Astra mı Bmw 1.16i mi=?

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
test edin hangisi kafanıza yatarsa onu alın.. ama bence bmw.. kmsi yaşı sizi yanıltmasın eğer bakımlı araçsa içerde gram ses olmuyor..

Son düzenleme:

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben alırım ve düşünmem bile.bu sizin kendi düşünceniz bence.

beğenmeyen beğenmesin ama sınıf bir araba herkeste yok ve çok şık bir araba.yok içi darmış yok yakıyomuş bmw yw binen adam emin olun bunları düşünmüyor.fark da burada zaten.

bakın işde farkımız bu beğenmek beğenmemek olayı değil bu kıyafet değil bu yemek değilki beğenip beğenmeyesin 3-5 lira yatırmıyorsun uymassa beğenmesse atarım çöpe diyesin... bu araba 30 bin -40 bin tl gibi büyük paralar yatırıyorsun belki 10 senede ki birikimin haliyle o birikimi yatırırken kafandaki pek çok şeyi bir köşeye koyup tarafsız olucaksın...

ben 3 kasanında her türlüsüne bindim compactı coupesi cabriosu m3 ü 5 kasanında hepsine bindim m5 dahil 7 kasayada bindim..

bmw nin bir kalite çizgisi vardır bir rahatlığı lüksü ve bunun yanında tatminkar bir performansı vardır bmw budur..

bazı arkadaşlar bmw nin ne olduğunu bilmediği için sanıyorlarki bütün bmw ler aynı ama aynı değil 1 kasa ve compact kasa hiç bir şekilde 3 kasa 5 kasa 7 kasanın kalitesi konforu rahatlığı ile aynı değil.. 1 kasanın eksisi çok fazla heleki 1.16 sı çok yakıyor ve gitmiyor bunu binicileri söylüyor..

bmw ci bile sizi bmw ciden saymıyor sahte bmw ci diyorlar 1 kasa sahiplerinin ortamda bile altındaki araçla bir geçerliliği yok.. hangi havadan kaliteden markadan bahsediyorsunuzki..

1 kasayı kim alıyor 1 kasayı alanda gerçek bmw ci adam değil normal bmw ye güç yetmeyip ego tatmini yapan insanlar yoksa arabanın markasını sök at araba o eksileriyle segmentinin çok gerisinde bir araç..

benim anlamadığım yolda bir şeklini görüpde aa ne güzel araç deyip burda da tabiki bmw 1 kasa diyenler benim arkadaşımda vardı uzun bir süre hem sürdüm hem bindim arkadaşım 30 bine geldi sattı aracı daha önce satıcakdıda imkanı yokdu.. ne aldı gitti normal 3.16 aldı..

yani içi seni yakar dışı beni misali kaldırımda bir araba görüpde tipine kanıpda birine arkadaş buna 30 bin - 40 bin tl ni yatır demek en büyük yanlış olur.. bu adamın ailesi varsa eşi dostu çok varsa arabası çoğu vakit doluysa döner sen bana nasıl araba tavsiye etmişsin arkasına 2 kişi zor oturuyor arkası çok dar rahatsız basık insanlar çok rahatsız oluyor benzinide çok yakıyor der...

birde komik olmayın 1 kasayı alan adam benzinimi düşünür demişsiniz 1 kasa öyle zengin adamın aldığı bir araba değilki orta direk için üretilmiş bir araba compact gibi bmw de bu iki araç orta kesime üretilmişdir sizde arabayı gittiniz nerdeyse alıcı kesmini bmw nin 3.20 si m3 ile kıyaslıycaksınız hani araba bunlar olsa tabiki onu alanlar benzini iplemez ama 1.16 alan adam orta direk adamdır ve benzini ekonomiyi pek çok daha normal bir bmw cinin düşinmiyceği şeyi düşünmek zorundadır..zaten o yüzden bmw ciler sahte bmw ci diyorlarya...

ben diyorumki illa meraklısıysan tamam onada saygımız var arkası dar sıkıntıları var ama arkadaş seviyorum bu aracı diyorsan o zamanda gidip 1.16 sını alma git 1.20 sini al 1.20d sini al en azından arabanın bir makbul işe yarar mantıklı kısmı olur adam almış ama performansı için almış denir..

