Astramda yaşadığım sorunlar

35kaAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar 1 hafta önce ağır hasarlı motoru yeni yapılmış opel astra j cdti cosmo 2012 model araç aldım aracın kusurlarını bilerek uygun fiyata aldım lakin karşılaştığım 2-3 sorun var bir ustaya götürmeden sizden fikir almak istedim maliyet ve önem açısından
öncelikle aracımın marşı geç alıyor bu karşılaştığım ilk problem
ikincisi aracımda seyir halindeyken sol ön taraftan su sesi duyuyorum sanki bir yerde kaçak varmış gibi şarıl şarıl su sesi geliyor
üçüncü problemim ise aracımı geri vitese taktıgım zaman motor inanılmaz sallanıyor yerinden cıkacak gibi ve debriyaj pedalını kontrol etmekte zorlanıyorum inanılmaz titreme geliyor
dördünci problemim ise diğerlerine nazaran daha az önem arz eden bir sorun araç için multimedya ekranı kafayı yemiş gibi şarkılar sürekli değişiyor tıkladıgım menuden baska menu acılıyor acaba diyorum akusunu yeni değiştirdim kendisini felan mı resetledi bilemedim
dediğim gibi bunlar ilk haftamda yaşadığım problemler sizce nedir bu problemlerin maliyeti ve ileride bana sıkıntı yaratma durumları

35kaAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ek olarak dörtlüleri yada farları yaktığım zaman rolantide dalgalanma oluyor

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam bildiğim kadarıyla yazayım su sesiyle ilgili olarak kapıların altında lastikler var. Kapı içersine su doluyor bu lastikler vasıtasıyla suyu tahliye edebilirsiniz. Multimedia konusunda aleti fabrika ayarlarına alıp denermisiniz.

35kaAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastikleri kontrol ettim hocam fakat su tahliye olmadı :( multimedyada ise tıklanmıyor dediğiniz yere farklı menu acıyor

erdals

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su sesini daha önce başka bir araçta yaşadım. hava yapmış olma ihtimali var. .
geri vitesteki sıkıntı motor takozlarına baktırmalısın sanırım.

mbu

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
benim de sol arka kapıda su biriktirme sıkıntım var :) Her yıkamadan sonra kapıyı açıp en alttaki iki lastiği elimle kaldırıp yaklaşık yarım litre civarı su tahliye ettiriyorum. kirden midir sıcakta erimesinden midir nedir bir şey engel oluyor su tahliyesine. [Ücretsiz :D]

Elektriksel sıkıntıyla ilgili olarak uygun olmayan bir akü taktırma durumunuz olduysa [örneğin AGM akü [900TL] yerine EFB akü gibi] sıkıntı çıkarabilir. Kılavuzunuza bakmanızda fayda var. Ben dün akümü yeniledim, şu an anında marş alıyor.

Multimedyanızla fabrika ayarları işe yaramazsa servisine götürmeniz gerekebilir. [açılış ücreti en son 80Tl idi]

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Far açılınca rolanti dalgalanmasi sarj dinamosu ile alakali olur genelde komurleri bitmis olabilir oraya 300 kağıt sıkışmış sanki

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Akünün kutup başlarını söküp 5-10 dakika bekleyip yeniden takın....Belki normale döner...

35kaAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ediyorum değerli yorumlarınız için araçta motor kulaklarını ve devirdaim pompasını değiştirdim v kayışı çatlamış onuda halletim şuan için su sesi ve titreme kesildi yanlız entresandır direksiyondan katır kutur gibi sesler geliyor arada çok önem arz ediyor mu yoksa sıkıntı yaratmaz mı?

Acemi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam benimde Astra var ön taraftan ilk çalıştığında ve motor ısınma süresi boyunca gaza her dokunduğumda şırıl şırıl su sesi geliyor ayrıca 1 haftadır radyatör hortumunda şişme oluyor siz su sesini nasıl çözdünüz acaba