Astramla ilgili sorular? yardımlarınızı bekliyorum

muratogretmen25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar bugün itibariyle 2010 model astra sedan 1.3 cdti 111. yıl donanımlı araç sahibiyim. araç konusunda bir çok konuda eksiklerim ve anlayamadığım şeyler var yardımcı olursanız çok sevinirim.

1- Bu aracın bagajı dışarıdan açılmıyor mu? yani diyelim ki araç park halinde elinizde torbalar marketten çıktınız, bagaj kapağını açmak için ille de içeride kokpitteki düğmeye mi basıcam?

2- araç kapılarını hareket halinde siz müdahale etmeden belli bir hıza ulaşınca kitliyor mu? ya da böyle bir özellik var ama aktif mi edilmeli?

3- yine kapıların kilitlenmesi ile ilgili. diyelim ki hareke halinde. orta konsoldaki kapı kilitleme tuşuna bastınızi kapılar kitlendi, ama çocuğunuz içerden kapı açma kolunu çekince açılıyor. bunu nasıl önleriz? çocuk kilidi olayını biliyorum fakat bu seferde başka bir zamanda arkada yetişkin birisi varsa sıkıntı oluyor. çocuk kilidi olmadan kapının açılmasını engelleyemez myz? corolla ve megane1 lerde olduğu gibi.

4- aracın göstergelerinde hareret göstergesi nerede?

5- benim aracım kumanda düğmesinden kapıları kitleyip, 2. kez basışdığında evet açık olan camları kapatıyor. ama araç kilitliyken cam açma olayı nasıl oluyor? o zaman da kapı açma düğmesine mi basıı tutucaz?

6- follow me ( gece arabayı kitleyince önünüzü görmek için size 1 dk yol aydınlatma özelliğini yaptım. fakat bunu öğrendiğim sitede eksik bilgi var. bu özelliği yaparken sol kapının açık olması gerekiyor. yani kontağı kapadınız, anahtarı aldınız, şoför kapısını açın ve uzun sellektör yapın. araç sizin için ön tarafı 1 dk için aydınlatıyor :)))

7- benim yapamadığım gizli özelliklerden birisi bu Yol B. Özellikleri : Kontağa anahtarı takıp(kontağı çevirmeden) setting tuşuna 2-3 sn basılı tutun yol bilgisayarında LCD ekran ısısı, ECU donanım versiyonu akü voltajı ,Hız,Motor soğutma suyu sıcaklığı... gibi özellikler çıkar ekrana ...

ben de çıkmıyor valla.

8 - aşağıda yazılan ayarı da yapamadım.

Araç Donanımına Göre Ayarlar :
Arabaya girince, anahtarı kontağa taktıktan sonra silecek ve sinyal kolunu aynı anda kendinize çektiğinizde.. Bazı ayarlar çıkıyor artık aracın modeline göre..

Bu ayarlar:
-Müziğin sesinin siz hızlandıkça artması,
-Follow me home (anahtardan arabayı açma tuşuna iki kere basınca farların yanması)
-Hız uyarısı (istediğiniz hız limitinde size sesli uyarı veriyor)
-Serit değiştirme sinyali (Açık/Kapalı)
-Cruise control varsa onun ayarları

Bu özellikler arasaında ilerlemek için sol (sinyal) kolunu
Aralarında derece ayarı veya on / off yapmak için se sağ Silecek kolunu kullanın..

şimdilik bu kadar. takıldığım yerlerde lütfen bana yardımlarınızı esirgemeyin. şimdiden herkese teşekkürler

muratogretmen25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne kadar ilgili ve yardımsever bir forumunuz var yahu? 22 kez görüntülenmiş olan konuya bir Allahın konu msj yazmamış

volkanunlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildiklerimi paylaşayım...
1) anahtardan açma düğmesine basılı tutunca açılıyor...
2)bende 2008 njoy var otomatik kilitlemiyor.
3) dediğiniz gibi içerden kilitleniyo ama aynı zamanda çocuk açabiliyor... kapıdan çocuk kilidi var onda da yetişkin sorunu oluyo çare yok :(
4) hararet göstergesi yok... sanırım yol bilg. uyarıyo...
5) camlar dediğiniz gibi kilitleniyor ama açma yolunu bilmiyorum yok sanırım...
6, 7, 8 i sizden duydum bende bakıcam :):):)