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 kasa çok yakıyor gitmiyor diyorlar da bizim Corsa 300 krş yakıyodu geçende (şehir içi) .Ben sanmıyorum ki bmw 400 yaksın:D sahte bmw ci konusuna da hiç bir şekilde katılmıyorum. 3 serisine filan tüp taktıranlar nasıl bmw ci ozaman?? Ki x5 e bile tüp taktıranların olduğu söyleniyor.Neyse büyük bi ihtimalle astra alınacak ama kışa ertelendi kiracısıyla ilgili sorundan dolayı...

Ben de olsam astra alırdım

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 kasa çok yakıyor gitmiyor diyorlar da bizim Corsa 300 krş yakıyodu geçende (şehir içi) .Ben sanmıyorum ki bmw 400 yaksın:D sahte bmw ci konusuna da hiç bir şekilde katılmıyorum. 3 serisine filan tüp taktıranlar nasıl bmw ci ozaman?? Ki x5 e bile tüp taktıranların olduğu söyleniyor.Neyse büyük bi ihtimalle astra alınacak ama kışa ertelendi kiracısıyla ilgili sorundan dolayı...

Ben de olsam astra alırdım

lpg ekonomisi başka bir şey üçün beşin hesabını yapmak bam başka bir şey..
x5 e 60-70 bin euro veren adam üçün beşin hesabını yapmaz ama aracı rahat kullanmak adına daha fazla gezebilmek adına lpg taktırabilir sap ile samanı karıştırmayalım.. o x5 binen adam gene o aracın yıllık vergisini öder gene sigortasını öder gene her türlü bakım v.b parasından öder.. zaten bu paraları ödiycek adamda asla üçün beşin hesabını yapıcak insan olamaz..

biz genelde çok sap ile samanı karıştırıyoruz cayenne bile lpg takıyorlar cayenne i alan adam fakir mi gariban mı oluyor şimdi..

msm89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben öyle opel fanatiği değilim bu olaylara tarafsız bakarım neticede para verilicek alınıcak

geçen bir konu açılmışdı 2 yaşında 3 kasa mı yoksa sıfır insignia mı diye onda bile bmw ye o kadar sıcak bakmasamda tarafsız bir bakışla 3 kasa dedim..

bunda da astramı 1 kasa mı dersen her şekil astra derim..

yukarda yazıcağımı yazdım buna rağmen 1 kasa diyen insan olaya marka fanatizimi üstünden bakıyordur.. yada 1 kasaya ömrü boyu hiç binmemişdir hep yolda görmüşdür...

ben arkadaşın parası kendi param mış gibi düşünerek kendime alıcakmış gibi hareket ederek yazıyorum.. afaki değil yani..

Bende zaten kendime alacakmış gibi yorum yaptım arkadaşım ;) Nişanlımda 1.16 tek kapı m paket araç var, beraber almıştık yaklaşık 2 sene önce, benimde astram var, hemde bir çok Astradan daha dolu ve çok daha bakımlı ben bu iki aracı karşılaştırdığımda Bmw'den inip Astra'ya bindiğimde attan inip eşşeğe binmiş gibi oluyorum ;) İşte bu yüzden Bmw . Ayrıca 1.16 tiptronic olmasına rağmen şehir içi minimum 500 km yol yapıyorum, Astra'da aynı km'lerde kalır.
Bmw'yi 20.000 bakımına soktuğumda ödediğim para 370 tl ;) Astra'ma 30.000 bakımında 360 vermiştim .. Yani işin açığı düşünüldüğü kadar fark yok arada. Bmw tek kapı olmasına rağmen 2 metrelik arkadaşım arka koltuğa oturunca çok rahat edebiliyorsa kusura bakmayın ama ben arka taraf rahatsız cümlesine asla katılmam ;)

msm89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada draglara katılmayacaksanız Bmw 1.16'nın performansı gayet yeterli ;) sonuçta 1.6 ve 116 bg ne bekleniyorki bu araçtan uçsunmu ;)

msm89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakın işde farkımız bu beğenmek beğenmemek olayı değil bu kıyafet değil bu yemek değilki beğenip beğenmeyesin 3-5 lira yatırmıyorsun uymassa beğenmesse atarım çöpe diyesin... bu araba 30 bin -40 bin tl gibi büyük paralar yatırıyorsun belki 10 senede ki birikimin haliyle o birikimi yatırırken kafandaki pek çok şeyi bir köşeye koyup tarafsız olucaksın...

