kullanıcı hatası yorumluyor, su eksikmesi durumunda zaten uyarı veriyor ve tamamlıyoruz, termostata tekme atma şansımda yok ama kullanıcı hatası deniliyor. Bu yüzden özel servisteki ustamın metal termostat tavsiyesini denemek istiyorum.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Su sızdırıyorsa sök contayi yenile düzelir ama sorun yaşamak istemiyorsan komple gövde ile birlikte termostat al tak metal ama sorun çıkarmaz

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Su sızdırıyorsa sök contayi yenile düzelir ama sorun yaşamak istemiyorsan komple gövde ile birlikte termostat al tak metal ama sorun çıkarmaz
Sızdırmayı üst soket dibinden çatlamış sökünce daha net belli oldu hocam. Sökerken alt taraftaki vida sızan sudan kaynamış sanırım bayağı zorladı ve diş atladı dediğiniz gibi içim rahat etmedi komple gövde ile değiştirdim. Fakat yine plastik taktık çünkü metal gövdeli yakın parçacılarda bulamadık, termostat var ama metal gövde yoktu. Gelir ama 1 kaç gün sürer diyince çare kalmadı.
Usta, 100-105 derecede fan açacak ve bu normal dedi.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
95 lik metal termostatlar var aracin icin daha iyi performans alabilirsin lpg li ise asiri isinmadan kaynakli conta probleminden cozulmus olur.

• Beğen
Tepkiler: Ens4181

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: Ens4181

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sızdırmayı üst soket dibinden çatlamış sökünce daha net belli oldu hocam. Sökerken alt taraftaki vida sızan sudan kaynamış sanırım bayağı zorladı ve diş atladı dediğiniz gibi içim rahat etmedi komple gövde ile değiştirdim. Fakat yine plastik taktık çünkü metal gövdeli yakın parçacılarda bulamadık, termostat var ama metal gövde yoktu. Gelir ama 1 kaç gün sürer diyince çare kalmadı.
Usta, 100-105 derecede fan açacak ve bu normal dedi.
100 110 arası çalışır bu normaldir düşük termostat takınca kodlama gerekir kodlamada da map kontrol termostta kapatılır mekanik olarak çalışır sadece

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et