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne kadar ilgili ve yardımsever bir forumunuz var yahu? 22 kez görüntülenmiş olan konuya bir Allahın konu msj yazmamış

foruma hoşgeldiniz,,, donanım haberde falan var aradığınız bilgiler, beninki G kasa, bu arada terzi Fikri'nin memleketindesin, güzel yerdir

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
bildiklerimi paylaşayım...
1) anahtardan açma düğmesine basılı tutunca açılıyor...
2)bende 2008 njoy var otomatik kilitlemiyor.
3) dediğiniz gibi içerden kilitleniyo ama aynı zamanda çocuk açabiliyor... kapıdan çocuk kilidi var onda da yetişkin sorunu oluyo çare yok :(
4) hararet göstergesi yok... sanırım yol bilg. uyarıyo...
5) camlar dediğiniz gibi kilitleniyor ama açma yolunu bilmiyorum yok sanırım...
6, 7, 8 i sizden duydum bende bakıcam :):):)

Soruları cevaplamışlar. 7)Yol bilgisayarı için teypin açık olması gerekiyor, setting den sonra bc yada ok basmayı deneyin. 8)Sizin aracınızda yok.

22 kez görüntüleyenlerin hepsinin foruma üye olup ayrıca Astra sahibi olmasının ihtimalini düşünün. Bu sorularınız 100 kez yanıtlandı. Forumda arama yaparsanız, bulabilirsiniz.

muratogretmen25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soruları cevaplamışlar. 7)Yol bilgisayarı için teypin açık olması gerekiyor, setting den sonra bc yada ok basmayı deneyin. 8)Sizin aracınızda yok.

22 kez görüntüleyenlerin hepsinin foruma üye olup ayrıca Astra sahibi olmasının ihtimalini düşünün. Bu sorularınız 100 kez yanıtlandı. Forumda arama yaparsanız, bulabilirsiniz.

22kez görüntüleyenlerden en az birinin astra sahibi olma ihtimalini de düşünmeli. ya da dün online olan onlarca üyenin yeni msjları okuma ihtimali ... ilk kez bir foruma üye olmadım Emre bey, daha önceki forumumda aynı model arabası olan olmayan herkes elinden geleni paylaşırdı ya da en azından bilen birisine yönlendirirdi.....

muratogretmen25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
foruma hoşgeldiniz,,, donanım haberde falan var aradığınız bilgiler, beninki G kasa, bu arada terzi Fikri'nin memleketindesin, güzel yerdir
öncelikle hoşbulduk... donanım haberde bu sorular genelde 2006-2009 arası elegance ve cosmo araçlar için yanıtlanmış, 111.yıl için bilgiye rastlamadım. ama araştırmaya devam ediyorrum.

Terzi Fikri aslen FAtsalı. Fatsalılar nedense biz Ünyelileri sevmiyorlar. sanırım tarihteki 2 önemli şahsiyetin (hekimoğlu ve Terzi Fikri) yakalanması için gelen askeri unsurlar Ünye den hareket etmişler. bu sebeple galiba :)))

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle hoşbulduk... donanım haberde bu sorular genelde 2006-2009 arası elegance ve cosmo araçlar için yanıtlanmış, 111.yıl için bilgiye rastlamadım. ama araştırmaya devam ediyorrum.

Terzi Fikri aslen FAtsalı. Fatsalılar nedense biz Ünyelileri sevmiyorlar. sanırım tarihteki 2 önemli şahsiyetin (hekimoğlu ve Terzi Fikri) yakalanması için gelen askeri unsurlar Ünye den hareket etmişler. bu sebeple galiba :)))

ben,mde hep Ünye deyince direk Fatsa geliyo,,, bağlama çalıyorum bazen, hekimoğlu'ndan bi dörtlükten sanırım otomatiğe bağlıyorum bazen,, Ünye'de çamlıkta bira falan içerdik eskiden, şimdi yasak galiba,,,

muratogretmen25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben,mde hep Ünye deyince direk Fatsa geliyo,,, bağlama çalıyorum bazen, hekimoğlu'ndan bi dörtlükten sanırım otomatiğe bağlıyorum bazen,, Ünye'de çamlıkta bira falan içerdik eskiden, şimdi yasak galiba,,,

yoo yaz ayları gec saaatlerde etrafı rahatsız etmeden takılanlar var, herkes saygılı olduktan sonra özgürlük sınırsız..... keşke sizin bağlamanızı canlı olarak dinlesek. siz aslen nerelisiniz?