ben 3 kasanında her türlüsüne bindim compactı coupesi cabriosu m3 ü 5 kasanında hepsine bindim m5 dahil 7 kasayada bindim..

bmw nin bir kalite çizgisi vardır bir rahatlığı lüksü ve bunun yanında tatminkar bir performansı vardır bmw budur..

bazı arkadaşlar bmw nin ne olduğunu bilmediği için sanıyorlarki bütün bmw ler aynı ama aynı değil 1 kasa ve compact kasa hiç bir şekilde 3 kasa 5 kasa 7 kasanın kalitesi konforu rahatlığı ile aynı değil.. 1 kasanın eksisi çok fazla heleki 1.16 sı çok yakıyor ve gitmiyor bunu binicileri söylüyor..

bmw ci bile sizi bmw ciden saymıyor sahte bmw ci diyorlar 1 kasa sahiplerinin ortamda bile altındaki araçla bir geçerliliği yok.. hangi havadan kaliteden markadan bahsediyorsunuzki..

1 kasayı kim alıyor 1 kasayı alanda gerçek bmw ci adam değil normal bmw ye güç yetmeyip ego tatmini yapan insanlar yoksa arabanın markasını sök at araba o eksileriyle segmentinin çok gerisinde bir araç..

benim anlamadığım yolda bir şeklini görüpde aa ne güzel araç deyip burda da tabiki bmw 1 kasa diyenler benim arkadaşımda vardı uzun bir süre hem sürdüm hem bindim arkadaşım 30 bine geldi sattı aracı daha önce satıcakdıda imkanı yokdu.. ne aldı gitti normal 3.16 aldı..

yani içi seni yakar dışı beni misali kaldırımda bir araba görüpde tipine kanıpda birine arkadaş buna 30 bin - 40 bin tl ni yatır demek en büyük yanlış olur.. bu adamın ailesi varsa eşi dostu çok varsa arabası çoğu vakit doluysa döner sen bana nasıl araba tavsiye etmişsin arkasına 2 kişi zor oturuyor arkası çok dar rahatsız basık insanlar çok rahatsız oluyor benzinide çok yakıyor der...

birde komik olmayın 1 kasayı alan adam benzinimi düşünür demişsiniz 1 kasa öyle zengin adamın aldığı bir araba değilki orta direk için üretilmiş bir araba compact gibi bmw de bu iki araç orta kesime üretilmişdir sizde arabayı gittiniz nerdeyse alıcı kesmini bmw nin 3.20 si m3 ile kıyaslıycaksınız hani araba bunlar olsa tabiki onu alanlar benzini iplemez ama 1.16 alan adam orta direk adamdır ve benzini ekonomiyi pek çok daha normal bir bmw cinin düşinmiyceği şeyi düşünmek zorundadır..zaten o yüzden bmw ciler sahte bmw ci diyorlarya...

ben diyorumki illa meraklısıysan tamam onada saygımız var arkası dar sıkıntıları var ama arkadaş seviyorum bu aracı diyorsan o zamanda gidip 1.16 sını alma git 1.20 sini al 1.20d sini al en azından arabanın bir makbul işe yarar mantıklı kısmı olur adam almış ama performansı için almış denir..

Bmw 1.16i M paket indirimlerle 34.500 Euro'ya aldık sence bu para orta direk bir ailenin verebileceği bir paramı ? Ayrıca Eğer ki performans isteseydik bu paraya 2.el 3 5 bin km de 320d alırdık ;)

msm89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg ekonomisi başka bir şey üçün beşin hesabını yapmak bam başka bir şey..
x5 e 60-70 bin euro veren adam üçün beşin hesabını yapmaz ama aracı rahat kullanmak adına daha fazla gezebilmek adına lpg taktırabilir sap ile samanı karıştırmayalım.. o x5 binen adam gene o aracın yıllık vergisini öder gene sigortasını öder gene her türlü bakım v.b parasından öder.. zaten bu paraları ödiycek adamda asla üçün beşin hesabını yapıcak insan olamaz..

biz genelde çok sap ile samanı karıştırıyoruz cayenne bile lpg takıyorlar cayenne i alan adam fakir mi gariban mı oluyor şimdi..

