Astra K Cdti ile ilgili sorularım

soulitude

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, J kasadan K kasa dizele geçiş yaptım. Aynı aracı kullanan arkadaşlara bazı sorularım var:

1- Araç şimdiye kadar yetkili servis bakımlıydı, garantisi yok, ben özel servise gitmeyi düşünüyorum. Motor yağı olarak bu araca ne önerirsiniz? Motul'un dexos 2 yağını önerdiler, Liqui moly öneren var, ben önceki aracımda shell kullanıyordum memnundum.

2- Dynamic modelde sport tuşu var, bu tuş dışında menüde spor sürüş desteği gibi bir seçenek daha var. Bu menüdeki seçenek ne işe yarıyor? Sport tuşundan bağımsız çalışıyor gibi görünüyor, tuşa basınca verilen tepkiyle alakasız bir şey gibi. Kitapçığında net bir cevap bulamadım.

3- Yakıt olarak nereyi önerirsiniz? Shell v-power önerdiler, şimdilik onu kullanıyorum. Dizelde yakıt kalitesinin benzine göre önemli olduğu söylendi, başka öneriniz veya tecrübeniz var mı?

Teşekkürler.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mobil1 esp 0w-40
Eğer yazılım varsa veya yüksek devirli kullanılıyorsa Liqui moly toptec 4100 5w-40.

Sabah soğuk marşta zincir takırtı sesi almaman lazım. Bu motorların hassas noktası.
10 bin km'de bir yağını değiştir. 2-3 depoda bir düzenli enjektör temizleyici kullan.
İstasyona güveniyorsan genel olarak Shell iyidir.
Opel'in en sağlam motoru şu an piyasadaki.