70 bin Euroya araba alıp sonra, o arabaya gidipte lpg takan adam zaten bana uzak olsun, ne akıl ne mantık ne tasarruf ;) Çok parası varsa gitsin 10 bin Euro daha koyup dizel alsın tasarrufçuysa ...

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kim diyo sahte bmw diye anlamadım 2-3 tane artiz sahte dese nolur gerçek dese nolur.çok görüyoruz o gerçek bmw cileri de.gece gelip lpg tankını full lüyolar istasyonda...

binmesem,bilmesem "kullanandan" özellikle bu benim için tek geçerli kriterdir, kullanan adam hayatımdaki en akıllı iş bu arabayı almak demese yine bir nebze düşünürüm.ve arbanın gidişide duruşuda ayrıca konforuda ki sizin dediğiniz arabaların tamamına bende bindim 1.16 gayet iyiydi.heralde bir 3 yada 5 serisi konforu ve donanımı bekleyemeyiz.araba sınıfına göre hem yakışıklı hem uygun fiyatlı.

aslında opel sitesinde bunu tartışmak da biraz hatalı.tabii ki burda opeli seven insanlar taraf yorum yapıyorlar ki bence çok normal msm89 unda dediği gibi bmw den inip de aynı model opele binince at eşek olayını bariz şekilde anlarsınız.

şahsım adına konuşuyorum alacak param olsun 1 dk. düşünmem alırım 1.16i teleflex lpg mide taktırır gazlarım.isteyen istediğini der.gerçek bmw ci değilmiş :) komik valla...

Son düzenleme:

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir arkadaş nişanlısının tek kapı 1 kasasından bahsetmiş bir arkadaş başka bir şeyden neticede mantık farkı var tek kapı 1 kasa alınıcaksa onada lafım yok.. neden zaten 4 kapısının arka kapılarının bir faydası yok 4 kapısı bile tek kapı gibi..

astra dan inip 1 kasaya binipde attan inip eşşeğe binme olayınıda saçma ve abartı buluyorum

ben amcamın 2009 model 5.20d sine bindiğimde o zaman ne hissetmem lazım hiç bir şey hissetmiyorum tamam bmw güzel iyi kaliteli adamda onca para saymış ona göre ama kendi arabamı asla eşşek gibi görmüyorum benim aracımda gayet oturaklı tok bir araba..

yani bir şeyleri kıyaslayalımda abartmayalım..

gece gelipde adam bmw ye lpg takıyormuş taksın ne olucak bende bunu anlamıyorum yani illa zengin bir adam enayi olmak zorundamı lpg gibi ucuz arabaya zarar vermeyen yakıttan ekonomi sağlıyan bir sistem varsa para verip yaptırmanın tasarruf etmenin neyi yanlış ....

o insanlar zaten böyle zengin oluyorlar.. keyiflerinden lükslerinden kısmıyorlar ama ekonomik alternatif şeyler varsa değerlendiriyorlarda.. adam gidiyor evine en pahalı buzdolabını çamaşır makinesini alıyor ama gidip üstüne yüklü para verip A++ ını alıyor

bu gün range rover bile istenirse fabrika çıkışı lpg li üretim yapıyor..

bu zihniyetlerden sıyrılın artık benim fikrim abartmayın tamam bmw iyi güzel şimdi diyicem arkadaşa senin aracından farkı ne astrandan bana komik komik şeyler söyliycek biliyorum çünkü onun astrasıda gayet güzel farkı ne önünde bmw amblemi yok belki hafifden bu bir eziklik duygusu yaratabilir..

Sahte bmw yi ben demiyorum kafamdanda uydurmuyorum ben bunu her ortamda duydum net ortamında bmw ciler kendi konularında da yazıyorlar üç beş kişi değil yani yüzlerce kişi.. öyle basit bir şey değil.. neyse zaten o 1 kasayı alanda o insanların ortamına giremiyor hiç bir zaman altında 1 kasada olsa kafa doğan şahin kafası oldukça bir şey değişmez o gene orda takılır..